15561 poruka u ovoj temi

Prosle godine sam isao kolima na Tasos (Golden Beach, SKala Panagia) iz Beograda i mogu vam reci da uopste nije bilo strasno, osim na Makedonskoj granici gde smo cekali 2 sata jer smo upali u red sa nekim turcima kojih je bilo mali milion. Do Tasosa smo stajali samo zbog WC-a, na pumpama. Put do apartmana u Tasosu je trajao tacno 11h, tj. 10h zbog vremenske zone, a u povratku je trajao svega 8h30min, uz brzu voznju (190-200km/h po autoputu).

Pred Solunom zna da bude frka za skretanje, ali sve je jako lepo obelezeno, pa ako krenete put Kavale, ne mozete da omasite. I do samog Keramotija ima mnostvo skretanja, ja sam pratio neku kartu na Laptopu i nije bilo problema. U povratku sam iz Keramotija krenuo desetim putem i opet izasao na autoput kraj Kavale :)

Ono sto nisam znao je da u povratku, prema granici Grcke sa Makedonijom treba gledati tablu Evzoni, a ja kao zadnja budala mislio da ce pisati Gevgelija :)))

Gledao sam ja prosle godine i trazio tu tablu, ali je nigde nema (barem je ja nisam video), pa sam tako lepo dosao u centar Soluna...

Mislim da u povratku treba traziti put E-74 i Atinu, a onda kada na njega izadjes traziti putokaz za Evzoni. Mozda si ti isao nekim drugim putem, jer mislim da ima 2.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

BRAVO TWIXY!VEC SAM NEGDE NAPISAO DA OVDE IMAMO SVE SAME TRKACE!GDE MOGU DA NADJEM DETALJNU AUTO-KARTU GRCKE?

Do Grcke se sigurne neces izgubiti jer put znas, a kad predjes granicu kupi kartu na bilo kojoj pumpi za 5 EUR

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

BRAVO TWIXY!VEC SAM NEGDE NAPISAO DA OVDE IMAMO SVE SAME TRKACE!GDE MOGU DA NADJEM DETALJNU AUTO-KARTU GRCKE?

Max, pogledaj ovaj link, imaju sve zive karte. Zipovane su pa nije problem.

http://www.gnto.gr/pages.php?pageID=805&langID=2

A na sajmu sam kupila autokartu Grcke, i nije losa. Ne znam ko je izdavac, posto mi je karta u autu, ali javicu kad pogledam.

A za nase ptice trkacice bi mogli da otvorimo novu temu 'ko je najbrze stigao do Grcke' :D:D:D To sto neko misli da je bezbedan na 200 km/h, ne znaci da ne ugrozava bezbednost drugih u saobracaju :blink:

U svakom slucaju, svako radi kako mu odgovara, ali se secam kad sam prvi put isla u Grcku autom i pitala sebe da li je sa mnom sve u redu jer su mi rekli da do Soluna stizem plafon za 5,5 sati :D:D:D Tako da kad neko kaze da je u apt na Tasosu bio za 8,5 sati, ipak treba da se zapita da li je odgovorio coveku na pitanje za koliko se realno stize, jer ce taj isti covek planirati put na osnovu tih informacija.

Izmenjeno (twixy)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

PUNO HVALA SVIMA!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jel moze neko da mi kaze koliko ima kilometara od beograda do tasosa?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jel moze neko da mi kaze koliko ima kilometara od beograda do tasosa?

Do Keramotija imas nesto malo preko 800 km. Pogledaj

http://www.viamichelin.com tamo ces naci tacan podatak

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kada bih uporedjivao put do CG (550km) i put do Tasosa (820km), to je nebo i zemlja. Iako put do Tasosa duze traje, voznja je daleko opustenija i put je bolji i ravniji, tj. 80% se vozite autoputevima.

Inace vozim BMW 530i i stizem redovno do Soluna za 4 sata.

Koga intertesuju slike unutrasnjosti mog gepeka (sve u wooferima) neka mi posalje PM.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Inace vozim BMW 530i i stizem redovno do Soluna za 4 sata.

Koga intertesuju slike unutrasnjosti mog gepeka (sve u wooferima) neka mi posalje PM.

ma vazi....i tablice su ti BG * 01-01 ..............

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kada bih uporedjivao put do CG (550km) i put do Tasosa (820km), to je nebo i zemlja. Iako put do Tasosa duze traje, voznja je daleko opustenija i put je bolji i ravniji, tj. 80% se vozite autoputevima.

Inace vozim BMW 530i i stizem redovno do Soluna za 4 sata.

Koga intertesuju slike unutrasnjosti mog gepeka (sve u wooferima) neka mi posalje PM.

U ta 4 sata ulaze i sva zadrzavanja(granicni prelazi,naplatne rampe,benzinske pumpe...) ili je to efektivna voznja?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma ulazi i +1 vremenske razlike. Znaci, stize u stvari za 3 sata!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ma vazi....i tablice su ti BG * 01-01 ..............

...a riba plavusa. ;)

Izmenjeno (Radovan)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratio sam se juce sa Tasosa pa videh da ste se raspitivali za duzinu putovanja.Racunajte na oko 10-11 sati voznje sve zajedno sa zaustavljanjima i cekanjima na granici.

Kroz Grdelicku klisuru je put dobar, sveze asfaltiran i ne gubite mnogo na brzini.Deo koji je najkriticniji je posle Demir Kapije kada se ide kroz kanjon i ako naletite na sleper tesko se pretice ali ceo taj deo je oko 40km tako da nije strasno.Ostatak je sve autoput tako da nema problema.

Na granicama je najveci problem Presevo - Makedonska strana. Cekao sam oko 45 minuta iako je bilo samo 7-8 vozila u redu na mojoj rampi.Iz pravca Makedonije ka Srbiji je i kolona kamiona koji cekaju da prodju carinu u duzini od oko 200 - 300 metara i koji zauzimaju celu desnu kolovoznu traku.Ne znam kako se tu mimoilaze dva autobusa iz suprotnih smerova. Na ostalim granicnim prelazima nema zadrzavanja duzih od 5-10 minuta.

Gorivo kupujte u okolini Soluna jer ga posle ka Kavali i Tasosu poskupljuju za 4-5 centi po litru.Takodje ponavljam da od Soluna ka Kavali nema pumpi pa na vreme sipajte gorivo.

Ja sam inace isao sa Jugom 55 i ne mogu da se pohvalim ni brzinom ni vuferima ali ipak sam stigao na Tasos i lepo se proveo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rabotnice prijatelju, ti mi trebas kao lebac. prvo jel ima na tasosu pumpa sa gasom i koliko ih ima? drugo, jel ti mozda upisuju u pasos tablice kola kojima ides ili si mozda na neki nacin obavezan da ides kolima koja si prijavio u ambasadi? interesuje me, jer planiram da uzmem od firme auto, ali jos uvek ne znam koji ce biti slobodan u to vreme.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jel ti mozda upisuju u pasos tablice kola kojima ides ili si mozda na neki nacin obavezan da ides kolima koja si prijavio u ambasadi? interesuje me, jer planiram da uzmem od firme auto, ali jos uvek ne znam koji ce biti slobodan u to vreme.

prosle godine nisu upisivali nista. Ja ne znam da li si obavezan...ipak uzimaju kopiju saobracajne, ali ne znam iz kog razloga. Na nekoj drugoj temi je neko rekao da kao upisu broj tablice na vizu,pa lupe pecat....mozda je to od ove godine uvedeno kao novo.

e sad....mozda imaju sve tvoje podatke u kompu, koje si dao za vizu , pa ako dodjes sa nekim drugim autom mozda te zezaju,mada licno....cisto sumnjam

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka