15162 poruke u ovoj temi

mislim da tada nije potrebna, ali je ipak bolje da proveris sa amss na telefon 987.

mene je policija zaustavila u grckoj, odmah nakon naplatne rampe na autoputu za atinu i trazili su samo moj pasos i nista vise,cak ni dozvole ni saobracajne. od saputnika nista nisu trazili...ali to ne znaci da je pravilo. ti ipak uzmi sve sto se trazi po propisima i ne boli te glava.inace,grcki policajci su bili veoma ljubazni i prvo na engleskom objasne ko su i sta su i sta im treba i zasto su te zaustavili.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako bi neko hteo da mi pomogne....... :):):) ......Idemo kolima za Grcku prvi put i jasno mi je kojim putem da idemo sve do Soluna.E tu vec vidim problem..... :):) ......Mi idemo na Halkidiki , tacnije prvi prst Kasandra.Kad dodjemo do Soluna kako se tu snaci?Da li je oznaceno gde treba da skrenemo, da li se uopste ulazi u Solun???Sve informacije za deo puta od Soluna do Kasandre mnogo ce mi znaciti...... :) :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pred solunom trazis tablu gde pise RING ROAD i tuda ides!!! Postoje i table gde pise HALKIDIKI. Nakon Soluna moras da iz karte gledas redosled gradova. tj .mesta kroz koje prolazis,pa tako pratis i table ,hocu reci, ides od mesta do mesta. meni je prosle godine bilo prvi put i moram priznati da sam omasio tablu ring road (obilaznica), pa sam mislio da sam uleteo u solun,ali tek kad sam kasnije video koliki je solun,shvatio sam da sam uleteo u predgradje. sva sreca,brzo smo se izvukli. Kupi dobru kartu i otvori 4 ociju pred solunom. U svakom slucaju,solun treba da ti bude svo vreme sa desne strane kad ides ka halkidikiju. Nakon soluna ides,i ides, pa imas veliku uzbrdicu. Mislim da nakon te velike uzbrdice se zavrsava auto put i onda ides ono sto sam ti rekao,od mesta do mesta. U principu, nije toliko komplikovano,ali i meni je bilo kad je bilo prvi put. Neka me neko dopuni ili ispravi. Putevi su nakon soluna uglavnom dobri i gledaj da izbegnes spic u solunu,mada je tamo uvek guzva na auto-putu oko soluna. Najbolje ti je da napises redosled po mestima kroz koja treba da prodjes na papiru pa sistem eliminacije :))

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako se ne izgubimo nista nismo uradili........ :D:D ........

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A jel ima neko predlog gde je lepo stati i napraviti odmor na putu od Beograda do Halkidikija?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kada ides ka tamo, krenes u toku noci, oko ponoci, i najbolje je ne stajati nigde do Grcke (osim zbog nuzde). Narocito ne u Makedoniji. Taman si na grckoj granici u zoru pre guzve. Kada prodjes granicu, mozes da se opustis, nedaleko imas sa desne strane jednu lepu i veliku benzinsku pumpu sa restoranom, kafeterijom, shopom... Odlicno mesto za odmor.

U povratku nismo stajali nigde sve do onog velikog restorana i motela u Grdelickoj klisuri, ne mogu da se setim kako se zvase... Dobro mesto za stajanje u Srbiji (i bilo gde) je i OMW benzinska pumpa.

Izmenjeno (verhogetornik)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A sta mislite o prenocistu u hotelu (motelu) Istatov na Dojranskom jezeru??Ko ne voli nocu da vozi mozda nije losa varijanta.Prespavas tamo, kafica ujutro, dorucak i opusteno nastavak do odredista.Ja nisam imao to iskustvo ali nameravam ove godine tako da uradim.Negde na nekom forumu sam procitao da je neko imao takvu opciju i da je bio zadovoljan.Cini mi se da je napisao da je prenociste platio 40 evra u dvokrevetnoj sobi.U svakom slucaju u smestaj u koji idem sa porodicom i prijateljima ne mozemo pre 12 tako da mi i zbog toga odgovara.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A na koji prelaz obicno idete? Prohor P. ili ovaj glavni?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jos se nismo odlucili,ali koliko znam put do Prohora je pun krivina tako da cu najverovatnije na glavni.Ne mogu decu da maltretiram.A boga mi ni zenu...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma uopste nije strasno. Nema toliko krivina mada deluje malo jezivo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

meni je prosle godine bilo prvi put i moram priznati da sam omasio tablu ring road (obilaznica), pa sam mislio da sam uleteo u solun,ali tek kad sam kasnije video koliki je solun,shvatio sam da sam uleteo u predgradje. sva sreca,brzo smo se izvukli.

Jabadabadu, jedino gde mozete da pogresite je da ne "uhvatite" ukljucenje na Ring Road. Ima table ali nije bas pompezno oznacena. To je samo jedan semafor na kome skrecete levo da bi se ukljucili na Ring Road. Cim spazis mali zastoj i po neki kamion u redu, to ti je tu :) Salim se, i mi se svake godine malo zbunimo, pa se prestrojavamo u poslednji cas. U najgorem slucaju mozete da produzite pravo i prodjete kroz Solun, prateci tablu Halkidiki. Znaci samo pravo i necete se izgubiti, ali problem je sto je u Solunu uvek guzva, posebno ujutru, pa mozete cak da izgubite i do sat vremena.

Posle Soluna stvarno nema nikakvih problema, sve je lepo oznaceno.

A za pauzu ti je super motel Predejane, nekih 40 min pre makedonske granice. Motel je krs da se razumemo, ali im je bastica super a i klopa ne zaostaje. Ako putujete nocu mozda i nije najbolji izbor posto ne znam da li terasa radi, posto je unutra........ milina :) U Makedoniji stajanje ako bas mora, i onda obavezno pumpa kada se predje grcka granica, Verhogetornik je spominjao. Posle toga pravo u more :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Svake godine se radujem odlasku kolima u Gracku. I vidim da imam puno istomisljenika sto se tice vremena polaska (posle ponoci), iskustva i slicno. No samo jedan savet: nemate bas puno razloga da svracate na Dojran. Pre dve godine zaputimo se mi kao i obicno na more. Krenuli oko 2 sata. Sve je lepo teklo do granice na ulazu u Grcku na kojoj smo bili oko 9 i 30. Strajkuju braca Grci! I to sve do 16. Kud sad. Pada predlog ajmo na Dojran. To je blizu, malo se vratite pa desno. Tamo jad i beda. Kao da ste usli u neku nasu propalu investiviju. Hoteli i odmaralista prazni, zapusteni, plaza pusta tek po koja baka sa unucima. Ne zaista nemate razloga da tamo svracate osim ako je na Djevdjeliji ogromna guzva pa da iskoristite mali lokalni prelaz za koji bas i ne nezna mnogo turista.

Sracan put svima i lep provod.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma ne trazimo mi nista lux,nego samo da prespavamo pa nam se to ucinilo kao dobra ideja.Ne skrece se mnogo sa glavne dzade - kazu nekih 20-ak kilometara,a svakako nismo hteli tamo da letujemo,pa nam je svejedno sto izgleda kao "Sutomore na jezeru".Uostalom ako imate neku bolju ideju za prenociste pa nastavak puta ujutro,slobodno predlazite...Ja imam problem oko voznje nocu - jednostavno ne mogu da zamenim noc i dan!!!Znaci ne postoji varijanta - spavacu danas ceo dan da bi mogao nocas celu noc da vozim!!Ne mogu da zaspim preko dana - nema sanse - pa smo zbog toga odlucili za neko prenociste usput!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Neki nasi prijatelji su prosle godine prespavali u motelu Predejane, kazu nije tragicno ko sto spolja izgleda. To ti dodje taman negde na pola puta.

Jesi li razmisljao o polasku oko 5-6 ujutru. Treba ti do dole max 10 sati, i stizes oko 3-4 popodne. Samo ne znam da li ima guzve u tom terminu na grckoj granici.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moje je mišljenje da je sam put do Grčke deo zadovoljstva nazvanog letovanje u Grčkoj.Ja idem u avgustu u Pargu kolima i suludo mi je da se vozim noću.Gledaš predivne predele ,staneš gde hoćeš lagano,užvancija. U povratku ću da prespavam u Solunu i narednog dana se malo promuvam po njemu.

Izmenjeno (saki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25998
    Ukupno tema
    867497
    Ukupno poruka