15561 poruka u ovoj temi

Nisam zagledao da li na Tasosu ima pumpa sa gasom, moram da priznam da me nije interesovalo, ali znam da sam video u Kavali (Shell-ova pumpa) kada sam kretao nazad ka Beogradu.To moze da ti bude varijanta da napojis auto u Kavali pre nego se ukrcas na trajekt i potom sa punim rezervoarom zujis po ostrvu.

Nikakvih upisivanja registarskih tablica u pasos nema.Grci samo traze da im pokazes zeleni karton i medjunarodnu dozvolu.Makedonci, interesantno, traze da im pokazes i nasu saobracajnu dozvolu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam inace isao sa Jugom 55 i ne mogu da se pohvalim ni brzinom ni vuferima ali ipak sam stigao na Tasos i lepo se proveo.

Hvala na informacijama iz prve ruke.

Sto se tice duzine putovanja, sad vidimo da je stvar u BMW-u, al' na raketni pogon. ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi ovog leta prvi put idemo kolima u Grcku, i uopste prvi put kolima na letovanje. Odrediste nam je Tasos.

Uzevsi u obzir da samo suprug vozi, ne i ja, i da nemamo klimu u kolima, volela bih da napravimo pauzu negde na 1/2 ili 2/3 puta, tj. negde da prenocimo, ali ne znam gde.

Motel Predejane i Dzep mi odgovaraju za pravljenje pauze, ali ne i za prenociste, jer se do njih iz Beograda stize za nekoliko sati, obzirom da se sve vreme vozi autoputem.

Jedva sam pronasla par hotela u Makedoniji, kao moguce opcije, ali sada vidim da dosta vas savetuje da se u Makedoniji ne zadrzavamo, jer imate losa iskustva sa njihovim policajcima, radnicima na naplatnim rampama i pumpama.

Mozda da prenocimo u Solunu, ali ne znam koliko nam je to pametno, kad od Soluna do Tasosa ima jos maximalno 200km? Na drugim forumima mi savetovase prenociste u Polikastru, cim se udje u Grcku, ali na netu osim spiska 4 hotela u tom mestu, ne nalazim nikakve dodatne informacije, cene, mogucnost rezervacije i slicno.

Dakle, kako biste se vi organizovali na nasem mestu i gde biste prenocili? Da li ste vi pravili pauzu i nocili negde u Makedoniji ili na ulazu u Grcku?

Takodje mi je vrlo vazna informacija da li ste do Kavale isli kopnenim putem ili putem pored mora, kao i da li na Tasosu ima pumpi sa auto gasom?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

greska :)

Izmenjeno (trip)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za sve one koji krecu put Grcke svojim kolima, evo linka ka odlicnom sajtu za planiranje rute. Ukucate mesto polaska i mesto dolaska i prikaze vam se mapa puta sa svim proracunima, od kilometraze, preko vremena putovanja, objasnjenja gde da skrenete, ma imate sve:

http://www.viamichelin.com/viamiche...50&image2.y=11#

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rabotnice prijatelju, ti mi trebas kao lebac. prvo jel ima na tasosu pumpa sa gasom i koliko ih ima? drugo, jel ti mozda upisuju u pasos tablice kola kojima ides ili si mozda na neki nacin obavezan da ides kolima koja si prijavio u ambasadi? interesuje me, jer planiram da uzmem od firme auto, ali jos uvek ne znam koji ce biti slobodan u to vreme.

Na Tasosu nismo nasli prosle godine ni jednu pumpu koja toci auto gas, tako da smo bili osudjeni da vozimo na benzin. Ali dobra strana je bila sto je benzin stvarno bio kvalitetniji nego sto je ovde, pa moj suprug kaze da je auto manje trosio :)

A sto se tice upisivanja tablica u pasos, za to nisam cula, niti nam se desilo da nam je bilo gde bila evidentirana registracija kola.

Sta bi bilo recimo da se prijavljeni auto (puj, puj ne daj Boze) pokvari ili slupa recimo 2 dana pred polazak na more? Pa ne bi trcao u ambasadu da prijavis da moras da ides drugim kolima na more i da im prilazes novu dokumenatciju, niti bi zbog toga otkazivao letovanje, vec bi morao da pozajmis od nekoga auto i ura :)

E sad, koliko znam, treba ti jedino punomoc ako vozis auto koji nije tvoj (doduse, kao i kod nas, samo sto to ovde bas niko ne postuje...)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A sto se tice upisivanja tablica u pasos, za to nisam cula, niti nam se desilo da nam je bilo gde bila evidentirana registracija kola.

Sta bi bilo recimo da se prijavljeni auto (puj, puj ne daj Boze) pokvari ili slupa recimo 2 dana pred polazak na more? Pa ne bi trcao u ambasadu da prijavis da moras da ides drugim kolima na more i da im prilazes novu dokumenatciju, niti bi zbog toga otkazivao letovanje, vec bi morao da pozajmis od nekoga auto i ura :)

E sad, koliko znam, treba ti jedino punomoc ako vozis auto koji nije tvoj (doduse, kao i kod nas, samo sto to ovde bas niko ne postuje...)

Nisi dobro razumela. Ne upisuju auto u pasos pri izdavanju vize vec pri ulasku u Grcku. Nama vec par godina upisuju na zadnju stranu pasosa br. tablica i pri izlasku lupe pecat. Ko ono kod nas kad su u nesrecna vremena upisivali fotoaparate i kamere. E sad vidim da to nije slucaj sa svima :unsure:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Tasosu nismo nasli prosle godine ni jednu pumpu koja toci auto gas...

Ma, jel' to moguce? Mora da postoji neka pumpa sa auto gasom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ Mirarbi

Nije tako dalek put do Tasosa. Jedna dobra voznja sa par odmaranja i mislim da nema potrebe za nocenjem, osim ako nije varijanta usputnog razgledanja. Licno, isao sam do Aleksandrupolija, sto je prilicno dalje od Kavale, pa na trajekt ka Samothraki-ju, i opet nije to tako daleko.

Ako sam ti nesto pomogao, super..

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda da prenocimo u Solunu, ali ne znam koliko nam je to pametno, kad od Soluna do Tasosa ima jos maximalno 200km? Na drugim forumima mi savetovase prenociste u Polikastru, cim se udje u Grcku...

Košminice :) opet ja... I ja čekam hoće li Ti neko odgovoriti u vezi Polikastra ili tako nekog mestašceta, iako sam odavno rezervisao prenoćište u Solunu. Ali treba se već sada pripremati za sledeći odlazak u Grčku :)

Nego, imam jedno pitanjce: Nije mi baš jasno zašto izbegavaš Solun? Jednostavno je doći do većine hotela u glavnoj ulici koji će, po svoj prilici, biti jefiniji (ako rezervišeš preko Net-a) nego da baneš u neki hotel u Polikastru. Osim toga, Polikastro je na 30-tak km od Soluna i verovatno je mesto u kome nema mnogo toga da se vidi, za razliku od Soluna. Ako sam dobro primetio Tebi aranžman počinje u nedelju, pa zašto se onda u subotu popodne i uveče ne bi lepo prošetala Solunom?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da me ne mrzi, skenirao bih svaku stranicu pasosa i pokazao da mi ni jedne, zadnjih pet godina, nisu upisivali registarski broj kola u pasos. Sto se tice pumpi na gas najbolje je sipati na samoj makedonsko-grckoj granici, sa desne strane postoji pumpa koja toci TNG i cena je oko 50 centi po litri. U samoj Grckoj postoji malo pumpi na TNG od toga mislim da je jedna u Solunu blizu obale (ja je nisam nasao) i mozda neka u Atini tako da nam ne preostaje nista nego da istrosimo ono iz Makedonije i na benzin. Za odmor nemam sta da savetujem, ja sam do Halkidikija (100-tinak km manje nego do Tasosa) prevaljivao iz cuga (sto naravno ne savetujem). :rolleyes:

Da ne zaboravim, mirarbi, zar nije bolje da idete do Keramotija a ne do Kavale?

Izmenjeno (krca)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krco, eto i mene mrzi da skeniram ali veruj mi da imam vise upisa :huh: a razlog zbog cega sam coveku odgovorila je to sto i mi idemo firminim vozilom i ne znam da li to mozda ima neke blage veze s mozgom ili ne. A mislim da nema razloga da se vise prepiremo, jer pitanje nema veze sa tim da li upisuju ili ne, nego jel covek moze da promeni vozilo za koje je predao papire u ambasadi, a ni ti ni ja mu nismo odgovorili na to pitanje :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da me ne mrzi, skenirao bih svaku stranicu pasosa i pokazao da mi ni jedne, zadnjih pet godina, nisu upisivali registarski broj kola u pasos.

Kada ulaziš u Grčku, vozaču, ali samo vozaču na zadnju stranu pasoša upišu broj auta i datum kada je uneo auto u Grčku, kao i datum kada je izneo auto iz Grčke. Ja to imam, ali ti štambilji i ta "operacija" nemaju nikakve veze sa kopijama saobraćajnih dozvola koje prilažeš uz zahtev za izdavanje vize.

Najverovatnije da se to radi zarad sprečavanja nekih međunarodnih marifetluka/krađa/ili slično sa vozilima. Ako ne upisuju svima onda je moguće da postoji neki kriterijum, trenutno važeći. Možda smo im ja i još poneki sumnjivi, da hoćemo recimo da utopimo naša vozila u Grčkoj, a Ti i još poneki im niste sumLJivi :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jes vala, u pravu si. Izvini smetnuo sam sa uma da ti je firmin auto. Nema veze, vazno je da svi stignemo tamo gde smo naumili i da ovde pomognemo jedni drugima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zoki: "Nije mi baš jasno zašto izbegavaš Solun?"

Zoki, izbegavam Solun zbog toga sto su cene u hotelima visoke. Najjeftiniji je hotel Rex, gde je 55Eura nocenje za dvoje ako se rezervise preko Neta, kao sto i sam znas. A i komplikovano mi je to placanje putem kartica, preko Neta (plasim se malverzacija - radila sam u banci 5,5 godina i to bas poslove pravne zastite, te sam se svega i svacega nagledala).

U Solunu smo bili vise puta, te mi nije interesantan.

U Makedoniji sam nalazila smestaj u (navodno) hotelu sa cetiri zvezdice za 37Eura za dvoje sa doruckom. To je ok cena. Kada bi u Polikastru bile takve cene u tim njihovim hotelima sa dve zvezdice, bila bih zadovoljna. Nama samo treba cista soba i kupatilo, da se ko ljudi istusiramo i odmorimo na pola ili dve trecine puta.

Krca: "Da ne zaboravim, mirarbi, zar nije bolje da idete do Keramotija a ne do Kavale?"

I idemo do Keramotija, ali ako usput od Soluna do Keramotija u nekom mestu ima pumpa sa auto gasom, rado cemo skrenuti da napunimo bocu.

Hvala svima na savetima!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905030
    Ukupno poruka