15162 poruke u ovoj temi

Prvi put idemo u Grčku kolima, da li neko može da mi kaže koliko to traje vremenski? Važno mi je zbog dece. Napr.od BG do Halkidikija.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo upravo pogledah suprugov pasos, nigde nema upisano kojim smo vozilom ulazili u Grcku.

Jedini dokument na kom stoji registarcija je zeleni karton, koji se pokazuje u ambasadi i koji oni najcesce ni ni traze na uvid ali eto moras da ga imas, to je verovatno na vreme provera da li je izvadjen, pa je samim tim ocigledno da nigde ne vode evidenciju o tome.

Ako promenis auto, izvadis novi zeleni karton (i naravno punomoc ili nesto slicno od firme da smes da koristis auto koji nije tvoje vlasnistvo) i to je to.

Ja mislim da ovo jeste odgovor na pitanje da li sme da promeni auto, cak i da se to na granici evidentira u pasos :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nama je put do Pefkohorija trajao mozda 10-11 sati, sa ekstremno kratkim zadrzavanjima na granicama.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mozda zavisi od tipa kola, mozda evidentiraju ulazak samo Euro 3+ vozila koja su "interesantna" za kradju ili slicno, a ne zanimaju ih 'stojadini'.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mozda zavisi od tipa kola, mozda evidentiraju ulazak samo Euro 3+ vozila koja su "interesantna" za kradju ili slicno, a ne zanimaju ih 'stojadini'.

Haha, vidis, nisam o tome razmisljala, moguce je :D

Mada nas spada u prvu grupu tipova automobila po rizicnosti od kradje, al ima pooodosta godina pa zato valjda nije zanimljiv:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Znaci vozite "golf" :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prvi put idemo u Grčku kolima, da li neko može da mi kaže koliko to traje vremenski? Važno mi je zbog dece. Napr.od BG do Halkidikija.

u

Ja sam krenuo oko 12 noc i oko 11 ujutro smo bili u Haniotiju sa zadzavanjem od oko sat i po

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam krenuo za Hanioti prosle godine 31.07. iz Beograda u 00h. Postovao ogranicenja na autoputu, pravio jednu malu pauzu kod Nisa i u Presevu sipao gorivo i na granici sa Makedonijom bio u 05. Nasu granicu sam prosao brzo i brzo usao u Makedoniju sve ukupno mozda do 30min, ali sam na izlasku iz Makedonije cekao 2h. Stigao sam u Hanioti oko 11h.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo da znate: za dobijanje grcke vize nije potrebno dostaviti niti jedan papir za automobil kao ni za vozaca. Upravo sam dosla iz ambasade i kazu to je novo od pre par dana!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobih telefonom hotel "Istatov" u Novom Dojranu, Makedonija. Nocenje sa doruckom po osobi je 20 Eura.

Mozda tu da prespavamo?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo da znate: za dobijanje grcke vize nije potrebno dostaviti niti jedan papir za automobil kao ni za vozaca. Upravo sam dosla iz ambasade i kazu to je novo od pre par dana!!!

Interesantno. :blink:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sve dok ne objave i ZVANICNO da nije potrebno, mislim da je bolje nositi kopije tih dokumenata sa sobom.

Pa svakako se moraju izvaditi, pre ili kasnije.

Izmenjeno (Sladjana)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Rekli su nam da povadimo sve papire oko automobila da ih ne zbunjujemo i naravno unutra nisu nista trazili cak ni na uvid... Provereno i zvanicno!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Rekli su nam da povadimo sve papire oko automobila da ih ne zbunjujemo i naravno unutra nisu nista trazili cak ni na uvid... Provereno i zvanicno!!!

Ma verujem ja tebi, nemoj da se ljutis, ni meni juce nisu uzeli te papire za auto, samo hocu da kazem da to jos uvek ne stoji na njihovom sajtu ili negde slicno, i kada bih recimo opet isla da vadim vizu ponela bih za slucaj da su se u medjuvremenu predomislili pa sad ponovo traze...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na informacijama! Sad znam da ćemo morati da krenemo oko 22h, da bi deca što više spavala.. Da, i još nešto! Da li moramo da nosimo oba sedišta za decu? Da li to neko proverava? Na granici napr. Mislila sam da će im biti komotnije ako nosimo samo jedno, ali se bojim da će nas kazniti.. Mada ja mislim da je veći procenat onih koji nemaju sedišta za decu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25999
    Ukupno tema
    867571
    Ukupno poruka