baki70

Mistra

7 poruka u ovoj temi

Obilzak Mistre je moja visegodisnja zelja.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Baki70, kako ste putovali do Mistre? Preko agencije ili u sopstvenoj režiji? Velika mi je želja da obidjem Mistru i Spartu! 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kao i uvek u sopstvenoj režiji. Išli smo kolima. Što se tiče Sparte, nema tamo baš šta da se vidi. Ostaci drevne Sparte su više nego skromni. Tačnije stekao sam utisak da tamo i nisu vršena neka ozbiljna iskopavanja. Sam grad, takođe nije nešto preterano interesantan. Ima mali arheološki muzej. Sve u svemu ništa posebno, ali je blizu Mistre i onda što ne skoknuti na kratko do Sparte, makar zbog nekadašnje slave. Što se tiče Mistre, fenomenalan lokalitet i uz to ogroman.Da bi se natenane, valjano obišla treba izdvojiti ceo jedan dan. Mislim nije potreban baš ceo dan, nego nikakve varijante tipa izlet gde će se imati sat, dva za obilazak Mistre.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mistra je nocu osvetljena mnogobrojnim reflektorima,pa ostavlja nestvaran prizor kada pogledate ka nebu na putu od Sparte prema Mistri.Stice se utisak da medju zvezdama lebdi ogroman dvorac,kao iz bajke.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ја сам планирао дса након Мистре скокнем и до Монемвасије али ми се Мистра толико допала да сам остао дуже притом сео и попио кафу у насељу неа Мистра и испричао се ва власником ресторана у коме сам био једини гост. Нисам желео да јурцам још минимум сат времена вожње колима ка Монемвасији него натенане да уживам у призорима једног од последњих упоришта Византије пред надирућом исламском пошасти. Нараво, ваља обићи и Спарту као што је Баки рекао. премда се нема много тога видети, ипак је реч о легендарној Спарти а ту је и гроб краља Леониде 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, samo je Trapezunt nadziveo Mistru, i to je zvanicno bilo i poslednje parce Vizantije koje je potpalo pod tursku vlast.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26509
    Ukupno tema
    887868
    Ukupno poruka