anafpn894

Shopping u Hurgadi

365 poruka u ovoj temi

Da li neko moze da napise kakve su cene zlata u Hurgadi i sta je jos isplativo uzeti u Egiptu (koza, tekstil...). Izvinjavam se unapred ako je vec bilo. Prosle godine sam bio u Turskoj i grdno se pokajao sto nisam namenski poneo novac za jos neke stvari.

Hvala unapred

izbegavaj nakit da kupujes... uglavnom je samo posrebljen ili pozlacen (iako kazu da nije), ja sam kupila plocicu u hotelu sa mojim imenom i posle nekoliko godina je zardjala i tako...

kupila sam i neko deblje lance (debelo oko pola cm) kombinacija belog i zutog zlata, takodje u hotelu, kopca je brzo otpala, ali ne znam koliko je kvalitetno jer ne nosim cesto.

kupila sam u Sujecu i Hurgadi ona kozna tabureta (valjda je dobra mnozina) i jos traju, samo ne mogu da ih brisem vlaznom krpom- skida se boja.

kozni novcanici im nisu nesto kvalitetni, odlepljuju se, a i nekako su mi kicasti i itd...

a sa koznim jaknama koliko mogu da procitam ovde su kupci zadovoljni.

od suvenira po niskoj ceni mozes da kupis majice, papiriuse, figure od keramike njihovih vladara, nargile razlicitih velicina...

nas su na jednom izletu vodli u fabriku alabastera, nije jeftino, ali je lepa i trajna uspomena.

na izletu za Aleksandriju se posecivala fabrika parfema, parfemi i nisu nesto trajni.

cene skidaj i startu za 50%.

a sto se tice izleta imas cene na temi izleti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam novcanike placala 50Le...

imaju od kobre, pitona, varana i kamilje koze a

torbe su im od kicerice (kao brendirane D&G i ostalo :smorilo: ) do sasvim pristojnih.

Ako imate neku fotografiju novcanika, torbi i ostalih koznih predmeta, bas bi bilo dobro da ih podelite sa nama :-P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sto se sopinga tice ima milijardu radnji ali po meni vecina stvari je bofl! jedino sto se isplati kupiti tasnu od zmijske koze ili koznu jaknu. ja sam tragala danima za jaknom i jedva sam je nasla. jedna jedina mi se svidela u citavoj hurgadi i nju sam i uzela. jaknica je od gazeline koze i prelepa je

Mozete li da okacite fotografiju vase jakne, da vidimo svi mi, kako moze da izgleda bolja jakna kod njih, da znamo sta da ocekujemo...Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Čisto par napomena, što se tiče cena osnovnih namirnica

U Hurgadi imate nekoliko marketa iz lanca Abu Ashara, nalaze se u starom delu grada i u turističkim delovima. U starom delu grada se nalazi sa leve strane ulice posmatrano iz pravca kretanja iz turističkog dela, a u turističkom delu grada se nalazi iza linije poslovnih banaka (na vrhu zgrade je veliki znak Abu Ashara). Obe lokacije su vrlo blizu većine hotela u kojima gostuju naši ljudi

U ovom marketu nema pogađanja, a cene su na osetno nižem nivou nego bilo gde, voda je 1,25 do 1,75 funti za 1,5l, coca-cola 1,5 funti za 1l. Isto važi i za sladolede, grickalice i sl.&

Kao i svuda u Egiptu, može se desiti da vam neko od prodavaca na kasi ponese kesu do izlaska i potom traži napojnicu, ali znajte da ga komotno možete odbiti bez ikakvih neprijatnosti. Egipćani su jednostavno takvi - po principu APP (vojnici znaju da to znači ako prođe - prođe :) )

Eto, nadam se da sam dao određeni doprinos...

pozdrav...

Izmenjeno (discmanserbia)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Damice drage, hajde da osvezimo temu i pisemo o sopingu, sopingu... :rolleyes: Npr. ima li evropskih(spanskih) firmica po Hurgadi i kojih tacno ? negde procitah da ima Women Secret pa se utesih da onda ima i ostalih. Pisimo malo o tome ! Hvala :klap:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postoji jedan trzni centar u Hurgadi sa tim firmiranim stvarima, ja licno nisam bila, ali sam cula od ljudi sa foruma da se ne isplati jer je sve skuplje nego kod nas. Cini mi se da sam u Sakali usla u radnju VS, ali je sve bilo skupo i to su bile neke prosle kolekcije. U svakom slucaju, ako ides u Hurgadu zbog takvog sopinga, neces se nesto ovajditi :). U Hurgadi se isplati kupovati peskire, bademantile, kozne torbe, jakne- ukoliko nadjes neke moderne, posto su uglavnom u stilu '90ih godina :), mozda neke zacine, i to je otprilike to. Mada, meni licno je omiljeno da kupujem sok od manga, mljac :srce:

Izmenjeno (Iva:))
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Probajte Rani, to je sok sa komadima voca, mmmm1305624843656.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mnogo vam hvala na odgovorima ! Daj makar te bade mantile i peskire, ako nista drugo ! Nadam se da su cene nize znatno nego kod nas

:rolleyes: Sokice obavezno probam !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sto bi u mom selu rekli badeM mantil 20e, kozni mantil 200e, placeno pre neki dan,...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

obavezno...popite, KARKADE...hladan caj od hibiskusa...lepo ...zdravo...jeftino...ni nalik nasim cajevima...Milenko je krivac sto sam se navukao na to...SNIZAVA KRVNI PRITISAK ,KO GA IMA VISOKOG...AJJJJJ

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima u Sakali radnja SMILE (imam kesu pa sam sad pogledao), mislim da je negde blizu Regine, ili nize, sa iste strane. Tu smo nakupovali brdo peskira, ako se dobro secam bili su oko 40LE oni ogromni, uglavnom cene su bile fiksne i za svaki artikal je pisala cena. One arafat marame su bile samo 5LE...

A karkade je ekstra, ja pijem cajeve bez secera ali karkade je lepsi sa secerom, mute ga pa dobije penu. Mada su nam u Kairu u fabrici parfema rekli da je antivijagra :) mi smo ga ipak pili :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sta ima od prodavnica u Senzo mall-u? Kakve su tamo cene?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Opet ja o kupovini :) Je li neko vidjao one muslimanske lustere od puno staklica,kao mozaik slaganih? Ako jeste i zna gde ih mogu naci,neka javi imam jos vremena do kraja jula. Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Takvih lustera je bilo dosta u Sakali prosle godine. Koja tacno prodavnica-ne bih znala da kazem. Imaju u Memsi super takve lampe isto kao mozaik ali su u obliku jajeta. To toliko divno sija, ma prelepo! ja sam odosevljena i planiram ove godine da kupim jos koju :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jaoo diivno, bas ti hvala na odgovoru ! Odavno cekam priliku da ih kupim. Jedva cekam ! :klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka