suki

Pelion

2564 poruke u ovoj temi

Svi smo tako..Ja te godine trazila nesto za septembar..Upadnem na ovu temu a nikad pre toga cula za Pilion.Naidjem na utiske Lile P iz Miline..Procitam i istog dana u agenciji uplatim..Odusevim se naravno i sledeci put krenem po Pilionu za Lilom...I nisam se pokajala..I opet cu..

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svi smo tako..Ja te godine trazila nesto za septembar..Upadnem na ovu temu a nikad pre toga cula za Pilion.Naidjem na utiske Lile P iz Miline..Procitam i istog dana u agenciji uplatim..Odusevim se naravno i sledeci put krenem po Pilionu za Lilom...I nisam se pokajala..I opet cu..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svi smo tako..Ja te godine trazila nesto za septembar..Upadnem na ovu temu a nikad pre toga cula za Pilion.Naidjem na utiske Lile P iz Miline..Procitam i istog dana u agenciji uplatim..Odusevim se naravno i sledeci put krenem po Pilionu za Lilom...I nisam se pokajala..I opet cu..

 

Citam danas sve ovo o Tesaliji i Pelionu(ni na pamet mi nije palo da pogledam ranije bar slike na GM o ovom poluostrvu a tek da procitam nesto vise) i jednostavno sam odusevljen onom istocnom stranom sa svim onim idilicnim mestima gore u planini.15-ak dana za obilazak skoro svega u tom delu sa po 3 noci na razlicitim destinacijama i to bih mogao nazvati savrsenim odmorom.Za sada, zbog ostatka porodice, ipak idemo na neka pristupacnija mesta, hocu reci manje zamorna za putovanje i sa mirnijim morem.

 

Hvala vam svakako, na svim slikama i informacijama o ovom podrucju.Otvorili ste mi oci, da tako kazem.

Mirno vam je u Afisosu..Mozete lako obici dosta toga.Mislim da bi zadovoljan bio i drugi deo porodice..

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav  poznavaocima I ljubiteljima Peliona:cvetic:

Danima iscitavam temu I dosta toga sam saznala,ali ipak sve mi se pomesalo pa mi treba pomoc…

Isli bi 30.8 na 7 noci,zbog obaveza u povratku nemozemo duze.

Zanima nas selo Tsagrada,tu smo gledali smestaj pa me zanima da li je odatle ok otici na izlet do Skijatosa,tacnije da li je put previse komplikovan?

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako ste smesteni u Tsagradi onda vam i nije bas blizu mesto odakle polaze brodici za Skijatos. Treba da vozite skroz juzno, put ima dosta krivina i treba vise od 1 sat, ako ne i sat ipo. Posto ste na Pelionu 7 dana mozda je bolje da Skijatos ostavite za neki drugi put, a sad se fokusirate na pelionske plaze. 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To sam I pretpostavila...hvala na brzom odgovoru:cvetic:

Jos uvek nismo odlucili sta cemo izabrati pa ce biti jos pitanja...

Mislili smo da obidjemo Milopotamos,Papa Nero,Plaka,Agios Ioanis I okolna sela I to bi bilo to za ovaj put.Malo me plase ovi putevi ali imamo 3 vozaca pa valjda nece biti toliko tesko za voznju:neznam:

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima ,

zanima me da li je neko imao iskustvo sa hotel Saily u Koropiju , i kakva mu je pozicija za obliazak Piliona.

Unapred hvala na informacijama .

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Osta mi srce na ovoj temi i ovim predelima.Booking evo konacno i "skinuo" novce sa kartice, za boravak u Nea Iraklitsi ali meni je samo Pelion u mislima.Ma moram ovo poluostrvo obici kad tad.MA MORAM I ZELIM

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav forumasi:cvetic:

Moze li neko iskusan da mi kaze koji put je najbolji od Volosa do Tsagarade?

Pravimo plan,pa da se informisemo na vreme:D:D:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo sad baš gledam na Google Timeline-u, nama je od Papa Nero do Miliesa trebalo sat i 20 minuta, znači vama od Miliesa do Tsagarade treba jedno 20 manje, a od Miliesa preko Kala Nere do Parka svetog Konstantina u Volosu nam je trebalo još 40, sad zavisi gde ste tačno u Volosu možda će vam trebati koji minut više ili manje do Miliesa. U povratku, od tog parka u Volosu do Makrinitse 35 minuta (sipali smo i gorivo usput, znači jedno 5 minuta manje treba bez te pauze), a od Makrinitse do Papa Nero 57, znači taman i vama treba toliko vremenatim putem do Tsagarade - u Kisosu umesto da produžite u Agios Dimitrios i Agios Ioannis vi skrenete ka Tsagaradi, i taman koliko umanjite za relaciju Portaria-Makrinitsa i nazad, toliko dodate na razliku u kilometraži od Kisosa do Tsagarade umesto do Agios Ioannisa. Put preko Miliesa ima manje uspona i spuštanja, ali ide okolo-naokolo, a ovaj preko Chanie ima veću visinsku razliku ali je kraći. Evo i vizuelno kako izgledaju obe relacije, s tim da je Google malčice aproksimirao neke pravce...

CaptureV.PNG.2bf8832265cc20b2402f2279076

U suštini, ja bih na vašem mestu probao obe varijante, ima i na jednoj i na drugoj svašta nešto da se vidi usput...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa vec smo gledali oba puta,nesto mi se cini bolji ovaj koji je relativno pored obale...Mozda bi proveli taj 1 dan negde na plazi usput,pa da se smestimo pred veceru u hotel...Hvala na savetu:cvetic:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E da, ovaj put koji prati zapadnu obalu prolazi kroz više naseljenih mesta, ima tu i par semafora, tako da iako je on u "ravnici", ne vozite se ništa brže nego preko onih serpentina na onom drugom putu. Na istočnoj obali, koliko god izgledalo da je na mapi obala "tu iza ćoška", imate bar desetak minuta "cikcakovanja" nizbrdo dok ne dođete recimo do Milopotamosa od Tsagarade, tako da morate imate u vidu da na Pilionu morate posmatrati mape u 3D, inače razdaljine umeju prilično da prevare ;-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala,svaki savet je dobrodosao:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo je jedan put "lak" - preko Neochorija. Preko Chanie nema smisla da idete za Tsagaradu (tuda se ide za Chorefto npr), dok preko Miliesa ima više krivina. 

Prošli smo sve verijante, ne pišem napamet. Preko Neochorija se prelazi na drugu stranu nižim delom planine, maltene je ravno na pojedinim delovima, put je širi, vozi se i do 100 km/h na pojedinim deonicama. Tako da 5 minuta dužeg puta se kompenzuje lakoćom istog.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala:cvetic:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905030
    Ukupno poruka