vlada63

KALAMITSI

764 poruke u ovoj temi

Skroz desno kad gledas ka moru sa plaze nalaze se ovi aparmani na samoj plazi, tacno preko puta ostrvca. Postoje dva manja i dva dvosobna ako se dobro secam, i prosle godine su bili 50-55 eura manji a dvosobni 70 eura u spicu sezone. Bio je 1. avgust kad smo pitali. Nisam ulazio unutra ali su Austrijanci koji su boravili tu rekli da lepo i vrlo cisto i da dolaze godinama tu. Ovo sam snimio za prijatelje koji nisu za kamp pored gde mi letujemo. Na trecoj fotografiji imas telefon pa probaj direktno da ih dobijes.

Hvala Marko, videla ja to prosle godine i bas je slatko. Ali obzirom na to da ove godine idem sama s malim detetom, vise bih volela da sve zavrsim preko agencije, jer budem li jos jednom cekala ispred ambasade, imam utisak da cu napraviti medjudrzavni incident. :besan: A da smem u avion, ne bi me Grci ni videli pravo da ti kazem.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi, kazite mi da li je Kalamici potpuno ruralno mesto ili postoji bar neko setaliste ili mesto za picence uvece? Zna li neko gde su ti Kalamitci apartmani koje nudi Magic?

Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@mia03

Kalamitsi je dovoljno ruralno mesto za ljude koji idu na odmor da bi pobegli od gradske vreve,saobracaja i buke.Butike,kafice,radnjice i zabavne parkove za decu imamo u gradovima iz kojih odlazimo na odmor.Kalamitsi ima setaliste,kafic na plazi dve tri taverne,samoposlugu,giradiko,buhacu,palacinkarnicu ali nema butika ,zlatara i takvih stvari.Ima dovoljno mesta za parking i nema divljanja automobilima,mesto je ispod glavnog puta,sto ga cini mnogo lepsim i sigurnijim nego n.p.r.Pefkohori kroz koji prolazi magistrala.Kalamitsi ima divnu,dugacku i siroku plazu,a sledeca uvala je kamp cija plaza je jos lepsa,ima bazen i tuseve sa slatkom vodom a samo je na 5 min.peske od mesta.Sto se tice app.koje nude agencije neznam nista i tu ti nemogu pomoci.Znaci mir,tisina,bez saobracaja,bez muzike iz kafica do kasno u noc,samo lagane setnjice i picence u kaficu na plazi :srce:

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@MAJANS21

Hvala MAJANS21, to sam bas i želela da čujem.

Pozdrav!

P.S. Govoriš o uvali u blizini- misliš li na mesto Sykia?

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Govoriš o uvali u blizini- misliš li na mesto Sykia?

Ne ,Sikia je pre, a Kalamitsi Thalata camping je posle Kalamitsi sela,kad krenes prema kraju Sitonije,prema spicu poluostrva.Dakle Sarti,Sikija ,Kalamitci selo pa Kalamitci kamp.Slike apartmana koje je postavio Markons22 su slike poslednje kuce u Kalamitci selu i dalje nema puta plazom,mora se izaci gore na put pa odmah ponovo ka moru i tu je taj kamp sa predivnom plazom a slike te plaze imas na temi Kalamitsi kampovanje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hajde da pocnemo pripreme za odabir destinacije za leto 2010!

Molim one koji su bili ili imaju informacije o privatnom smestaju u Kalamiciju da ih podele sa nama:)

Naime, nama treba veci cetovorokrevetni (ili jos bolje petokrevetni) apartman za petoclanu porodicu, sto blize plazi.

Unapred hvala na predlozima!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim one koji su bili ili imaju informacije o privatnom smestaju u Kalamiciju da ih podele sa nama:)

Evo jos fotografija pa mozda i pomogne.Apartmani su zaiosta na plazi,cisti,uredni i kostaju oko 50 eura.

http://picasaweb.goo...601516283691506

post-6527-1259519278,69_thumb.jpg

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@MAJANS21

Hvala na fotkama! Sve izgleda OK:cool:Da li mozda znas ime te vile ili apartmana i da li imaju jos neki kontakt osim telefona (e-mail, web site...)?

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@maja72

Nazalost nemam nista.Kupali se tu ispred na plazi,spazili ap.p.,usli da vidimo a gazdarica rekla da se javimo na taj tel. ako smo zainteresovani.Fotografija plaze je snimljena iz dvorista ,znaci ,zaista je na plazi.biggrin.jpg

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok, hvala, i telefon je dovoljan za prvi kontakt:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni se ova plaza jako dopala, pesak sitan kao puder, voda tirkizno plava, ambijent za uzivanje.. Samo sto Malisa nije mogao da zaspi koliko je jak odsjaj sunca na tako beloj plazi smajl.jpg

Ipak, kada sam ovih dana diskutovala sa muzem na temu letovanja, oboje smo dosli do zakljucka da tamo ne bismo mogli da budemo smesteni 15 dana. Ipak je mesto malo, tj. ne bih Kalamitsi ni nazvala mestom vec plazom sa smestajnim kapacitetima. Cini mi se da bi nam bilo dosadnjikavo, a malo sam i skepticna sa malim detetom daleko od grada i ambulante.. Da bar ima neku straftu za setanje, trgic, doktora, restorancice... tako zamisljam mesto za odmor.

Za mlade i slobodne, zeljne avanture, a narocito one koji su tu svojim kolima, po mom misljenju ovo je idealno mesto kao baza! Ili, isto tako, ako ste motorizovani, a imate malko vecu decu-mogli bi se preko dana kupati na prelepoj plazi, a kolima da skoknete negde gde bi se razonodili preko dana i uvece..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hajde da pocnemo pripreme za odabir destinacije za leto 2010!

Molim one koji su bili ili imaju informacije o privatnom smestaju u Kalamiciju da ih podele sa nama:)

Naime, nama treba veci cetovorokrevetni (ili jos bolje petokrevetni) apartman za petoclanu porodicu, sto blize plazi.

Unapred hvala na predlozima!

Kalamitsi Studios po nama najbolji smestaj u Kalamitsiju. Apartman je dvosoban, francuski lezaj u jednoj, dva odvojena lezaja u drugoj. Ikea namestaj i oprema, TV, klima, posteljina i peskiri se menjaju na pet dana. Parking u hladu, dvoriste, rostilj... Bili smo sa troje nase dece i svi dali najvisu ocenu. Moze preko Magica, a moze i direktno tel. +30 6977 56 11 43 (Dimitris). Objekat je na 30tak metara od plaze. Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja pocela temu, pa nikako da stignem da izlozim utiske. Eto ja bila prosle godine od 1. do 10. avgusta u Kalamitsi studios kod Dimitrisa, preko Magica, autom.

Pretprosle godine svratila i jos tada se odusevila plazom. Definitivno je naj, naj. Dete mi je tada imalo 3 godine, i jedino je plazu na Kalamiciju upamtila.

Ovako. Dvoriste vile je baaajka. Reklo bi se raj za decu, al sipak. Bilo je dece ali i zvocanja zbog nestasluka koje je sastojalo od trcanja po dvoristu i podvriskivanja. Znaci, ako vam je dete tunjavo i ne odvaja se od vas, bice po meri gazde. A verujte mi kad vam ja kao stroga majka kazem, nisu deca divljala, nego strogi kriterijum tisine od 2 do 5, i u krevet od 10. Ako preko dana nismo bili na plazi vec u sobi, terala sam dete da sapuce. Stavim se na njeno mesto, pa mi bude krivo. Ko veli: "izem ti letovanje". Utoliko joj je bilo teze objasniti zasto da sapuce kad se klinci u dvoristu vile pored nase dernjaju do 1 po noci. Vise volim kad neko u startu kaze da ne izdaje porodicama sa decom. Al aaajde... da oprostim.

Soba je sasvim pristojna i ok. Po dolasku, ceka vas komplet peskira (mislim da ih je bilo 3 velika i tri srednja), a posle 5 dana dobijate novu turu. To naglasavam jer je meni receno da nema peskira pa sam teglila iz Beograda i sto treba i sto ne treba, da tamo ne bih prala. Znaci, treba vam samo za plazu.

Samo mesto, ko sto neko rece, je zapravo plaza sa smestajnim objektima i par taverni iliti kafica. Da blejite ceo dan na plazi, moze imati za posledicu i srcani udar kad je bas vruce. Da spavate u sobi za 10 bednih dana godisnjeg, opet ne ide.

Prodavnice skuuuuuupe, ni slucajno ne kupujte tamo. U jednom selu u blizini (ne mogu da se setim imena, al potrudicu se) postoji veliki market Dia gde je puno jeftinije. Ja nakupovala 50 fantasticnih marmeladica i dovukla sa sobom. Jedna je kostala manje od 2 dinara! Kao kreten. Jbt. jos ih jedemo... Vodite racuna o ceni hleba! Najjeftiniji je onaj tost hleb, ostali su preskupi.

Pice na plazi (iliti lezaljka) je 2.5 ili 3 eura. Frape (Nes kafa, al s penom) je 2.5. Ako vam se cini puno, e pa nije. Kolicinski je 4 dl, kao 2 soka, pa racunajte koliko je to u Beogradu. Uz Frape mi donose litar hladne vode u kofi s ledom koja je besplatna, pa sad i to uracunajte u onih 2.5 eura. Mi smo skoro svaki dan bili u kaficu krajnje desno.

O vodi ne treba ni da govorim. BOZANSTVENO!

Da rezimiram. U casovima dokolice doslo nam je da se samoubijemo. Otisli smo dan ranije jer je noc pre odlaska bilo nevreme bez sanse da se vreme prolepsa, pa nam je tako oblacno i odgovaralo za putovanje i voznju. A i onako bismo ceo dan proveli u sobi sto je bas bezveze. Kad sam mojima javila da smo krenuli dan ranije prvo sto su pitali "jesu vas proterali?!" Misliiiim... Kad "navatam" muza, ubacicu slikice.

Ma za decu je raaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mala dopuna Abmarijinom komentaru! U junu 2009. bili smo u Sartiju, a u akciji otkrivanja lokacije za septembar najuzi izbor pao je na Kalamitsi i Dimitrisovu ponudu. Otisao da pogledam uzivo i da se raspitam za detalje. Dimitris u basti (bajkovitoj) ali svaki pokusaj konverzacije sveo se na ociglednu nezainteresovanost i blagu nervozu. Pa ipak kada su deca odlucila da je to to u septembru smo krenuli dole sa dosta strepnje. A onda preokret. Prvo stigli smo mnogo rano, oko 9h izjutra, a Dimitris nas je docekao kao najrodjenije i odmah organizovao ciscenje apartmana tako da smo za nekih pola sata vec bili smesteni. Za to vreme njegova supruga bas se potrudila da nam se deca (troje) ne osete razocarano. Nesto kasnije stigli su jos jedni gosti koji udavise Dimitrisa pitanjima gde kupiti ovo, gde ima ono? A odgovori samo stizu...

Nije da ih opravdavam, ali dolaze njima razni "gosti" pa je razumljivo da nekad imaju i los dan.

U svakom slucaju nasi su utisci izuzetno povoljni i mogu reci iznad ocekivanja. Inace tih 10 dana iskoristili smo da zaokruzimo pricu o Sitoniji koju smo postavili na sajtu Sitonija na dlanu, pa tu mozete pronaci dosta informacija o ovom izuzetnom delu Grcke obale. Sve o Kalamitsiju mozete pronaci na 5. strani, a na osnovu opisa proceniti zasto se neki uvek rado vracaju Sitoniji!!!

Pozdrav za sve! rolleyes.gif

Izmenjeno (mikap)
obrisan link
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pravo da ti kazem, bar jos dva puta sam se zgranula zbog nacina komunikacije sa razlicitim osobama i mogu ti reci da sam shvatila zasto se stranci odusevljavaju nasom ljubaznoscu. Ti mu nesto pricas, on te i ne gleda. Bukvalno juris za njim. Inace me nervira takvo ponasanje gde god da odem. U fazonu: sta ste kog djavola dolazili, sledeci put mi posaljite pare postom". Kao nekad u Crnoj Gori. A mislim da smo stvarno ok turisti. Sve sto treba nadjemo sami ili saznamo ovde na forumu, nikad agencije nismo smarali. Dodjemo, damo pare i ne cuju nas vise. Doduse, moram priznati da nam je pukla kineska plastikaner cetka za WC solju. Uredno smo prijavili i istog dana otisli da kupimo novu. Sve u svemu, najljubazniji je bio kad smo odlazili i to dan ranije. I mene na poslu nadrndaju i sve je manje izgleda da cu primati platu, al mi nikad nije palo na pamet da se istresem na strankama vec sam uvek nasmejana i ljubazna. Al jbg. Mi nemamo more.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka