grace

Egipat u avgustu?

57 poruka u ovoj temi

@nicegirl Prvo, avgust ili juli svejedno je, sunce je podjednako jako. Ujutru već u 6 ne može da se sedi na terasi. Koristite najjači faktor za sunčanje. Mi smo ove godine najviše pocrneli a nismo se direktno izlagali suncu sem dok smo u vodi. Sasvim se dovoljno pocrni i ispod ovih njihovih "prozirnih" suncobrana od trske. Sklanjaćete se sa sunca ionako verovatno za vreme ručka i ako imate osetljivu kožu odmorite u sobi još oko sat vremena. Uzimajte dovoljno tečnosti i koristite nešto za glavu. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

31.07. prvi put idemo za Egipat. Kapiram da je prevruce, odnosno da su visoke temperature tada, ali pre nego sto krenu komentari sa iscudjavanjem zasto bas u avgustu, odmah da kazem - visa sila, muz ne moze u drugom periodu da uzme odmor, a imamo i cerku u osnovnoj skoli, pa nam i ostaju najtopliji meseci. Takva tura. Molim iskusne, kako da ne dodje do opekotina? Nosimo dosta kremi za suncanje, ali hocu da znam, prvih dana u koje vreme se sklanjati sa sunca, dok ne dobijemo kakvu takvu boju

U Egiptu je ista vremenska zona kao kod nas - a ne bi trebalo da bude. Oni vise ne pomeraju sat, valjda zbog Ramazana, da mogu da jedu sto ranije (da im brze padne mrak).

Po mom misljenju,  trebalo bi da budu bar +2 sata u odnosu na nas, jer je jacina Sunca u 10 sati kao ranije u 12 h (znaci bas je  jako), a u 14 h je kao ranije u 16 sati (znaci vec pocinje da slabi).

Po mom misljenju, treba izaci na Sunce sto ranije ujutru,  oko 7 (znam da je rano :) ) i sklanjati se vec oko 10, ali isto tako, moze se izaci na sunce ranije u odnosu na ono na sta smo navikli,  oko 14-15 casova (sto je po polozaju Sunca oko 16-17 casova) pa dok Vas ne isteraju....

Izmenjeno (Helena01)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mismas i Helena01, hvala puno na brzim i preciznim informacijama. To sam otprilike i sama pretpostavljala. Hvala jos jednom. Valjda ce sve proci ok :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@nicegirl

@nicegirl

 

U Egiptu je ista vremenska zona kao kod nas - a ne bi trebalo da bude. Oni vise ne pomeraju sat, valjda zbog Ramazana, da mogu da jedu sto ranije (da im brze padne mrak).

Po mom misljenju,  trebalo bi da budu bar +2 sata u odnosu na nas, jer je jacina Sunca u 10 sati kao ranije u 12 h (znaci bas je  jako), a u 14 h je kao ranije u 16 sati (znaci vec pocinje da slabi).

Po mom misljenju, treba izaci na Sunce sto ranije ujutru,  oko 7 (znam da je rano :) ) i sklanjati se vec oko 10, ali isto tako, moze se izaci na sunce ranije u odnosu na ono na sta smo navikli,  oko 14-15 casova (sto je po polozaju Sunca oko 16-17 casova) pa dok Vas ne isteraju....

Idealno bi bilo da pomeraju časovnik za dva sata, jer mnogo rano upeče a rano se smrkne. Jedne godine su pomerali (pre otprilike četiri godine) ali im je to izgleda bilo eksperimentalno. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala jos jednom.

A sada malo off topic. Kako uradite da nick bude uokviren u plavo? Ja to nikako ne mogu da provalim, kada hocu nekog da imenujem :neznam:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@nicegirl 

Mi smo se sklanjali od 12, 12,30-15,15,30h.

To vreme smo koristili za rucak i odmor

Da bi dobili plavo uokvireno morate pre svakog imena staviti @ i bez razmaka nick

Izmenjeno (seagull)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@seagull

Hvala

Izmenjeno (nicegirl)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@nicegirl

Opet nije uokvireno plavo.

Izvini, nisam napisala, kako budes ukucavala nick, pojavice ti se nick imena, klikni na ponudjeno ime koje ti treba.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

aha, evo savladala sam, hvala @seagull

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@nicegirl Mi smo bili sada od 3. do 17. jula, pocetak odmora temperature sve preko 40 stepeni, krajem odmora sve bilo oko 34-35-36, apsolutno nikakve razlike nema - sunce przi ubija :) Naravno zbog niske vlaznosti vazduha sve se podnosi daleko bolje nego na asfaltu kod kuce :)

Mi smo se mackali sa 30 faktorom nekoliko puta dnevno prvih 6-7 dana, posle samo ramena i donji deo ledja zbog snorklinga, na kraju poslednjih 3-4 dana sa nekim njihovim uljem, dobili smo africku boju kao nikad do sada :) Nismo se sklanjali sa sunca, osim oko 13-14h kada je bilo vreme rucka :) 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@MarkoFaca, svaka cast, mislim da cemo mi morati nesto jace, cerka i muz definitivno moraju, zato sto su bas-bas beli. Koju ste kremu korisitili? Gde ste nasli ono ulje i koliko ste ga placali? Jel to ona neka braon flasica, sa ruskim i ceskim natpisom?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@nicegirl u zadnjih nekoliko godina kupujemo Niveu, nijednom nismo izgoreli :) Ima sada na sniženju one velike bočice od 400ml za ~1000 dinara npr. Za klince isto Nivea sa prskalicom (mnoooogo praktičnije) na sniženju ~800 dinara.

Ulje smo kupili u hotelu, mala bočica providna, iscenjkali se za 5$ :) 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka