15561 poruka u ovoj temi

Meni je cerka spavala na zadnjem sedistu, bez sedista za decu i niko to nije proveravao, a inace niti na jednoj granici ni jednom nismo morali ni iz kola da izlazimo niti je neko nesto proveravao.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi danas predajemo dokumentaciju za vizu.

Vec sam se opustila, uveravam sebe da cemo vizu dobiti svi, te sam pocela da brinem da li cemo potrefiti pravo skretanje za Kavalu.

Kupila sam najnoviji broj casopisa Auto bild - dobija se knjizica - dodatak o putu do Grcke (do Halkidikija, Krfa i Tasosa).

U pomenutom dodatku pise ovako:

"Putnici za Tasos potpuno su postedjeni gradske guzve u gradskom jezgru Soluna - pod uslovom da na vreme pronadju raskrsnicu na kojoj se iskljucuje sa autoputa pre ulaska u Solun, za Kavalu. Skrece se ulevo, odmah posto se prodje nadvoznjak, na koji cete se, inace, zatim ukljuciti. Raskrsnica je velika, nalazi se tacno na 60km od Evzonija, a 12km od silaska sa autoputa prema Atini, na autoput prema Solunu. Ima semafor, ali nije narocito dobro obelezena, pa moze da se desi da se nadjete u desnoj traci kada ugledate putokaz za skretanje ulevo na autoput E90, jer prethodnih najava za ovo skretanje uopste nema."

Kakva su vasa iskustva sa ovim skretanjem?

Ako pronadjemo tu raskrsnicu i skrenemo gde treba, da li cemo izaci na kopneni put prema Kavali i Keramotiju ili na put pored mora?

Da li je bolje ici kopnenim putem ili putem pored mora (mi bismo se u Keramotiju ukrcali na trajekt)?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste skretanje malo neuocljivo ali ne brini put je sa dve ili tri trake, brzina od 40-60, zavisi od doba dana ili noci i videces nesto nalik na petlju i semafor za skretanje u levo. Samo posle prati putokaze i nije problem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva su vasa iskustva sa ovim skretanjem?

Ako pronadjemo tu raskrsnicu i skrenemo gde treba, da li cemo izaci na kopneni put prema Kavali i Keramotiju ili na put pored mora?

Da li je bolje ici kopnenim putem ili putem pored mora (mi bismo se u Keramotiju ukrcali na trajekt)?

Secas se onog crtanog filma kada je onaj tip danima kruzio nekom petljom i na kraju odustao i otvorio hamburgeriju na istoj :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko moze da mi pomogne, naime, putujem za Grcku za nedelju dana i idem na ostrvo Zakintos. Posto idem kolima i ovo je poprilicno dug put, da li neko moze da mi preporuci gde najbolje prenociti? (razmisljao sam kod Atine, ali je mozda jeftinije negde drugde) i ako je neko vozio tamo da mi kaze kakav je put na peloponezu?

Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja idem isto u tom pravcu ali u cetvrtak uvece. Idem malo pre Zakintosa u grad Preveza. Spavacu u Ohridu u petak i onda kod Bitolja prelazim na gran prelaz Niki tako da necu ni proci pored Soluna. Malo je i kraci taj put s obzirom gde se putuje a izlazi se negde dole kod Gravene [nemam kartu pri ruci]. Smestaj u Ohridu je 5 eura po krevetu u privatnom smestaju a ujedno izvescu zenu i decu da vide malo Ohrid posto tamo nikad nisu bili. Imam jednog tipa kod kojeg sam nocivao kada sam bio par puta poslovno dole pa ako te zanima ova opcija javi mi se na email jerotijeviczoran@yahoo.com pa cu ti dati njegov mob da se cujete. Pozdrav !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko moze da mi pomogne, naime, putujem za Grcku za nedelju dana i idem na ostrvo Zakintos. Posto idem kolima i ovo je poprilicno dug put, da li neko moze da mi preporuci gde najbolje prenociti? (razmisljao sam kod Atine, ali je mozda jeftinije negde drugde) i ako je neko vozio tamo da mi kaze kakav je put na peloponezu?

Hvala unapred!

Odlicno mesto za prenociste u Grckoj u takvoj turi je Kamena Vurla, koja se nalazi nekih dvadesetak kilometara južno od Lamije, na autoputu prema Atini. Ima puno manjih hotela (prenociste prosle godine oko 50 EU). Na Peloponezu od Atine do Patre je autoput, tako da je putovanje pravo uzivanje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi idem kolima na Tasos!!!Halkidiki poznajem kao svoj dzep,ali bih molio da mi neko kaze kada predjem granicu i krenem prema Solunu video sam da ima nekoliko skretanja za Kavalu...da li je svejedno gde cu skrenuti???

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi danas predajemo dokumentaciju za vizu.

Vec sam se opustila, uveravam sebe da cemo vizu dobiti svi, te sam pocela da brinem da li cemo potrefiti pravo skretanje za Kavalu.

Kupila sam najnoviji broj casopisa Auto bild - dobija se knjizica - dodatak o putu do Grcke (do Halkidikija, Krfa i Tasosa).

U pomenutom dodatku pise ovako:

"Putnici za Tasos potpuno su postedjeni gradske guzve u gradskom jezgru Soluna - pod uslovom da na vreme pronadju raskrsnicu na kojoj se iskljucuje sa autoputa pre ulaska u Solun, za Kavalu. Skrece se ulevo, odmah posto se prodje nadvoznjak, na koji cete se, inace, zatim ukljuciti. Raskrsnica je velika, nalazi se tacno na 60km od Evzonija, a 12km od silaska sa autoputa prema Atini, na autoput prema Solunu. Ima semafor, ali nije narocito dobro obelezena, pa moze da se desi da se nadjete u desnoj traci kada ugledate putokaz za skretanje ulevo na autoput E90, jer prethodnih najava za ovo skretanje uopste nema."

Kakva su vasa iskustva sa ovim skretanjem?

Ako pronadjemo tu raskrsnicu i skrenemo gde treba, da li cemo izaci na kopneni put prema Kavali i Keramotiju ili na put pored mora?

Da li je bolje ici kopnenim putem ili putem pored mora (mi bismo se u Keramotiju ukrcali na trajekt)?

Odvajanje sa autoputa ka Atini (E75) je jednostavno, da ne kažem standardna petlja - znači skrećete levo ka Solunu standardnim prolaskom ispod nadvožnjaka i onda desno, i penjete se na isti. Pratite putaokaze za Solun i RingRoad. Zatim se sa Ring Roada na ucrtanoj raskrsnici odvajatae na autoput ka Kavali.

mapaskretanjezakavalucvmy3.jpg

E, sad, ova raskrsnica ima caku da prođete ispod nadvožnjaka i onda skrećete LEVO. Nikako ne skrećite levo na semaforu pre nadvožnjaka, jer ćete krenuti ka Krfu (mada se ja ne bunim :bez-zuba: ). Evo i slike (na slici, dolazite sa gornje strane slike)...

mapadrugoskretanjezakavtl0.jpg

Ovaj put je nov i ide gornjom stranom jezera. Stari put ide uz more, donjom stranom jezera.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlicno mesto za prenociste u Grckoj u takvoj turi je Kamena Vurla, koja se nalazi nekih dvadesetak kilometara južno od Lamije, na autoputu prema Atini. Ima puno manjih hotela (prenociste prosle godine oko 50 EU). Na Peloponezu od Atine do Patre je autoput, tako da je putovanje pravo uzivanje.

Malo kasno videh ovaj post ali ću ipak odgovoriti jer će nekome možda biti i ove godine od koristi.

Najmanje tri puta godišnje putujem na Peloponez. BG-Larisa-Lamia-Atina-Korintos pa onda po celom Peloponezu.

Autoput Atina-Korintos je za čistu desetku a dalje prema Tripoliju u unutrašnjost pa dalje za Spartu je dobar.

"Autoput" prema Patri uopšte nije kompletan autoput i najopasniji je put u nGrčkoj. Na njemu ljudi ginu kao muve. To je kao autoput a ustvari je veliki deo put sa dve trake dvosmerni. Sa nekim blesavim delom koji liči na nešto poput zaustavne trake ali uopšte tome ne služi i niko i ne zna čemu služi. Ovog februara sam lično video na 200m ispred mene na tom putu se je čovek direktno zakucao u autobus, samo ybog toga što je preticao nekoga i očekivao da se taj pomeri u "zaustavnu" traku a čovek to iz ko zna kog razloga nije učinio...

Dakle Korintos-Patra je nezgodan put do zla Boga...

Pošto volim da se vozim kroz Grčku, u povratku sa Peloponeza, idem Korintos - Patra starim putem uz more, klaj, klaj ali uživancija. Prelazim onim fenomenalnim mostom na drugu stranu pa preko Galaxidi kroz brda izbijam na Lamiju i dalje autoputem.

Zaboravite Korintos-Patra autoput.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi idem kolima na Tasos!!!Halkidiki poznajem kao svoj dzep,ali bih molio da mi neko kaze kada predjem granicu i krenem prema Solunu video sam da ima nekoliko skretanja za Kavalu...da li je svejedno gde cu skrenuti???

Pozdrav,samo prati table za Kavalu i nemoj ici onim pravcem gde ima kamion na tabli nego samo kavala,posle izvesnog vremena prolazices pored jezera koje ti ostaje sa desne strane,ukoliko ti jezero bude sa leve strane ,ides putem rezervisanim za kamione,ali i to nije problem,stici ces u Kavalu.E,sad ti i netreba da ides u Kavalu nego u Keramoti,znaci ne silazis u Kavalu nego nastavljas dalje a Kavala ti ostaje dole desno i tako 32km do jedne male luke Keramoti.Trajekt kosta oko 17 evra za tri osobe i auto ,ali ima razlike dali ima dece,dali je auto manji(101) ili malo veci(astra)ali cena je tu negde evro dva vise ili manje.U sezoni imas trajekte na svakih pola sata.E,sad veoma bitna stvar kad se vracate,negde pred Solun imaces velike table Halkidiki,Thessaloniki i Atina.Pratis Atina i tekposle Soluna naici ces na tablu Evzoni.Ukoliko pogresis i Udjes u Solun,doci ces do jedne male petlje tj nadvoznjaci i semafor ,tu skreni desno ispod nadvoznjaka i samo pravo ulicom,prolazices pored nekih auto kuca i doci ces na pravi put.Od grcke carine do Keramotija treba oko4 sata voznje.Eto toliko od mene!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malo kasno videh ovaj post ali ću ipak odgovoriti jer će nekome možda biti i ove godine od koristi.

Najmanje tri puta godišnje putujem na Peloponez. BG-Larisa-Lamia-Atina-Korintos pa onda po celom Peloponezu.

Autoput Atina-Korintos je za čistu desetku a dalje prema Tripoliju u unutrašnjost pa dalje za Spartu je dobar.

"Autoput" prema Patri uopšte nije kompletan autoput i najopasniji je put u nGrčkoj. Na njemu ljudi ginu kao muve. To je kao autoput a ustvari je veliki deo put sa dve trake dvosmerni. Sa nekim blesavim delom koji liči na nešto poput zaustavne trake ali uopšte tome ne služi i niko i ne zna čemu služi. Ovog februara sam lično video na 200m ispred mene na tom putu se je čovek direktno zakucao u autobus, samo ybog toga što je preticao nekoga i očekivao da se taj pomeri u "zaustavnu" traku a čovek to iz ko zna kog razloga nije učinio...

Dakle Korintos-Patra je nezgodan put do zla Boga...

Pošto volim da se vozim kroz Grčku, u povratku sa Peloponeza, idem Korintos - Patra starim putem uz more, klaj, klaj ali uživancija. Prelazim onim fenomenalnim mostom na drugu stranu pa preko Galaxidi kroz brda izbijam na Lamiju i dalje autoputem.

Zaboravite Korintos-Patra autoput.

kakav je put lamija-amfissa-itea-most (kvalitet puta, konfiguracija terena)? jako me privlači peloponez, pogotovo nafplio - grad se čini kao pravi biser...

pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna koliko koštaju putarine na relaciji Grčka granica - Kilini ( preko Larise -Lamije - Patre) ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna koliko koštaju putarine na relaciji Grčka granica - Kilini ( preko Larise -Lamije - Patre) ?

Ako se dobro sećam, prošlog leta nije bilo više od ukupno 10-15 evra u jednom pravcu.

Prelazak mosta Rion-Antirion je za kola čini mi se isto toliko.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kakav je put lamija-amfissa-itea-most (kvalitet puta, konfiguracija terena)? jako me privlači peloponez, pogotovo nafplio - grad se čini kao pravi biser...

pozdrav

Pre 2 godine sam vracajuci se iz Parge prosao tim pravcem (Andirio-Itea-Delfi_Amfisa_Nacionalni auto put. Iskreno govoreci pripremajuci se za put te godine, posmatrajuci auto karte i google earth ocekivao sam mnogo tezu deonicu nego sto to ona zaista jeste. Kolovoz je kvalitetan, na pojedinim deonicama ima ostrijih krivina, ali sve u svemu put je zaista brz u odnosu na konfiguraciju i svakako ga preporucujem za voznju. Uostalom prolazite pored Delfa i ukoliko ih niste videli to je prava prilika.

Prosle godine sam u nastavku letovanja nakon Parge preko prelepog mosta Andirion-Rion nastavio letovanje na Peloponezu. I mene je taj deo Grcke veoma privlacio, pa sam napravio turu, prvo do Olimpije, a onda usput svracao na kupanje bez nekog plana vec po putokazu za vec cuvenu Paraliu. Tako sam "dospeo" u Epithalio, mesto na obali Jonskog mora, gde nema turista, kilometarska pescana plaza, sa retkim kucama na samoj obali. Ali ono sto je karakteristicno za svaku plazu u Grckoj cak i ove lokalne. je da su tu tus, kabina za presvlacenje i da je sve cisto. U razgovoru sa dve Grkinje koje su osim nas bile jedine na plazi moja devojka je raspitujuci se za mogucnost prenocista, neki hotel, apartman ili sta god dosla do neverovatnog saznanja, da mestanke ne da nisu mogle da nam pomognu u tom smislu, posto istih tu i nema, vec da ne znaju ni sta su turisti, jer tu niko ne dolazi. Doduse do pomenute plaze osim stidljivog putokaza na glavnom putu koji ide duz zapadne obale Peloponeza se prilicno vozi uglavnom kroz njive (da ne bude zablude put je asfalturan). I ceo Peloponez je uglavnom ruralni, prodaja povrca i voca (najvece lubenice koje cete videti) pored puta je uobicajeni ambijent. Tu sam iako sam prosao celu Grcku video da uz put prodaju pecenje(nisma isto konzumirao), ali toga ima na svakom koraku. Putevi na Peloponezu su, osim deonica autoputa, prepuni krivina i prilican izazov za voznju, ali ko voli da vidi nece mu tesko pasti. O osatlom ako bude interesovanja nesto kasnije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka