vlada63

KALAMITSI

764 poruke u ovoj temi

Prosle godine smo bili u Toroniju i bilo je super, ali ipak volimo da obidjemo i druga mesta. Tako je Kalamici dosao u uzi izbor, iskljucivo na osnovu utisaka sa ovog foruma. Interesuje nas smestaj blizu plaze (spremam se da saljem upite), a sto se plaze tice interesuje me da li je pesak takav da mogu da se prave kule i razni drugi oblici u njemu? Uglavnom smo do sada isli na divne plaze, ali su deca bila uskracena za pravljenje kula u pesku!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice Kalamitsija svi objekti su prakticki uz samu plazu. Naime u mestu su dve ulice paralelne sa plazom i magistralom tako da udaljenost od plaze ne moze biti veca od nekih 50 metara. Izuzetak je hotel Ermioni koji je preko puta magistrale. Prvi red kuca su uglavnom starije kuce i tu se mora racunati na mnogo automobila narocito u dane vikenda kada gomile Grka opasno napadaju ovo mesto. Drugi red je malo mirnija varijanta i vecinom sa obezbedjenim parkingom. I dalje mislim da je Kalamitsi Studios (Dimitris) najbolji izbor u svakom pogledu kada je Kalamitsi u pitanju (nadam se da ste uspeli otvoriti sajt i pogledati slike i detaljni opis). Sto se tice plaze ona u stvari i nije pescana. U pitanju su najsitniji kamencici (mnogo sitniji nego u Toroniju) dok je pesak u vodi na nekih 15-tak metara. Talasi ga naravno izbacuju na obalu pa ga uz vodu ima dosta, ali za kule tesko, sto zbog talasa koji smetaju tako i zbog rastresitosti peska. Naime na celoj Sitoniji pesak je nekako sitan i rastresit, ali zato je voda uvek bistra sto svi volimo. Za arhitekturu u pesku predlazemo vam sledece dve plaze, Klimatarija i Karidi. Na obe pravi, beli pesak, mesta koliko hocete i svi potrebni sadrzaji obavezni kada su mala deca u pitanju (hlad, voda, hrana).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Puno hvala na detaljnim opisima:-) Koliko ima od Kalamici Studia do plaže i da li na tom najbližem delu plaže ima suncobrana i ležaljki? (negde sam pročitala 30, a negde 100 m)?

Unapred hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iz dvorista  Kalamitsi Studia izlazi se kroz kliznu kapiju i prelazi se ulica (nije prometna i sluzi za parking gostiju apartmana ispred). Nakon nekih 5 metara kroz kapiju apartmanskog kompleksa prolazi se privatnom stazom (dozvoljeno za Dimitrisove goste) i nakon nekih 20 metara dolazite do ulice koja je tik uz plazu. Prelaskom ulice stajete na pesak plaze, a izlazi se na centralni deo plaze koji je za slobodnu varijantu (poneti suncobran). 10 metara u levo je beach bar Cavo Kalamitsi sa svim sadrzajima (suncobrani, lezaljke, garniture za sedenje) a u nastavku jos tri taverne sa lezaljkama na plazi (predlazemo Giorgijakis). U krajnje desnom delu plaze (na nekih 40m) nalazi se potpuno nov beach bar Chica (otvoren u junu 2009.) u ful opremi. Dakle sve je BLIZU! E da. Tu gde stazom izlazite na plazu u sezoni je postavljen cvecem ukrasen tenda sator Kalamitsaki koji je na raspolaganju gostima sa bebom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine smo bili u Toroniju i bilo je super, ali ipak volimo da obidjemo i druga mesta. Tako je Kalamici dosao u uzi izbor, iskljucivo na osnovu utisaka sa ovog foruma. Interesuje nas smestaj blizu plaze (spremam se da saljem upite), a sto se plaze tice interesuje me da li je pesak takav da mogu da se prave kule i razni drugi oblici u njemu? Uglavnom smo do sada isli na divne plaze, ali su deca bila uskracena za pravljenje kula u pesku!

Majo moze i kule i zatrpavanje! biggrin.jpg . Samo da znas, Toroni je velegrad za ovo, ali u Kalamiciju je definitivno lepsa plaza. Kroz pesak u Toroniju sam nekako "propadala" a ovaj je "kompaktniji". Imas i lezaljke ali i dovoljno mesta da se smestis u sopstvenoj reziji. I svaki centimetar ulaza u vodu je savrsen. Veruj mi, klinac ce biti odusevljen. I definitivno DRUGI RED kuca, nikako prvi, odlepices od automobila ako hoces da odmoris u toku dana. Inace, sirina ulica je takva da dva auta tesko da se mimoidju pa ti vidi koliko je to mestasce. Imas 3 po duzini i 3 (eventualno 4) ulice po sirini. Npr. s jednog kraja mesa muz ujutru trkne na drugi kraj po "burek" i sl. E nekako ga objasnih plezko.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno! Naša želja je da se smestimo u malo, mirno mestašce sa lepom plažom koja je blizu smeštaja, tako da nam sve to odgovara, jer deca baš obožavaju more i ne izlaze iz njega, osim kada ih poteramo od 12 do 15h u sobu. A tamo malo odmor, društvene igre, poneki film, pa ponovo plaža do uveče! Pošto deca i nisu tako mala (6, 10 i 12) uveče bi seli u kola i otišli na "življa" mesta u šetnjicu i sl.

Poslala sam upit na 7-8 adresa u Kalamiciju. Do sada sam dobila odgovor od 3-4, od toga svi su rekli da je cena za noć 85 evra, osim jedne vile koja je 65 evra. Moram priznati da nisam očekivala ovako visoke cene! Kalamitsi studios, koji mi je prvi pik za smeštaj, još nije odgovorio:-(

Moram još da pozovem apartmane koji se spominju u prethodnim postovima, jer za taj smeštaj imam samo broj telefona. Moze li mala pomoc: koji broj okrecem (izlaz iz Srbije, ulaz u Grčku) pre broja koji su mi grci dali?

Izmenjeno (mikap)
Spajanje poruka
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mislim da mozes da ocekujes slicnu situaciju sa cenama.moje je iskustvo sa Toronijem identicno.85 evra dnevno i ni makac ispod toga.imam utisak da su grci dobro zacepili sa cenama za ovo leto

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poslala sam upit na 7-8 adresa u Kalamiciju. Do sada sam dobila odgovor od 3-4, od toga svi su rekli da je cena za noć 85 evra, osim jedne vile koja je 65 evra. Moram priznati da nisam očekivala ovako visoke cene! Kalamitsi studios, koji mi je prvi pik za smeštaj, još nije odgovorio:-(

Moram još da pozovem apartmane koji se spominju u prethodnim postovima, jer za taj smeštaj imam samo broj telefona. Moze li mala pomoc: koji broj okrecem (izlaz iz Srbije, ulaz u Grčku) pre broja koji su mi grci dali?

Br. telefona Kalamitsi studios: 00 30 69 77 56 11 46

tel/fax: 00 30 23 750 53 806.

Najbolje bi bilo da pozoves, al nemoj izmedju 2 i 5 popodne. Tesko da se Dimitris bakce internetom.

Izmenjeno (abmarija)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rezervisali smo Kalamitsi studios, 10 dana u julu, preko Magica :cool:

Interesuje me nekoliko detalja vezano za smeštaj:

1. da li u frižideru ima komora za zamrzavanje?

2. da li je u kuhinji šporet ili rešo?

Planiramo da sami pripremamo obroke, pa su mi ove informacije bitne. Na slikama koje sam gledala (sajt Magic-a i sajt vile) nikako da vidim kako izgleda kuhinja.:unsure:

Unapred hvala!

Pozdrav:-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanima me da li u blizini Kalamitsi studios-a ima normalnog mesta za parkiranje kola, to jeste može li čovek da bude miran i ne razmišlja da li će ih neko oštetiti ili ukrasti i tako sebi da uništi odmor?

Unapred hvala i pozdrav svim forumašima.

Izmenjeno (dule k)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa magistrale ulazi se kroz kapiju u dvoriste objekta Kalamitsi Studios. Tu su dva dela za parkiranje, potpuno bezbedna i sa nadstresnicom od trske i puzavica, tako da vam je auto uvek u hladu. Jedino sto je rastojanje izmedju metalnih stubova koji nose konstrukciju prilicno malo pa treba malo opreza kod "uparkiravanja". To se narocito odnosi na nocne povratke, ali tada je od velike pomoci reflektor koji se automatski pali cim udjete u dvoriste. Dakle lepo, organizovano, bezbedno i za svaku preporuku.

Pozdrav za Dimitrisa i Milenu, ljude dobre volje!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Želim da maksimalno pohvalm sajt Sitonija na dlanu i autora sitonijanadlanu. Zaista se ovako nešto retko sreće a posebno napisano našim jezikom. Ja sam obišao oko 50% Sitonije ali tek sad sam steko pravi utisak o prirodnim lepotama i mogućnostima uživanja na sitonskim plažama.

Imam još jedno pitanje u vezi smeštaja u "Kalamaci studios" preko Magica. Znam da Milena u ponudi ima jedan apartman i jedan studio, pa me zanima položaj studija u objektu, to jeste da li je na zadnjem spratu (ispod ravne ploce koja se vidi na fotografijama) gde se može očekivati i toplotni udar, kakav je pogled sa terase ako postoji.

Rezervisali smo navedeni studio za avgust, pa bi nam ove informacije dobro došle. Plaža nam sigurno neće nedostajati a sto se izbora tice uvek smo u nedoumici izmedju Tasosa i Sitonije tako da naizmenično menjamo ove destinacije.

Pozdrav za sve ljubitelje prelepih plaža severne Grčke a posebno za autora sajta Sitonija na dlanu

Izmenjeno (mikap)
obrisan link
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Apartman se nalazi na spratu i zauzima celu duzinu terase (vidi sliku 1 sa peskirima preko ograde) a u prizemlju su dva studia sa direktnim pogledom na more. Ostala studia su sa bocnim pogledom na more (slika3). Sam pogled je na plazu ali ogranicen prolazom (stazom) izmedju dva objekta ispred kojim cete ici do plaze(slika 4). dakle objekat je u drugom redu od plaze, sto je i dobro jer u dane vikenda ulica uz plazu je prepuna vozila Grka koji tada u velikom broju dolaze u Kalamitsi. Dakle uslovi za miran odmor gotovo idealni.  Inace sam objekat je lepo ususkan u zelenilo predivne baste i uz klimu mislim da necete imati problem sa vrucinom cak i ukoliko budete na spratu. Inace na vratima terase nalaze se i drvene zaluzine i komarnici pa je hladovina i provetravanje omoguceno. U sobama imate peskire koji se kao i posteljina menjaju na 5 dana.

kb1the.jpgfd4m5t.jpget9nyu.jpgixv5s4.jpg 

U svakom slucaju izbrali ste pravi smestaj, a ja vam zelim lep provod,  sve najbolje i naravno  Kalo Taxidi!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Želim da maksimalno pohvalm sajt Sitonija na dlanu i autora sitonijanadlanu. Zaista se ovako nešto retko sreće a posebno napisano našim jezikom. Ja sam obišao oko 50% Sitonije ali tek sad sam steko pravi utisak o prirodnim lepotama i mogućnostima uživanja na sitonskim plažama.

Imam još jedno pitanje u vezi smeštaja u "Kalamaci studios" preko Magica. Znam da Milena u ponudi ima jedan apartman i jedan studio, pa me zanima položaj studija u objektu, to jeste da li je na zadnjem spratu (ispod ravne ploce koja se vidi na fotografijama) gde se može očekivati i toplotni udar, kakav je pogled sa terase ako postoji.

Rezervisali smo navedeni studio za avgust, pa bi nam ove informacije dobro došle...

Mi smo rezervisali dva dvosobna apartmana preko Magica sredinom jula; malo mi je smetalo što u agenciji nisu mogli da nam kažu koji su brojevi apartmana, kažu to ćemo saznati na licu mesta.

Malo me čudi što sam već nekoliko puta čula da Magic izdaje samo 1 apartman i da su ostalo studija? Možda je od ove godine situacija drugačija?!? Može li neko da pojasni?

Izmenjeno (mikap)
skraćen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

vidim da svi samo spominjete Kalamitsi studio, ja sam kontaktirao gazdaricu House Paradisa, pa me interesuje da li neko nesto zna o toj kuci. Deluje sasvim pristojno a i cena mi odgovara.

http://www.vourvourou.net/house-paradise/

hvala na bilo kakvoj informaciji

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka