vlada63

KALAMITSI

764 poruke u ovoj temi

Ako je neko letovao na Sitoniji u mestu Kalamitsi, molim da mi da opis mesta ( ima li taverni, butika, kakve su cene, plaza i more kao i koje su atrakcije mesta)

Izmenjeno (vlada63)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bio u Sartiju, ali sam svratio i do Kalamitsija. Mesto je manje od Sartija, cene su slicne kao u Sartiju. Taverni sam video jako malo. Mislim da je Sarti bolja destinacija ili jos bolje Nea Plaja, nesto novo pa sada je vreme probati.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@MartinTrajkovic

Zdravo Martine. Hvala ti za odgovor ali bih voleo nesto detaljniji opis ako moze. Recimo, ima li butika (ne radi sopinga nego zbog vecernje setnje da ne bi bilo dosadno kao u Jerisosu), kakvo je mesto, podseca li na neko slicno, ima li dosta turista i odakle i tako to....HVALA!

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ni ja nisam letovala tamo ali sam provela jedan dan na plazi. Nisam bila ni u Jerisosu da bih mogla da ih poredim, ali Kalamitsi je jedno od najmanjih sela na Sitoniji. 50-ak kuca, 2-3 prodavnice, par restorana i to je to. Plaza je super. Ne znam sta trazite ali se plasim da bi vam moglo biti dosadno tamo. Sarti je metropola za Kalamitsi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nije ni sarti Bog zna sta za nesto sto Vlada63 trazi. Imas ``nazovi`` butika, zlatara, india-shop, ptt, ...taverni bas ima dosta uz samu plazu. ima dobrih kafica,ljudi su ljubazni i ako im ostavis baksis,dobro te zapamte i u slucajnom prolazu sutra te pozdrave :)

slazem se da je bolje ici u sarti nego u kalamici...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo Martine. Hvala ti za odgovor ali bih voleo nesto detaljniji opis ako moze. Recimo, ima li butika (ne radi sopinga nego zbog vecernje setnje da ne bi bilo dosadno kao u Jerisosu), kakvo je mesto, podseca li na neko slicno, ima li dosta turista i odakle i tako to....HVALA!

Vlado,

Da li mozes da mi kazes nesto vise o Jerisosu?

To mi je jedna od opcija. Komsije su bile i super su zadovoljni. Nikako da odem do njih i vidim film i slike...

Sto vise misljenja, to bolje.

Mene interesuje:

- apartman sto blize plazi

- restoran(i) i kafic(i) na samoj plazi

- lezaljke i suncobrani na plazi, bilo da se iznajmljuju, bilo da su dz ako pijes ili jedes kod vlasnika

Klinac ce imati 4 i nesto u septembru, a klinka 6 meseci...

Idemo kolima, ali bih da imam sve na jednom mestu. Kapiram da necu biti bas mobilan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja nisam bio u Jerisosu ali sam se raspitivao malo. Naime, mesto je malo, ribarsko, idealno za letovanje sa malom decom jer je bez guzve, automobila i vreve. Voda je kristalno cista a duz nje postoji dugacko uredjeno setaliste. Na oko 1 km od mesta se navodno nalaze dva megamarketa LIDL i jos neki, ali to treba proveriti. Imas nesto malo slika na GOOGLE images.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako je neko letovao na Sitoniji u mestu Kalamitsi, molim da mi da opis mesta ( ima li taverni, butika, kakve su cene, plaza i more kao i koje su atrakcije mesta)

I ja sam bila samo u prolazu-mesto je slatko.ali malo(kao "moja"Psakoudija)za 10min.obidjes i sve znas napamet...tamo su sva ta mala mesta takva,ali ako svako vece odes u drugo(mi smo tako)onda je super.

Znam da imam neku fotografiju,ako nadjem kacim je!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam ove godine sa porodicom u Kalamiciju ( Halkidiki - Sitonija). Idealno mesto za porodicni odmor. Nema guzve na plazi i u samom mestu. Plaza i voda su besprekorno cisti i moja ocena je 10. Iako je mesto bez sadrzaja ipak je idealno za odmor. Postoji jedan super kafic na plazi i 5-6 divnih taverni., tri supermarketa, dok soping morate obaviti u okolnim blizim mestima. Ukoliko putujete kolima, u blizini je Sarti 16km, Neos Marmaras 36km, Solun 96km, tako da vam nece smetati previse mira u Kalamiciju. Divan odmor.

post-1234-1185643850_thumb.jpg

post-1234-1185643986_thumb.jpg

Izmenjeno (vlada63)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vlado, mi smo prosle godini jedan dan proveli u Kalamiciju i odusevili smo se....ekstra je more, plaza......ma, jednostavno divnooooo, ove godine smo trazili ponudu za Kalamici, ali nijedna agencija ne radi.....napisi mi preko koje agencije ste isli???

Unapreh hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@sakicar

Ja sam iz Nisa pa sam aranzmane nasao preko agencije GARA Travel a koja inace prodaje aranzmane MAGIC iz Beograda.

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako je neko bio u Kalamiciju neka posalje komentar,bilo bi zanimljivo da cujem utiske pre odlaska u to mesto...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ivato

Ja sam bio smesten u Sartiju ali smo isli nekoliko puta na plazu u Kalamici.

MNOGO je lepo mesto, za sledeci put razmisljamo da idemo u Kalamici. Lepo malo mesto, lep kafic na plazi, mnogo lepo, a plaza sa onim ne sitnim vec malo krupnijim peskom koji se ne uvlaci. Lepa uvalica, za svaku preporuku isto kao i Sarti koji je super!!!

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Boravili smo u Kalamiciju od 11-22.sept. Odlican smestaj, blizu mora. Uostalom Kalamici je mesto sa jednim redom kuca na plazi pa je svaki smestaj blizu plaze. Uvala je prelepa i relativno skrivena od talasa i vetra. Pored glavne plaze na 5 min hoda, potpuno izolovana,nalazi se mala uvala koja je raj za nudiste. Takodje na 5 min. ali sa druge strane je ogromna plaza na kojoj se nalazi veliki kamp koji je u ovo vreme potpuno pust... Na samoj plazi je interesantan kafic sa lezaljkama koji radi preko dana. Nocnog zivota prakticno i da nema, postoji samo jedan restoran koji nudi lokalne specijalitete. Nocnih klubova nema. Postoje dve prodavnice za snabdevanje namirnicama ali je u njima sve dosta skuplje nego u vecim marketima i izbor je vrlo skroman. Veliki market "Dia"za ozbiljno snabdevanje je u mestu Sikia, 7km od Kalamicija. Preporucujem dolazak u Kalamici sopstvenim prevozom jer lokalnog javnog saobracaja ima vrlo retko i prakticno ste odseceni od sveta. Postoji mogucnost uzimanja rent a car vozila u mestu Sarti koje je udaljeno 15 km pa do njega jedino mozete otici auto stopom ili "loviti" lokalni autobus. Cene iznajmljivanja vozila su dosta velike,od 40 evra dnevno, dok se skuter moze iznajmiti za pristojnih 10 evra. Obavezna je medjunarodna vozacka dozvola za kola dok se skuter moze iznajmiti i sa B dozvolom. Zakljucak je da je Kalamici mesto koje jos nije ozbiljno turisticki eksploatisano pa je samim tim interesantno za ljude zeljne odmora i izolovanosti od civilizacije...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znate li nešto o hotelu Ermioni i uošte o Kalamitsiju, kako i o agenciji Astra travel iz Beograda koja je organizator? Čini mi se da imaju fine ponude za Sarti takođe.

Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka