15561 poruka u ovoj temi

Da li neko zna put do Zakintosa, isao bih sa devojkom automobilom?Nikada ranije nisam putovao automobilom za Grcku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isao sam na Zakintos prosle godine na letovanje.

Auto put za Atinu, posle Lamije nekih 10 - ak km ima skretanje desno. Na tabli pise Patra. Pratis put za Patru i Itea. To je prvo mesto na moru do koga ces doci. Put od Lamie da Itee ide preko brda i dolina. Solidan i sirok put tokom veceg dela, postoji i deo sa serpentinama gde treba biti oprezan, sve ukupno oko 20 - 25 km. Ako imate vremena obavezno svratite i posetite Delfe koji se upravo nalaze na toj deonici(10 km) je skretanje, zaista vredi). Kada dodjes do Itee, pratis put za Patru, sasvim je dobro obelezeno. Put ide uz more, fenomenalni predeli, mada ti neces uzivati jer si umaran a put je pomalo krivudav, uzivace oni pored tebe. Put te dovodi do mesta Nafpaktos, posle tog mesta na oko 10 km je skretanje u levo na most preko korinta. Skretanje je malo neobicno ali je obelezeno. Na ulazu na most placa se mostarina. Prosle godine je bila 11 eura u jednom pravcu. Posle mosta ides levo prema pari. Prati putokaze za autoput i table za Pirgos. Ne ulazis u Patru nego ides auto putem iznad nje i prema Pirgosu, gomila lepih tunela i mostova. Na oko 50- 55 km posle mosta je skretanje za Kilini (ne dolazis do Pirgosa!). Ides do Kilinija 10-12 km. Kilini je luka iz koje se ide trajektom za Zakintos. Moja ti je preporuka ukoliko ides od sredine juna i kasnije da rezervises trajekt, prijatelji su proslee godine morali da cekaju 4 sata sledeci, nisu imali rezervaciju.

Sve u svemu, 1.160 km iz Beograda, Dobar i zanimljiv put. Malo je nezgodno od Lamije do Itee, ali polako i odmaraj se cesce.

Predlog je da kada vec ides tamo i tim putem da obavezno svratis do Termopila, odnosno do mesta gde se desila cuvena bitka. To ces naci tako sto neces skrenuti posle Lamije desno, nego nastavi par km. i sa leve strane puta ces videti spomenik posvecen Spartancima, obavezno svrati u Delfe. Na tom putu racunajuci od Katerinija do Patre nema bas nesto mnogo pumpi, pa vodi racuna.

Imas tri putarine kroz Grcku po 2 eura, mostarinu kod Patre 11 eura i trajekt , auto i dve osobe oko 50 eura u jednom pravcu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno Mirko, mnogo si mi pomogao!Da li mozda znas kako se rezervise trajekt?U koje vreme ste vi krenuli iz Beograda, i koliko ste sati putovali sa usputnim stajanjima?U napred hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna put do Zakintosa, isao bih sa devojkom automobilom?Nikada ranije nisam putovao automobilom za Grcku.

Idi na sajt viamichelin i ukucaj odakle kreces i koja ti je destinacija i dobices rutu preporucenu od strane michelina.

Izmenjeno (jele)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno Mirko, mnogo si mi pomogao!Da li mozda znas kako se rezervise trajekt?U koje vreme ste vi krenuli iz Beograda, i koliko ste sati putovali sa usputnim stajanjima?U napred hvala.

link za red plovidbe: http://www.gtp.gr.

link za kompaniju (cene karata i on-line rezervacije): http://www.ionianferries.gr/

Ako idete u jednom danu, računaj cca. 14-15 sati vožnje, u to su uračunate i pauze za odmor, pod uslovom da nemaš gužvu na granici. )

(Toyota Corolla + raspoložen vozač ^_^ )

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno Mirko, mnogo si mi pomogao!Da li mozda znas kako se rezervise trajekt?U koje vreme ste vi krenuli iz Beograda, i koliko ste sati putovali sa usputnim stajanjima?U napred hvala.

kada sam isao na Zakintos, nisam isao direktno. Bio sam 10 dana na Halkidikiju pa sam odatle isao na Zakintos. Kada sam se vracao put je trajao, ne racunajuci brod, dakle iz Kilinija do Beograda, oko 16 sati. Mada sam i u povratku razmisljao da spavam negde usput, jer na more idem uvek komotno, vise od 25 dana pa nije problem potrositi noc negde usput.

Mnogi koje znam spavaju usput i to u Kateriniju, otprilike na pola puta, a opet, prijatelj sa kojim sam se nasao na Zakintosu je putovao, 12 sati. Smatram da je nepotrebno gledati koliko sati je potrebno da stignes negde, pogotovu na tako dalek put, vazno jke da se ti osecas dobro, da pravis pauze, pijes kafu, a sve ostalo samo dodje. U Grckoj su putevi fenomenalno obelezeni i mnogo kvalitetniji nego kod nas, tako da nema bojazni da ces negde promasiti, sve je lepo obelezeno.

Ja godinama idem kolima, zadnje 4 sa malom decom, i nemam ama bas nikakvih problema. Miliciju gotovo i da nisam video, doduse i vozim po propisima pa i obracam paznju na njih.

Savet, vozi koliko pise, to maksimalno postuj da ne bi imao neplanirane troskove. Grci imaju obicaj, kao i kod nas da amblenduju ako negde ima policija, ali vodi racuna, grci SAMO jednom blicnu i to je to, nema kao kod nas blicanje 2-3 puta, nego samo jednom.

Ne zanam sta da ti kazem jos, kroz Srbiju znas imas 380 km do granice, to je oko 4 sata voznje, kroz makedoniju 190 km, to je oko 2 sata voznje, odmah kada predjes Grcku granicu ,sa leve strane imas kafic koji radi non stop, dobra varijanta za pauzu.

Kroz Grcku, samo pravo za Atinu, jedan mali deo nije auto put oko 20 km, vozis se nekim kanjonom u kome ima puno manastira i ume da bude kolona ali nema frke sve se to rascisti i posle si sam na auto putu da Lamije. Oko Lamije su nesto radili pa se islo malo sporije. Kada skrenes desno prema patri, put je odlican, dve trake idu uzbrdo i nema nikakve guzve, malo kasnije je put uzi i ima nekoliko serpentina, ali sve u svemu 80 -90 na sat bez problema (oprez na serpentinama. Od Itee je vec druga prica more, fenomenalni predeli, fantastican most preko korinta, fenomenalan pogled na Patru. E tada ce ti poceti letovanje. Koliko sat je potrebno za sve to, veruj mi nije bitno. Ako imas klimu, uzivaj. Imaj na umu vreme polaska trajekta. Ako imas rezervisanu kartu, mozes doci i 10 min. pre polaska. Trajekt UVEK krece na vreme. Po mom secanju. od skretanja za Patru da Kilinija, ako ne pravis pauzu, mozes bez problema stici za 3 i po sata ( oko sat do Itee, oko sat od itee da Mosta, i od mosta do Kilinija oko sat.

Draganica ti je dala dobre linkove koje i ja inace koristim.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Puno hvala za detaljne preporuke!Sto se tice auta,nov je,tako da to nece biti problem.Da ne znas,mozda,kolike su putarine od ulaska u Grcku do Preveze?Ja sam do sada isao samo na Halkidiki i na Tasos,gde ih nema,a za ovu regiju ne znam.Ako sam pitao nesto o cemu je vec bilo reci,uputite me na kojoj temi da trazim to sto me zanima,da vas ovde ne smaram.Pozdrav!

Mislim da ce ti najvise pomoci tema na forumu "nove informacije o auto putu do Krfa". Poz.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

.... jedan mali deo nije auto put oko 20 km, vozis se nekim kanjonom u kome ima puno manastira i ume da bude kolona ali nema frke sve se to rascisti i posle si sam na auto putu da Lamije.

Da, u tom kanjonu često bude gužva, a ako želiš, možeš baš tu da napraviš pauzu.

Sa desne strane imaš parking i sa parkinga stepenište vodi ispod nivoa puta.

Dole protiče reka, imaš prijatno odmorište, restoran, drvene klupe u debeloj hladovini, izvor ....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, u tom kanjonu često bude gužva, a ako želiš, možeš baš tu da napraviš pauzu.

Sa desne strane imaš parking i sa parkinga stepenište vodi ispod nivoa puta.

Dole protiče reka, imaš prijatno odmorište, restoran, drvene klupe u debeloj hladovini, izvor ....

Imas i manastir, mislim da se bas zove "Sveta Petka" i ume da bude guzva na tom delu jer je negde na sredini tog klanca oveci parking i guzva nevidjena kad je neki poseban verski dan.

Kad je "normalna" situacija, obavezno stanem na jednom od bezbroj malih parkinga i u hladovinki popijem sok ili kafu. U samom klancu nisem video restoran, mozda negde dole kad se sidje, nikad nisam dovoljno dugo stajao da i to vidim?

Inace klanac se zove Tempi, tuda se jako tesko ili nikako ne prolazi kad zapadne sneg, sto mi se recimo vec dva puta desilo pa sam morao nociti dan-dva u Platamonasu, na samom ulasku u klanac (gledajuci od strane Soluna)

Kad vec pomenuh Platamonas, a putujes ka Lamiji, ne bi bilo lose skrenuti na parking ispod dvorca koji dominira Platamanasom. Obidji dvorac, ima se sta videti.

Ko putuje nocu, bice odusevljen kako je dvorac fenomenalno osvetljen.

A nocu ulazak u kanjon Tempi je spektakularan, stene sa svake strane puta su efektno osvetljene pa se prolazi kao kroz bajku :)

Izmenjeno (codemaker)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imas i manastir, mislim da se bas zove "Sveta Petka" i ume da bude guzva na tom delu jer je negde na sredini tog klanca oveci parking i guzva nevidjena kad je neki poseban verski dan.

Kad je "normalna" situacija, obavezno stanem na jednom od bezbroj malih parkinga i u hladovinki popijem sok ili kafu. U samom klancu nisem video restoran, mozda negde dole kad se sidje, nikad nisam dovoljno dugo stajao da i to vidim?

Inace klanac se zove Tempi, tuda se jako tesko ili nikako ne prolazi kad zapadne sneg, sto mi se recimo vec dva puta desilo pa sam morao nociti dan-dva u Platamonasu, na samom ulasku u klanac (gledajuci od strane Soluna)

Kad vec pomenuh Platamonas, a putujes ka Lamiji, ne bi bilo lose skrenuti na parking ispod dvorca koji dominira Platamanasom. Obidji dvorac, ima se sta videti.

Ko putuje nocu, bice odusevljen kako je dvorac fenomenalno osvetljen.

A nocu ulazak u kanjon Tempi je spektakularan, stene sa svake strane puta su efektno osvetljene pa se prolazi kao kroz bajku :)

Super, hvala za info. Ja se spremam pocetkom Juna na Skiatos i Skopelos, obavezno obracam paznju i svracam na preporuceno mesto.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mirko, toliko detaljno i dobro si opisao put do Zakintosa, da sam pozelela da to ostrvo izaberem za jednu od svojih sledecih destinacija (sad mi je zao sto sam ponovo uplatila Tasos za ovo leto, a eto, mogla sam da probam nesto novo). Iskreno, mislila sam da je mnogo dalje i komplikovanije i da je trajekt duplo skuplji.

Pretpostavljam da se i do Kefalonije stize na isti nacin?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pretpostavljam da se i do Kefalonije stize na isti nacin?

Moze, ali mislim da je bolje ici preko Lefkade. ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U samom klancu nisem video restoran, mozda negde dole kad se sidje, nikad nisam dovoljno dugo stajao da i to vidim?

Code, zar je moguce da TI nisi dole bio :) ?

Da, celo mesto je posveceno Sv. Petki, ima dole kad se sidje crkva, izvor do koga se dolazi uskim ulaskom u neku pecinu, ima i restoran i prodavnice sa suvenirima. Preko kanjona vodi mostic.

Inace mesto odise posebnom energijom, ja se jezim kad sidjem dole...e sad, mozda zavisi i od vere, za mene Sv. Petka ima poseban znacaj..... :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preko kanjona vodi mostic.

Kada smo mi bili tu, ispod mostica je bilo na stotine pastrmki (valjda pastrmki) i Grci su nas posebno opomenuli da ih - ne hranimo.

Pitam ga ja jel` mogu da sidjem da ih "pomazim", a on kaze "moze sve osim pecanja i hranjenja" (bacanja hleba i sl.).

Restoran ima, samo su cene olalaaaaa...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putnice, a kako si se ti nasla u tom kanjonu? Putujuci ka Lefkadi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka