suki

Pelion

2396 poruka u ovoj temi

Može žutim uskim putem do taverne na Damouchari plaži, pre 3 godine smo bili - išli do smeštaja, ne verujem da se promenilo nešto. Ako neko iz taverne napravi problem - vratite se nazad istim putem :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Damouchari postoji gradski parking koji sam na donjem screenshot-u zaokružio crvenom, i odatle se spušta prilično neugodna pešačka staza,

Hvala puno na detaljnom objašnjenju! Da li znate, da li u Damouchari luci mogu da se iznajme brodići, za samostalno upravljanje, da pa se brodićem dodje do Fakistre?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo iznajmili kajake pa išli do Fakistre, sigurno ima i nekih čamaca ili brodića, možete se raspitati u selu...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jedno pitanje. Letovali smo u horelu Leda Village i hotel je sasvim dobar ali taj deo Piliona nista posebno. Da li neko zna za neki hotel sa polupansionom sa druge strane prema otvorenom moru gde su prelepe plaže ?

Ako nije neophodno da bude hotel, pogledajte smestaj Leonidas . http://www.leonidaspelion.com/index_en.html To su zasebne kucice na brdu i u blizini su plaze Potistika- plaza je udajena oko 4km, potreban je automobil. Vlasnici imaju restoran u selu pa se tu moze dogovoriti ishrana (dali su nam i popust od 20 posto). Suvisno je reci da smo bili odusevljeni jer smo tu letovali 2 puta za redom- 2017 i 2018.  Pilion je prelep i zaista ga treba obici pre nego sto postane previse turisticki orijentisan i eksploatisan. Razlika se osetila izmedju ova dva nasa letovanja, kako u broju turista tako i u povecanju cena. U julu 2017 smo kucicu placali 30 e po danu, a u julu 2018. 40 e po danu, na plazi je takodje bilo vise turista nego lane. Evo malo o tom selu:

https://pawtraveller.blogspot.com/2019/08/na-sapama-po-pilionu.html

O Pilionu uopsteno: 

https://pawtraveller.blogspot.com/2019/09/na-sapama-po-pilionu-drugi-deo.html

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Danas Plaka, preko stena smo otisli.. Opet talasi, talasiii ali sitniji sljunak pa smo navezbali istrcavanje iz vode bez posledica:D:D:rolleyes:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@bbb Bukvalno taj potez koji si opisala, od Kalamosa na severu, Ag. Kiriakija na jugu, pa do Potistike na istočnoj strani, u principu južni Pelion, mi je u planu za sledeće letovanje pa ne znam šta bih pre pitao... :D Za početak, u kom periodu ste bili, kakvo ste vreme imali i koliko je jak vetar na istočnoj strani u septembru? Treba li poneti nešto od garderobe dugih rukava za uveče? I hoće li biti fotografija? :neznam:

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo bili od 09. septembra, temperatura oko 25-27 , vetra je bilo dva dana ali sam posle pronasla sajt za vetar koji je tačan Weather in Greece - k24.net

Uveče može nešto dugih rukava a i ne mora, ja sam nosila ,suprug ne.

Ne snalazim se najbolje sa fotografijama ali pokušaću.

Tu sam za sva pitanja i meni je ovaj forum mnogo pomogao.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26115
    Ukupno tema
    871039
    Ukupno poruka