grace

Egipat u avgustu?

57 poruka u ovoj temi

Zanima me da li je moguce razgledati piramide i ici na ostale fakultativne izlete u avgustu, posto sam cula da je tada jako vruce. Nazalost ja nisam u mogucnosti da odem u nekom drugom terminu. Ako je neko bio tada, bila bih jako zahvalna na informacijama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam boravio u Egiptu u junu 2005.Moram ti priznati obilasci ( Luksor,Kairo itd)su na granici izdrzljivosti nemoj niko da te laze.Nisam siguran da je znacajnija temperaturna razlika u avgustu.Ali ako nemozes da izdrzis napolju u autobusima je skloniste veruj mi. Ipak sam se vratio ziv i zdrav i nezalim ni jedne jedine sekunde provedene na tim ekskurzijama.Inace ja sam boravio u Hurgadi i po mom shvatanju letovanja Egipat je izmislio Grcku.Toliko ako te jos nesto zanima pitaj

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam mazohisticki zeleo da dozivim Egipat bas na vrucini u avgustu.

Osim izleta u Luksoru bio sam pomalo razocaran-"gde je ta vrucina?!" (uzgred, ne lazem) O vrucini pored mora tek nema govora. Mala ograda-vodici i mestani su nam rekli da je to bio neuobicajeno svez period za Hurgadu i taj deo godine. Ipka, stalno je bilo preko 40 stepeni, ali to ne moze da se uporedi sa istim ili manjim stepenima ovde kod nas... E sad, pomenuti izuzetak, Luksor - tu je zaista bilo vrelo, ali kazem-meni je to davalo posebnu draz. Stranci starci od 80+ godina su hrabro isli korak po korak, sluzili su mi za ohrabrivanje onih koji su oko mene kukali. Adekvatna garderoba, sesir, dosta vode, hvatanje hladovine gde god je moguce-i samo napred. Grobnice same po sebi na granici fantasticno, A POSEBNO kad se u njih udje sa spoaljasnjih 70 stepeni! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ima da se sprzis :o

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ljudi, svi su mi dramili kako cu se sprziti i umreti od vrucine. Nije da sam odustala od namere zbog toga, ali mi je ipak trebalo da cujem da je neko bio i preziveo B)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako hoces i da VIDIS kako se lezerno setamo i slikamo po najvecem suncu i vrucini, sa osmehom na licu - javi.

Ako nisi u mogucnosti da odes u nekom drugom terminu, kao sto kazes, nemoj da dozvolis da te neka od mračnih prica spreci da odes i dozivis Egipat.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa ako italijani i nemci mogu u avgustu mozemo i mi ;) rekli su mi u hotelu kako im je avgust pun, ja pitam "pa ko je lud da dodje tad" , "nemci i italijani - tad im je kolektivni godisnji"... eto...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obavezno idi.Prošle godine sam bila krajem jula.Bilo je vrelo,ali je vredelo.Šeširić, lagana odeća(najbolje neka tanka marama preko ramena), obavezno voda.Najtoplije je bilo u Luksoru.Sve ostalo je ok.Na plaži je uživanje, sve vreme pirka vetrić.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neznam cemu ta fama o ' nepodnosljivoj vrucini' u avgustu. Jednako je nepodnosljiva kao vrucina u Knez Mihajlovoj. I veruj mi, to je verovatno poslednje cega ces se secati kad jednog dana budes gledala fotografije sa tog putovanja.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma super je vrucina! Bas je onako...Egipatska! :) Nista ti nece faliti, samo ti pali i dobro se provedi!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

uostalom... uvek duva vetar i vazduh je jako suv tako da je izdrzljivo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I veruj mi, to je verovatno poslednje cega ces se secati kad jednog dana budes gledala fotografije sa tog putovanja.

Bas tako! Ja sam bio u avgustu, i ne secam se niceg vezano za vrucinu... Bilo je super!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja se izvinjavam ako je o ovome ranije diskutovano posto sam listala i listala forum ali nisam uspela da nadjem sta me interesuje,

Elem, meni je odmor uslovljen da mora da bude u avgustu mesecu, pa me interesuje da li je suluda ideja otici u avgustu mesecu u Egipat? Nikada nisam bila i volela bih da odem, ali dzabe ako ne mogu da izadjem iz klimatizovane sobe ili ako me sprzi sunce ili bude nenormalno sparno?

Da li moze neko da mi opise temperaturu i subjektivni osecaj dok ste tamo?

Hvala svima unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gori more,tope se planine.biggrin.jpg

Jako su velike vrucine,idu preko 40 c, po meni nije pravi mesec za obilazak Egipta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zavisi kako si planirala da provedes odmor. Za obilaske bas i nije,kako ti je Cejlon napisao.

Ali sparno nije,zato sto je vazduh tamo suv....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka