veca07

Hotelske plaze

180 poruka u ovoj temi

 

Zar ne idete u Palm Soma bay?

Ne idem u Premier Romance, nisam sigurna da ima korala u Sentido Palm Royalu...mada bh volela da cujem da li je neko bio u Marsa Alamu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

"" kao F,A. a krs u vodi noge da polomis i iseces ili da pesacis preko uzarenog pontona ""

Snezana Davidovic

  • backpacker

Pa gde nadje ponton u FA....I KRS U VODI....?

20170817_092016-min.jpg

Prepesacila sam Makadi jedno desetak puta od Kleopatre skroz do kraja zaliva i Makadi Spa hotela kao i onaj iza njega sve do brisanog prostora prema Sahl Hasisu i znate i vi da F,A.ima dva RASCISCENA PROLAZA  ali s obzirom na duzinu plaze uglavnom je grebenasto narocito kad je oseka,,,ja nisam tu ulazila u vodu i gledano sa plaze nisam ni zelela a setala sam cesto narocito ujutru kad izgleda ovako...nemam nameru da polemisem svako bira po svojoj volji , ono sto je nekom savrseno drugom je mozda bezveze...ja ne kazem ni jedno ni drugo...F.A. ima lepu plazu ali ZA MOJ ukus nije ulazak u vodu jer mi se ne svidja da idem preko cele plaze i da se naguram ispred tih lepih delovo tu je onda cika i vriska i guzva ali vi ste bili posle mene i znate bolje...Ja nastojim da za sebe izaberem max. spojivsi svoja ocekivanja...moj utisak od pre tri god je takav...a bila sam i svedok kad je jednu goscu na pocetku plaze F.A. iduci od Suunrise hotela koja je setala uzanim plicakom, posto kad se zavrsi plaza i pocne more ono sam pokrije ostar greben pun neravnina u kojima su rakovi i poneka druga morska stvorenja,  nesto ujelo pa je ceo dan povracala i teturala se ..Dozvolite MENI nije bilo savrseno...I bilo nas je cetvoro te godine odraslih i svi smo imali isti zakljucak...mozda su u medjuvremenu rascistili taj prvi deo kad udjete u vodu to ne znam...imam i ja ovakvih idilicnih slika ispred F.A. Vama zelim divan odmor i uzivanje u svakom trenutku ...            Ponton F.A. nema i moj komentar se nije odnosio iskljucivo na F.A.  

Izmenjeno (Snezana Davidovic)
...
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Zar ne idete u Palm Soma bay?

 

Zar ne idete u Palm Soma bay?

 

Meni je ovo sesti put Egipat, obisla sam Sharm, El Goonu, Hurgadu i Makadi bej sada idem u Sahl hasis... birala sam uvek prirodne plaze i tacno je da je Hurgada najslabija bar ovi hoteli koje nude nase agencije jer su skoro svi na vestackim lagunama , plaze nasute peskom... ja ronila proslog leta na jednoj od kao najlepsih plaza u Continentalu... plaza kao plaza lepa ali sta ko pod plazom podrazumeva: samo pesak i palme ( kao F,A. a krs u vodi noge da polomis i iseces ili da pesacis preko uzarenog pontona) ili i pesak  i palme i lep ulazak u vodu i poneki koral (kao Nama bay u Sharmu)  to je druga stvar..Meni Egipat bez korala nije Egipat...onda mozete i u Grcku  ili bilo gde... Sve u svemu ko ide zbog tropskog mora i uzivanja u podvodnom svetu nema sta da trazi u samoj Hurgadi jer izleti su lepi ali cesto znaju da vas odvedu na polumrtve koralne grebene samo zato sto su im blizu  i nije to to na dva zarona... Zato ako ste zaljubljenici ne birajte hotel u gradu ni u El Goonu...nema korala ...El Goona je dobra za wind surfere...

 

Ne odlucila sam ipak da idem u Premier Romance. U  Palm Royale mozda sl. put..

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko od vas bio u Hotelu Sunrise Mamlouk u Hurgadi? Kakva je tamo plaža?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio ja, opis plaže na temi o tom hotelu. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Unapred se izvinjavam ako pišem na pogrešnom mestu. Nova sam na forumu,a nikad nisam bila u Egiptu. Imamo želju(suprug,ja i ćerka 7 godina)  da posetimo Egipat iduće godine. Čitam ovde danima,ali sam u totalnoj konfuziji,sve mi se informacije pobrkale. Molim za savet,koje hotele da rezimiram i kad je najbolje da rezervisem za maj-jun 2019? Mi bi smo želeli pre svega lepu plažu,koja ima lep ulazak u more,a da ima i nekog grebena i lepote za ronjenje sa maskom i disaljkom,to svi volimo,a da ima i ronilacki centar za ronjenje sa bocama(suprug se bavi time),da je hotel čist,pristojan,da nije ogroman,da ne može da se desi da dobijemo sobu od koje nam treba puno pesaciti do plaže,da je hrana lepa i tako. Hvala unapred svima koji budu radi da mi pomognu. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na odgovoru,nadam se da ce još neko nešto napisati,barem neke smernice,a u pravu ste,citacu sve polako,imam vremena. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prvi put sam ovde na forumu. Zelela bih par informacija posto prvi put i idem za Hurgadu. Idem u hotel Elysees preko WO pa me zanimahu iskustva sa tim hotelom i iskustva sa agencijom Wo konkretno vezano za njihovo putno osiguranje koje se dobija gratis, da li neko zna sta obuhvata sve posto u agenciji ne znaju da mi kazu. Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U ovoj  temi se nije skoro pisalo, valjda jer je  skoro sve receno.
Ali mi se cini da  je korisno da se razjasni  jos nesto.
U Hurgadi  razlika izmedju plime i oseke  moze da promeni nivo mora za oko 70cm u proseku.  To nije mnogo ako je plaza strma,  kao sto smo navikli "kod  nas"  ali ovde moze mnogo da znaci. Ako je dno ravno, i vrlo blago se  spusta ka dubuni,  oseka moze da ga povuce i 100 m,  ili da spusti nivo ispod kolena.
Sada gledam  zanimljiv sajt po kome plima  dolazi  svaki dan  pola sata kasnije.
Prikazuje uzivo  trenutni nivo mora i  tacnou koliko sati  ce biti koliki nivo, tako da mogu da se planiraju aktivnosti.

IMG_20201031_172811.jpg

Tide Times and Tide Chart for Hurghada 2020-10-31 06-44-34.png

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, zamolio bih vas za preporuku za hotel u Hurgadin. Sredinom juna preko Argusa idu dve porodice sa dve bebe od po 7 meseci i jednom devojčicom od 6 godina. 

Bitno name je da nije plaža, restoran i ostali sadržaji jako daleko jedno od drugog zbog beba itd.

Hvala vam puno na preporukama ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@borissajkas Prima Life Makadi, Swiss Inn, Jaz Casa Del Mar beach, Seagull

Izmenjeno (seagull)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@borissajkas Prima Life Makadi, Swiss Inn, Jaz Casa Del Mar beach, Seagull

 Prvi i treći su malo iznad našeg budžeta, u Swiss Inn primaju samo jedno dete u sobi tako da ostaje jedino Seagull (mada o njemu sam i razmišljao)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo, planiramo ove godine prvi put u Egipat (dvoje bez dece). Procitali smo vise tema, ali smo i dalje prilicno zbunjeni sto se tice odabira hotela. 

Plaza nam je jedan od najbitnijih faktora pa pokusavam da odaberem hotel gde cemo imati finu plazicu, lep prilaz u vodu (bez trave i stenja) i lep deo za plivanje (ne smetaju korali ako ima prostora i za plivanje). Medjutim zbunjena sam gomilom stvari koje sam procitala pa bi pomoc znacila. 

Sto se tice hotela, nismo sigurni ni da li je bolje da su u centru starijeg dela grada (Hilton Plaza na primer gde nam se svidja pogled i laguna) ili negde juznije? Da li postoji negde gde se nesto moze videti ili prosetati (nismo bas za konstantan boravak u resortu). 

Svaka preporuka je super jer ovde bas nemamo pojma da odaberemo. Plaza i dalje ostaje najbitniji faktor.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, pokusacu da pomognem sire pescane plaze su uglavnom van centra tipa Makadi I Soma bay,navescu nekoliko pa vi lepo istrazite sta Vam vise odgovara u samom gradu Hilton Plaza, Swiss Inn, Continental, Sinbad ima lepu plazu ako vam ne smeta da prelazite ulicu do nje, Sunrise hoteli,Rixos,Mercur, u oblasti Sahl Hashish- Old palace, Pyramisa hotel, Makadi Bay- Sunrise Royal Makadi, Fort Arabesque, Labranda Makadi, Soma bay - Palm Royal, Sheraton Soma, Carribean World Soma bay, Solymar.. Mi smo bili u Sunrisu, Palmu I Carribean - u ako treba jos info pisite ili pretrazite teme ovih hotela:cvetic:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka