suki

Pelion

2386 poruka u ovoj temi

Ja sam se tek sad ukljucila u temu,pa me zanima da li neka agencija radi ove godine ovu regiju,posto je na sajtu Magica ne vidim,a Google mi izbaci stranicu o ponudi za 2009. gde je Volos?Nista ne razumem :mellow: ...

Cini mi se da ipak nemaju ponudu za ovu godinu :tuzni:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U pravu si,Suki,zvala sam ih i nemaju ove godine tu regiju u ponudi.A,mnogo mi se svidela.Isla bih sigurno u Hotel Maistrali u Afisosu,samo kad bih mogla da sredim papire za vizu.Ne znam kako to funkcionise bez agencije,a i engleski mi nije jaca strana,smrc...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kala Neru ima u ponudi agencija Klio putovanja. Ja sam pre 4 dana napravio jedan kombinovani aranzman 4 dana u Kala Neri i jos 9 dana na Skiatosu. Moracu da obidjem Pilion deluje mi bas zanimljivo> cini mi se da ima dosta zivopisnih predela i razlicitih plaza, pa cu ga malo izanalizirati. A mozda kada se vratim sa Skiatosa produzim jos koji dan u ovoj regiji, ali cu prvo detaljno snimiti ovo poluostrvo.

Inace u ponudi ove agencije je samo hotel Izela, cuo sam da je vlasnik odusevljen idejom da ponovo primi Srbe, jer je do bombardovanja imao, kazu mi iz agencije oko 70 % nasih turista. Ako je neko bio u ovom hotelu, moze mi pomoci, ma da sam vec uplatio ta 4 dana.

Ali zato vama obecavam, da cu vam poslati detaljne informacije.

Nelle79,kad putujes? Sve se nesto razmisljam da se i ja odlucim za Kala Neru,u nedostatku ponuda.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Krecem 22. juna, oko ponoci, mislim da ce nam biti dovoljno 8 sati voznje do Edese, hocemo da vidimo one vodopade, pa taman popodne da stignemo u Kala Neru. Taman ostajemo do 27. pa onda na Skiatos na Agiu Paraskevu. Ako ti nije kasno za savet, neznam kada planirate da zapalite na odmor, poslacu vam utiske iz Kala Nere, smestaj i ostalo sta mozete videti. Ako planirate autom na more onda obavezno vec rezervisite termin za viziranje.

A juce mi je bas jedan drugar rekao da je letovao u Kala Neri 98. ali sa roditeljima, bas jako hvali samo mesto, i kaze da mu se cini da je plaza sasvim O.K. ali da su isli i na neke koje su pored, a uvece su nekoliko puta bili u Volosu, jedino ga je matori nervirao, jer su se rano vracali, pa se nije mogao da ostaje duze. Kazu da je ovde bilo dosta Holandjana jos tada.

Provericu sve.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja idem u Volos 10.7. na 20 dana i jedva cekam da krenem ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nelle79,

imam dve opcije za putovanje.Jedna je krajem jula/pocetkom avgusta,a druga mesec dana kasnije.Icicemo sopstvenim prevozom.Mislis da je vec vreme da se rezervise za vizu?Volela bih ako budes u mogucnosti da mi posaljes utiske iz Kala Nere,tacnije iz hotela.Mesto mi se vec svidja,samo je pitanje kakav je hotel,jer vodimo malog bepca(bebca,kako god!),pa nam treba potpuna informacija gde idemo.Hvala i pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nelle79,

imam dve opcije za putovanje.Jedna je krajem jula/pocetkom avgusta,a druga mesec dana kasnije.Icicemo sopstvenim prevozom.Mislis da je vec vreme da se rezervise za vizu?Volela bih ako budes u mogucnosti da mi posaljes utiske iz Kala Nere,tacnije iz hotela.Mesto mi se vec svidja,samo je pitanje kakav je hotel,jer vodimo malog bepca(bebca,kako god!),pa nam treba potpuna informacija gde idemo.Hvala i pozdrav!

Bas cu ti proveriti za hotel Izela, gledao sam fotke u agenciji, Klio putovanja - Svetog Save, sasvim pristojno izgleda, ovosezonsko krecenje i ostalo sredjivanje, gazda je kazu bas kool lik, nije klasican Grk, ziveo je u Etiopiji i imao tamo brodsku kompaniju, hotel kupio zarad hobija.

A za vizu sam cuo da je frka i da sto ranije treba rezervisati termin, jer se stalno bukiraju.

Gledao sam juce na snimak Voz Pilion - evo ti link http://www.youtube.com/watch?v=yPljYIMZXHg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I pre tvog opisa,mi smo danas uplatili aranzman za Kala Neru,pa sta bude!Nadam se da ces mi javiti kako je bilo kad se vratis.Idemo preko Klio putovanja,bez obzira na neke lose glasine.Jednostavno,niko drugi ne nudi ovu oblast,a nama je dosadio Halkidiki.Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A mi se nadamo da cete napisati utiske i okaciti slicice i MFT, kada se vratite :) I mene jako zanima taj deo!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Naravno,s tim sto ce nam kretanje biti malo ograniceno,zbog bebe,ali MFT vam ne gine!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I pre tvog opisa,mi smo danas uplatili aranzman za Kala Neru,pa sta bude!Nadam se da ces mi javiti kako je bilo kad se vratis.Idemo preko Klio putovanja,bez obzira na neke lose glasine.Jednostavno,niko drugi ne nudi ovu oblast,a nama je dosadio Halkidiki.Pozdrav!

Evo, sada sam odlucio da potrosim malo svog vremena na opis Kala Nere. Bio sam u Izeli 5 dana. Smestaj je sasvim dobar, da ne kazem odlican. Svakog dana su nam sredjivali sobu, imali smo kuhinju, koju i nismo nesto koristili, jer u Kala Neri smo vecerali za 9 eura + pice koje je bilo po ceni od 2,5 eura kola i 3 eura pivo. Ima cak i taverni gde mozete vecerati za 5 eura. Ali je ova gde smo uplatili preko naseg hotela fenomenalna.

Inace plaza u Kala Neri nam se dopala. Voda je jako cista, lezaljke su 4 eura po osobi sa suncobranom. Pice je 2,5-3,5 eura, kola, pivo. Duzina plaze je oko 800 metara, sirina 10 - 12 metara, pescana sa sitnim sljunkom, koji je bas oblicast velicine zrna grozda i nije smorno kada izlazite iz vode, nema kamenja!!!

Duz plaze se menjuju taverne i kafe klubovi, koji su jako kulturni. Ono sto je jako vazno setaliste pored plaze je nadkriveno drvecem i ima dovoljno hlada. Prvih par dana nije bili guzve, ali je u petak popodne vrvelo od Grka iz Atine i Larise. Cuo sam da je vikendom guzva na plazi. Saznao sam i da ce ove godine biti manji broj Engleza ali je Holandjana bilo najvise i ocekuje se od 10. jula jos masovniji dolazak.

Bili smo jedan dan na zapadnoj strani poluostrva Pilion, inace ovaj deo je poznat kao rt Magnezia, odavde se vidi Skiathos, ima fina plazica i dve taverne. Ovde cesto pristizu brodici sa Skiatosa, mozete se pogoditi na licu mesta za 30 - 40 eura po osobi da vas

odvezu i popodne ili uvece do 21:00 vrate sa Skiatosa. Na drugoj strani voze vas do marine Kukunarie -plaza.

Pilion je jako dobro ocuvan - priroda dominira, malo smo se vozili krivudavim putevima i uzivali u predelima, ipak nedovoljno. Zato cemo svratiti jos jedan dan kada se vratimo odavde sa Skiatosa, jer nam viza istice.

Ono sto vecinu Vas zanima to su cene smestaja. U avgustu cene studia za 2 osobe su oko 60 - 70 eura po osobi. Ali ja bi svima preporucio hotel Izelu, pre svega zbog domacina, koji je bio ekstra ljubazan, cak malo vise od toga, istina je da covek bas voli Srbe. Zove se Anestis, i imam obavezu da sve vas koji citate ovaj forum, a bili ste kod njega da Vas pozdravim i porucio je da mu se javite. Jako mu je zao sto nema vise nasih ljudi u ovom mestu. Inace kada sam ja bio ovde bilo je nekih 10 osoba u hotelu, sa onima koju su dosli bas tog dana. Po mom misljenju bas steta, sto vise vas nije bilo ovde. Higijena je na najvisem nivou i voda u hotelu je bas prava za pice, u pitanju je izvorska voda koja se koristi kao industrijska. Hotel je 30 m udaljen od mora, deli ga parking i jedna zgrada od mora, gde treba produziti jos 15-ak metara do plaze. Sa terase smo imali ne bas sjajan ali nekakav pogled na more, koje je jako blizu.

Jos detalja poslacu cim se vratim sa Skiatosa, posto jos jednu noc cemo biti u Kala Neri.

Izmenjeno (nelle79)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nelle79,svaka cast!Moram priznati da si me utesio.Raduje me sto je hotel dobar,a i sto ti se samo mesto svidja.Necu da te smaram,kad budes mogao,javi se sa novim utiscima.Pozdrav!

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uf,jes` da nisam od reci,ali moram da vidim da li se Nelle vratio!Nelle,kako si se proveo,daj sto pre informacije,izgoreh!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja sam juce dosao iz grcke, izmedju ostalog smo(devojka i ja) bili na Pilionu,tj.u Volosu 10 dana...koga sta zanima neka pita.... :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja sam juce dosao iz grcke, izmedju ostalog smo(devojka i ja) bili na Pilionu,tj.u Volosu 10 dana...koga sta zanima neka pita.... :)

Neso,mene sve zanima!Bili ste samo u Volosu ili ste malo obilazili Pilion?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26030
    Ukupno tema
    868521
    Ukupno poruka