mirarbi

Jastrebac

20 poruka u ovoj temi

Dragi moji,

 

Obilazim Internet tragajuci za lepim vikend destinacijama u Srbiji.

 

Nasla sam par fotografija planine Jastrebac (19km od Krusevca, 200 km od Beograda, 100km od Nisa). Odusevila sam se!!! Na fotkama vidim predivnu prirodu: jezerca, potocici, mnostvo zelenila, drvece koje se ogleda na povrsini vode, uredjene stazice za setnju, cvece.... Sve to me je vrlo, vrlo zainteresovalo.

 

Procitala sam da tamo postoji nekoliko hotela: "Trayal", "Maksimal", "Šator", "Ravnište", "Merima", vile Jugobanke, Srbija šuma..., ali osim malih slicica istih i telefonskih brojeva (okrecem od jutros, ali stalno daje signal zauzeca), ne mogu da pronadjem nijednu potrebnu informaciju.

 

Zanima me koji je hotel najbolji, a koji najbolji odnos cena i kvaliteta? Koliko kosta polupansion ili nocenje sa doruckom u dvokrevetnoj sobi? Treba li uzimati pun pansion ili ne, tj. da li su turistima na raspolaganju restorani i prodavnice ili se ipak moramo osloniti samo na hotelsku ponudu hrane? Kakav je put od Krusevca do tog hotelskog kompleksa?

 

Ukoliko je neko od vas bio tamo, molim vas za detaljan opis, fotografije...

 

Ne bih volela da jednog subotnjeg jutra kolima zapucam put Jastrepca, predjem 200km, a tamo zateknem samo jedan otvoren hotel i to bez slobodnih soba.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanimljivo je koliko se malo toga (ne)moze saznati o raznim lokacijama i njihovim sadrzajima u zemlji gde se ocekuje nekakav veliki razvoj turizma...

ostaje samo da se kontaktira turisticka organizacija Krusevca 037/440332 pa se mozda od njih iscedi neka informacija.

Sto se tice planine Jastrebac, hoteli su sa 2* i to je to sto se da saznati ...

a prema TOSu cene su :

Hotel "Trajal" - pansion 1.400

Hotel "Merima" - pansion 1.125

Planinarski dom "Žarko Žarić" - noćenje 200-300

Nema cena za Hotel "Maksimal" koji bi trebao biti najbolji medj' jednakima , ili je bar nekada bio (po prici)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre nego sto sam otvorila ovu temu zvala sam TO Krusevca. Skoro nista nisu znali da mi kazu. Kao put do gore je dobar, najbolji hotel je Trayal, da li ima drugih restorana koji rade ne znaju, te mi dadose broj telefona hotela Trayal na kojem juce ceo dan daje signal zauzeca i nema sanse da direktno dobijate informaciju. Stvarno tuzno!

Na drugom sajtu mi jedna devojka (dugogodisnja forumasica, iskusna turistkinja) kaze da je najbolji hotel Merima i da pored njega radi jos samo hotel Trayal, dok su ostali hoteli zatvoreni.

I dalje molim sve koji imaju detaljnije, a pouzdane informacije, da se jave.

Izmenjeno (mirarbi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na drugom sajtu mi jedna devojka....

Hvala ti za ovo, Mirarbi :D .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad smo vec kod Jastrebca ima li tamo nekakvog privatnog smestaja osim planinarskog doma?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hej,pa nemojte te me zasmejavati! Jastrebac je lep ali samo na sajtu. Pa ja zivim u Krusevcu a bila sam tamo samo par puta i to na par sati .Tamo nemate sta da trazite jer nema apsolutno nicega.Vlazna sumica,prljavo jezero, dosta komaraca,ta dva hotelcica koja rade i koja su malte ne prazna i apsolutno nista vise.Jastrebac se jedino napuni za prvi maj kada se dolazi na rostilj a u te hotelcice stizu lokalni direktori na klopu i ostalo ... znate vec! Vrnjacka banja je mnogo bolja destinacija i Kopaonik cak i preko leta. Oni nesto pricaju o razvijanju turizma na Jastrebcu ali od toga nema ni pojma na zalost. Nadam se samo da se niste prevarili i dolazili ovamo na neki nazovi odmor.Uostalom ko zeli moze da vidi i uveri se u roku od 30 minuta :o

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se sa sugradjankom...Bila sam pre par dana...lepo je sto se prirode tice,za jednu setnju,ali na jezero ne racunajte jer nije ni slucajno za kupanje...i bas nista drugo ne postoji!nema ni trafike!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Апсолутно нетачно драге моје другарице!!!!

Јастребац је диван, хвала Путници на свим информацијама у вези смештаја, пре месец дана смо били ( нас троје - супруг + мало дете), и феноменалноооо нам је било!!!

Долазимо опет.

Зашто?

Зато што не волим Златибор, урбанизацију на планини, волим да осетим склад са природом, ми смо ишли козјим богазама са све малим дететом на раменима - то је нама одмор.

А има још доста људи који цене Јастребац баш због неурбанизованости, феноменалне природе, могућности бескрајних шетњи, тишине, не воли - драге моје- баш свако златиборску гунгулу...

Дај Боже да Јастребац остане такав какав је - некомерцијализован, оаза правог одмора.

Путнице - хвала, Буцко је заиста супер, напунили смо одлично батерије за овај несносан град...

Јастребац инспирише.

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Путнице - хвала, Буцко је заиста супер, напунили смо одлично батерије за овај несносан град...

Јастребац инспирише.

:)

Drago mi je da sam pomogla, na osnovu gornja dva posta neko bi mogao da zakljuci da sirim neistine :unsure: .

A u stvari radi se samo o drugacijem pogledu na stvari i ja to cenim. Neko voli jako urbanizovana mesta, neko voli totalnu divljinu. Ja podjednako volim i jedno i drugo. Zaista uzivam u Zlatiboru i kad god sam u prilici rado svratim (mada mi se ne svidja njegova komercijalizovanost, ali eto, prva ljubav zaborava nema :rolleyes: ), ali mi isto tako prija da na zimovanje odem nedelju dana na Jastrebac i prepustim se uzivanju u prirodi bez ijedne jedine trafike.

Nemam nista protiv drugacijeg misljenja, ali onda treba napisati "meni se ne svidja zbog toga i toga", a ne onako kao da sam izmislila celu pricu. Ja sam uostalom lepo navela u postu da tamo nema nicega i da se ide na opusteni odmor. Za one koji to naravno vole :) !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vi i vas Bucko....pre 10 dana otisla sam sa kumom koja zivi u inostranstvu do Jastrepca da se u miru ispricamo...Naravno,zeleno,lepo(jedino me ono mutno i zabokrecinasto jezero uvek deprimira)isle do recice,sele na kamen i brbljale...a onda nam se pripila kafa pa odemo do Merimine vile,vidimo ima ljudi i jedan pije frape...sedimo,sedimo...na kraju ja odem unutra i pitam coveka koji je stajao za nekim sankom da li moze nesto da se naruci,a on kaze"Ne moze,samo kad je sef tu..?!"Dakle kad nema Bucka nema ni kafe...A onaj sto je pio frape dobaci"a ovo sam ja sam smuckao,doneo od kuce..."Posle smo otisle do Trajalovog hotela,tamo smo dobile obicnu kafu....Pa nisam ni ja pristalica previse komercijalizovanog,ali na Jastrepcu bih se ucrvljala za 2 dana,sigurno....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao Vesna - kako mi se samo svidjaaaaaa :D tvoj komentar! Umrla sam od smeha :D:D:D

Zato sto se i meni nesto slicno desilo i sto se apsolutno slazem sa tobom ;) Mislim da smo svratili jedan dan u maju mesecu tj.skoknuli na dva sata da prosetamo... i posle te setnje htedoh da svratim negde na kafu. I sedosmo u cafe Trajal hotela.Cekamo kelnera, i dalje cekamo kelnera ;) dozivamo i masemo rukama :huh: a on nikako da dodje dobrih pola sata.Srecom imah kod sebe kikiriki- pojedosmo ga! Isla do wc-a, setkala se a ovaj nesposoban da stigne da nas usluzi...napokon stize... Kazem jedan kapucino .A on nemamo, nemamo nikakvuuuuu kafu...A ja :angry::angry: Daj prijatelju neki sok pa da bezim odavde sto pre :blink: I naravno STA RECI??? Nikad vise Jastrebac- ma necu vise da se nerviram ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma ici cu ja kad se uzelim malo mira u prirodi...ali kako sam teski hedonista ponecu od kuce sve za frape,pa cu da smuckam kraj recice..... :lol: :lol: :lol:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U pravu ste Vesna i Takilaki, tamo je zaista tesko dobiti kafu kad nisi gost hotela. Zasto? Pa verovatno zato sto im se ne isplati da pale ringlu za kafu koja kosta 10-15 din. Ni mi nigde na Jastrepcu nismo uspeli nista da popijemo mimo Merime gde smo bili gosti.

Ali sve ono o cemu ja pisem se odnosi na to kad uplatis pansion i kad si njihov gost. Nama je Bucko kuvao espresa kad god smo hteli, a o hrani sam vec i previse pisala.

Znaci, moja preporuka za Jastrebac se iskljucivo odnosi na uplatu pansiona u Merimi, nikako na to da odete na jedno popodne na kaficu. Jer, necete je dobiti, sasvim sigurno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

U 22.7.2007. at 19:23, takilaki je rekao/la:

Hej,pa nemojte te me zasmejavati! Jastrebac je lep ali samo na sajtu. Pa ja zivim u Krusevcu a bila sam tamo samo par puta i to na par sati .Tamo nemate sta da trazite jer nema apsolutno nicega.

Sem Kopaonika i Vrnjacke banje...u vasoj okolini, da li ima nesto gde bi neko recimo iz drugog grada dosao i proveo ili vikend ili dosao ne jedan dan na izlet...bilo da je u pitanju priroda, restoran u prirodi, mote, hotel,..negde de se moze doci relativno normalnim putem?

Pozdrav

mirko

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka