vicmax

Francuska Polinezija - Tahiti

11 poruka u ovoj temi

Mene zanima da li je neko bio u Polineziji, kakvi su utisci, kakvu organizaciju puta preporuchuje, vize i sl. Ja planiram sledece godine na prolece, ako Bog da :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

voleo bih da odem tamo, ali treba dosta love za to, a ako bih ikad isao to bi bilo mesto Bora Bora :)

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

aj ako neko moze da mi nadje malo detaljnije informacije (prevoz i smestaj, hoteli ili apartmani na vodi) za ostrvo BORA BORA voleo bih da odem, pa me zanima sve zivo da li preko agencija ili nekako individualno da se ode.

hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

bmbl je napisao:
aj ako neko moze da mi nadje malo detaljnije informacije (prevoz i smestaj, hoteli ili apartmani na vodi) za ostrvo BORA BORA voleo bih da odem, pa me zanima sve zivo da li preko agencija ili nekako individualno da se ode.

hvala

 

 

bmbl,

 U svakom slucaju, to je putovanje na bukvalno drugu stranu planete tako da mislim da pre svega treba da se raspitas oko letova. Za pocetak, ako se leti preko Australije (na istok) treba ti viza, ako se leti preko USa (zapad) treba ti viza, a njih samo sam mozes obezbediti.

Mozda da probas sa nekim blizim tropskim rajem, a Bora Boru da ostavis za neki momenat u zivotu kada se nadjes negde blize pacifiku.

U svakom slucaju zelim ti da kad tad stignes tamo i da se nauzivas za sve nas.

 

Poz

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozzz... ljudi.Ja sam bio na prelepoj Francuskoj polineziji par puta tj tacnije u mestu papeete(tahiti) koji je i glavni grad i bio sam na ostrvu Moorea i na ostrvu Bora-Bora i to dva puta :-) Ako neko zeli,mogi i neke fotke da stavim pa da vidite kako to sve izgleda.A verujte mi da je ultra dobro. :-)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Daj slicice molim te, da uzivamo u ove hladne dane :D , naravno interesuju nas i cene i utisci oko svega.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ne znam da li je kasno za odgovor....te kucice na vodi su uzasno skupe(600-1000$ za noc, neka me neko demantuje za ovo al to su bile cene ljudi koje sam ja pitao)...a kao i klopa i sve ostalo(lokalno pivo nas je izaslo 36$ za pintu, sto se na kraju podelilo na 6 casa, ne krigli, pivo je domace, od banana i jos necega))...na bora bora ima samo jedna javna plaza duga jedno 300m...bio sam na sva tri ostrva i mogu reci da to jeste nekako raj na zemlji al ne bas toliki koliko se prikazuje na TVu...

avioni idu na Tahiti odatle idu kojekakvi mali avioncici za cca 150$ po osobi, imate i feri koji je mnooooogo jeftiniji...

po meni je tu najbolje ostrvo Morea, koje je svega par kilometara od Tahitija....

bora bora je arhipelag od jednog velikog ostrva(put oko ostrava je cca 35km) i bezbroj malih ostrva na kojima su ti hotelcici sa razglednica)...bora bora nema pitku vodu vec se ista donosi sa obliznjeg ostrva koje je po mojim informacijama nenaseljeno....

jeftina varijanta je da se ide na kruz na neki od ovih velikih brodova koji se sele sa aljaske za australiju tokom zime na aljaskoj....postoji i jedan mali fini brodic koji nudi jeftine kruzeve tamo....Paul Gaugin...to je inace ime koje nije bas omiljeno medju domorocima posto se prica da je Paul Gaugin bio pedofil...

ne znam da ima nekih hostela tamo...mozda na tahitiju posto na Morei ili Bora Bora lokalci zive po palmama i kojekavim limenkama, sva sredjena mjesta su u stvari kojekavi intenacionalni hoteli....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Iz SAD-a imas povoljnije aranzmane,rezervacija preko neta.Evo pogledaj ovaj link,imaju Hot Deals ponude za 7 noci Tahiti-oko 1700$,a raj na zemlji,ali treba doci do Los Angelesa ili nekog drugog grada.

Evo ti ponuda za polaske iz LA,a mozes sam/sama da trazis iz kojeg grada polazis.

 

http://www.pleasantholidays.com/PleasantHolidaysWeb/HTMLPagesDisplay.do?screenName=deals_tahiti.html

 

ili

http://www.pleasantholidays.com/PleasantHolidaysWeb/Welcome.do

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Takodje imaju povoljni Hot Deals iz SAD-a,npr. Hawaii-3 noci oko 300$ a 7 noci oko 600$,Mexico,Kostarika,Karibi i dr.

I da se plati avio karta do LA opet dodje puno jeftinije od nasih agencija,a ove ponude su za bas extra hotele,dok nase agencije prodaju hotele sa 2* po astronomskim cenama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozzz... ljudi.Ja sam bio na prelepoj Francuskoj polineziji par puta tj tacnije u mestu papeete(tahiti) koji je i glavni grad i bio sam na ostrvu Moorea i na ostrvu Bora-Bora i to dva puta :-) Ako neko zeli,mogi i neke fotke da stavim pa da vidite kako to sve izgleda.A verujte mi da je ultra dobro. :-)

Ja možda malo kasnima sa ovom porukom ali, jesi li postavio fotke, pa da možemo i mi malo da uživamo makar u fotkama? Moja predstava o tom delu je (mopžda pogrešna) da je tamo raj na kugli zemaljskoj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jednog dana ostvaricu svoj san i otici cu na ostrvo Bora Bora,mastam o tome....

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka