15561 poruka u ovoj temi

Mislio sam kolima u Grcku,Tasos ili Parga,mada sam bio u Pargi doduse jedan dan |prelepa je|Nego sta mi sve treba za kola ....sve me zanima

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba ti medjunarodna dozvola i zeleni karton, to mozes dobiti u AMSS, mislim cak i na granici. Za vizu ti trebaju samo fotokopije ovih dokumenata kao i saobracajne dozvole automobila sa kojim putujes.

Gledaj SAT magazin na RTS-u kada budu davali "put do grcke" ili kupi reviju SAT nakon toga i saznaces sve potrebne informacije i vise...

I treba da ne kupujes gorivo u Makedoniji, a za naplatne rampe u Makedoniji da spremis sitan novac, najbolje denare, inace kradu kao sumanuti i naplacuju koliko im dune...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ste to doziveli ili znate ?Kakav je put ...i tako to

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Put kroz Srbiju je u odlicnom stanju, i bolji je mnogo od puta kroz Makedoniju, pa cak i Grcki putevi u Solunskoj regiji su nijansu losiji od naseg puta koji je potpuno renoviran. U Grckoj pazi ogranicenje na autoputu je 120 km/h cini mi se 10 eur kazna po svakom dodatnom km/h, a ako te uhvate sa preko 150 km/h iskljucuju te iz saobracaja i ides kod sudije

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Doziveo prosle godine. Put je generalno odlican, necete ga osetiti. Podjite malo ranije da se na grckoj granici nadjete rano u zoru, pre guzve.

A Makedonci - kradu. Nismo dobro predvideli pa smo morali da tocimo gorivo kod njih i platimo u eurima [nema menjacnice, cene u denarima, mi ne znamo kurs]. Kad smo se posle preracunali, bilo je to najskuplje placeno gorivo u ovom delu sveta, skoro 1.40 eur/l, a stvarna cena mu je oko 1 eur. [cena je slicna i u grckoj]

Nesto sitnije su nas pljackali i na naplatnim rampama. Isti iznos u denarima je negde 2 eur, negde 1.5 eur... A cena npr 30 denara [60 denara - 1 eur]... Ali, ko ce da se raspravlja sa njima usred noci na putu zbog 1 eur...

Dakle, u Srbiji napunite rezervoare i samo projurite kroz Makedoniju, mala je to zemlja, a kad stignete u Grcku... samo uzivajte!

Izmenjeno (verhogetornik)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na iscrpnim odgovorima.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam i ja par pitanja u vezi puta, posto planiram da idem na Tasos.

Isao bih svojim Jugom 55 pa me interesuje kakva je situacija sa gorivom (super a ne zeleni) i da li moram da placam dodatnu taksu zbog cinjenice da mi auto ne zadovoljava EURO standarde za izduvne gasove.

Takodje me interesuju cene putarina u Grckoj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na ulazu u Grcku platis neka 3E i posle prema Kavali nemas nikakve naplate putarine(bar je tako bilo pretprosle godine)

I niko te ne pita za standarde i kojim kolima ides.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na brzom odgovoru!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Proslog jula smo isli na Tasos. Na Grckoj granici smo bili oko 6 ujutru i presli je za 15-tak minuta. Pre toga na Makedonskoj skoro da nismo ni cekali.

Putarina se placa u Makedoniji, mislim 3 puta. Na ulazu u Makedoniju su nam primali i dinare za odlazak u toalet. Cim se predje granica, ima neka menjacnica, tu promenis 10 evra i imas za tamo i nazad za putarinu. Gorivo nismo sipali u Makedoniji, pa ne znam za cene, kao ni za to da li deru kada dajes evre na naplatnoj rampi.

Put je dobar. Grdelicka klisura i deo do Makedonske granice i nekih 50-tak kilometara kroz Grcku nije auto put. Sve ostalo jeste. U stvari ima nesto malo i kroz Makedoniju, ali nju ionako predjes za sat vremena.

Putarinu u Grckoj nismo platili, ne postoje rampe.

Sto se tice odlaska na Tasos, mozda nije losa ideja da se na trajekt ide sa prvog moguceg mesta. To je neki Nea Peramos i trajekt plovi do Skala Prinos-a. To po meni nije losa varijanta, jer bez obzira sto su neki napisali da put neces osetiti, posle nekih 10-tak sati, prija da se malo opruze noge.

Inace, posle ovoga ima trajekt i iz Kavale i iz Keramotija. Ja sam isao iz Keramotija, jer kao najkrace plovi do Limenasa.

Medjutim ako uracunas da ces se barem 30-45 minuta voziti od nea Peramosa do Keramotija onda ta duza plovidba i ne izgleda tako dugo. Povoljnost je i to sto se iskrcava na zapadnu stranu ostrva pa se skracuje put ako se letuje u Limenariji ili Potosu.

Svakako treba proveriti i koliko cesto idu trajekti sa kog mesta. Iz Keramotija su prilicno cesti na 30-60 minuta po redu voznje, ali u praksi je to izgledalo ovako prosle godine. Mi stanemo u red, popuni se trajekt ispred nas, isplovi, a za 10 minuta pristane drugi. Inace karte za trajekt kupujte cim stanete kolima u red, jer se ne kupuju iz kola vec se odseta do kioska i tamo kupi, a onda se iz kola samo pokaze.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prednost polaska trajektom iz Keramotija je ta sto su trajekti vrlo cesti,a iz Kavale i Peramosa na nekoliko sati pa treba mozda vise cekati...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super su sve ove informacije,a da li ima vecernjih i nocnih trajekata?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam bas siguran da ces uspeti da prodjes kroz Makedoniju za sat vremena obzirom da je put kroz nju dug 185km. a i treba se drzati ogranicenja brzine jer su vrlo nezgodni ako te uhvati radar.

Na ulazu u Grcku od ove godine se placa 5 eura i nema putarina ako ne ides ka Atini.

Koliko se ja secam ranije je negde oko 23.15 isao zadnji trajekt iz Kavale ka Tasosu ( pamtim to jer nam je pobegao ispred nosa ;) ) .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i gledaj da podesis prolazak pored soluna a da ne bude spic...ja sam prosle godine uleteo bas u to vreme + kisa....pa samo zamisli...

I jos nesto...ako ti nisi vlasnik vozila,treba ti dozvola za upravljanje tudjim vozilom van granica nase zemlje!

Izmenjeno (tantor)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I jos nesto...ako ti nisi vlasnik vozila,treba ti dozvola za upravljanje tudjim vozilom van granica nase zemlje!

Da li je ta dozvola potrebna i u slucaju da moj muz vozi, ja sam vlasnik vozila, a putujemo zajedno?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka