15158 poruka u ovoj temi

Juče došao na Evzoni oko 18h, kolona, sve ukupno sa obe strane je prelazak trajao 50min. Na Preševu je sve trajalo oko 30 do 35 min, ja zadovoljan. Pozdrav svima

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Tibor021 Kakva je situacija kroz Bugarsku, osim na potezu od Srbije prema Sofiji da li još negde ima radova? Dobio sam info da je zatvoren autoput pre Blagoevgrada, da li je to tačno?

Isto planiram preko Bugarske na drugi "prst" jer više ljudi isto kaže da je manja gužva, brže i jeftinije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Ne bih da mnogo šumim, obzirom da postoji posebna tema  Put za Grcku preko Bugarske, pa ću samo najkraće (možemo nastaviti preko pp ili pogledaj navedenu temu). LM

Prema ličnom iskustvu od kraja juna, radovi su na potezu Dragoman - Slivnica (sa devijacijom od oko 5 km dosta loše kaldrme).  Od Sofije do grčke granice (Kulata/Promachonas) je autoput punog profila (ograničenje brzine je 140 km/h), osim na delu od Simitlija do Kresne, što je faktički deo koji je uz Strumicu sa klisurom. Na tom autoputu su pred granicu velike benzinske pumpe Shell-a, OMV-a i Lukoila, gde preporučujem tankiranje do vrha. Benzin je u Bugarskoj nešto malo više od evra po litru. 

Granični prelaz je zajednički, pa se  radi graničnih formalnosti zaustavlja samo jednom. Obzirom da Bugari, Grci, a i drugi državljani EU prelaze sa ličnim ispravama, njihova kontrola se vrlo brzo obavi. Nas, moldavce, ukrajince, beloruse i sl. sklone u hlad nadstrešnice prelaza, tako da ne opterećuje i malo duža procedura kontrole pasoša. 

Autoput u Grčkoj od same granice pa sve do Soluna je odličan, nov, bez onih lošijih delova koje je svojevremeno pominjao Alvirko.

Vinjete/matrice su elektronske, kupuju se na samoj granici ili u kiosku par stotina metara posle granice. Sedmična je 15 leva (7,5€), mesečna je 30 leva (15€) - što je po meni najbolja opcija za put u Grčku. Vikend vinjetka (važi od petka do nedelje) je 10 leva (5 €). Najelegantniji način kupovine vinjetke je online ili preko aplikacije BGToll - gde se može kupiti do mesec dana unapred.

Izmenjeno (Tibor021)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Tibor021 Kakva je situacija kroz Bugarsku, osim na potezu od Srbije prema Sofiji da li još negde ima radova? Dobio sam info da je zatvoren autoput pre Blagoevgrada, da li je to tačno?

Isto planiram preko Bugarske na drugi "prst" jer više ljudi isto kaže da je manja gužva, brže i jeftinije.

Deo autoputa od Sofije prema Grčkoj jeste zatvoren za saobraćaj zbog dela puta koji je oštećen velikim požarom koji se desio pre nekoliko dana.Mislim da nije veliki deo puta u pitanju i da se na tom delu puta preusmerava saobraćaj na magistralu.Radovi na popravci ovog dela autoputa bi trebali da traju oko dve nedelje.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Deo autoputa koji je zatvoren je dužine oko 8 km i nalazi se pre Blagoevgrada kada se ide od Sofije prema Grčkoj.Radovi na popravci ovog dela autoputa bi trebali da traju oko dve nedelje.Saobraćaj na ovih 8 km će se do tada otvijati preko  magistrale na koju će biti preusmeravan sa autoputa.

Izmenjeno (Troskot)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sinoc na Srb-Mak granici 3 automobila ispred, na Mak-Gr nijedan, na naplatnim rampama nigde zive duse. Kad bi ovako stalno bilo ne bi ni morali da uvode zajednicku kontrolu.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za svaki slucaj proverite datum izdavanja saobracajne dozvole . Ako niste znali rok vazenja je produzen na 10 godina umesto na 5 od kada je dozvola izdata. Sa ovakvim dokumentom mozete proci kod nas bez problema. Ali ako ulazite u makedoniju neki carinici ( uglavnom siptari ) mogu vas maltretirati kao sto su mene . 

Naime trazice vam potvrdu iz policije da je saobracajna dozvola vazeca i mogu vas kazniti ( mene je pokusao da kazni i da prevari trazeci 300 evr ) . Znaju da je produzetak vasenja saobracajne dozvole sa 5 na 10 god i nasa vlada je poslala dopis svima u okruzenju o tome ,  ali mogu vas maltretirati ili cak vratiti nazad ili maltretirati za nesto drugo. 

Da bi to izbegli svratire ipak do piliciske stanice u vasem gradu i uzmite potvrdu vazenja dokumenta ili ako to vec niste uzeli a krenuli ste na put mozete uzeti potvrdu da je saobracajna dozvola vazeca i u pu Presevo. (radnim danom 08-19h nedeljom ne rade) ili u bilo kojoj drugoj pu u Srbiji . 

Srecan put !

1523953434756-20180417100746-830x0.jpg

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

dozvola je produzena sa 7 na 9 godina i potvrda na srpskom i engleskom se izdaje pri produzenju.....ako vam nisu dali potrvrdu onda vas je neko debelo z.......

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Niko vas nije z.... To Se podrazumeva pa prilikom registracije niko vam i ne daje potvrdu jer je to kod nas uredbom regulisano. Makedonci imaju to obavestenje i nasa vlada ih je o tome obavestila ali oni koriste neznanje nekih od nas i tu se cesu za evre. Isto kao i za registracione tablice - ne treba vam nikakva potvrda jer su i one uredbom produzene vaznosti.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mozda nekom novom uredbom, pa nasi saobracajci ne traze tu potvrdu:razmislja:....prosle godine su tehnicki pregledi, uredno slali u MUP po potvrde.....ili to zavisi od TP, tj. kako im se...... .....kakva drzava, takve i dozvole.......kao i AP od niceg do nicega

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sutra krecem i moram priznati da bas nesto "nisam u toku" sa putarinama u MKD.

Danas sam cuo da je i dalje 60+80+60 denara ali da je u evrima sada 1+1,5+1?

Da li je to tacno?

Sta je sa cetvrtom naplatnom rampom u Makedoniji, da li je proradila?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Sutra krecem i moram priznati da bas nesto "nisam u toku" sa putarinama u MKD.

Danas sam cuo da je i dalje 60+80+60 denara ali da je u evrima sada 1+1,5+1?

Da li je to tacno?

Sta je sa cetvrtom naplatnom rampom u Makedoniji, da li je proradila?

Tacno je 60+80+60 m. den ili 1+1,5+1 evr. Cetvrta naplatna ramp jos nije proradila pa sam ja prosao bez zaustavljanja. A mozete uzeti i njihov makedinski tag na naplatnoj rampi sa dopunom od 300 m.den. ili mozete platiti nasim debitnim karrticama banke Intese ...

Izmenjeno (Јастребов)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Informacija od danas.Deo autoputa koji je oštećen požarom ispred Blagoevgrada a sa kog je saobraćaj preusmeravan na magistralu je od danas otvoren za saobraćaj samo za automobile i to ne u oba pravca.Leva strana autoputa koja nije znatno oštećena u požaru će biti otvorena danas i sutra samo za saobraćaj automobila koji idu u pravcu Grčke a u nedelju i ponedeljak samo za one koji idu u pravcu Sofije a ostali će biti i dalje preusmeravani na magistralu.Nakon toga će se puštati u saobraćaj po proceni iz kog smera je veća opterećenost saobraćaja oni će moći da koriste ovaj deo autoputa.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Trenutno na izlazu iz Mkd prema Srbiji ogromna gužva :angry:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25955
    Ukupno tema
    865987
    Ukupno poruka