suki

Pelion

2386 poruka u ovoj temi

Kick, zamolila bih Vas da po povratku i Kala Nere podelite sa nama utiske o smestaju. Mi smo prosle godine bili 18 dana u Kala Neri i samo mesto mi se dopalo, ali sam bila veoma nezadovoljna smestajem. Napravili smo gresku sto nismo potrazili lep smestaj za ovu godinu. Neke objekte koje sam videla na netu sam prepoznala ali uzivo - to nije bilo bas tako kao sto je prikazano, pa se ove godine nisam usudila da rizikujem. Inace, isli smo preko Klioputovanja, app u hotelu Izela. Sam Izela i nije los, ali nas app je bio uzasan- memljivo prizemlje za oko 90 e dnevno kraj juna - pocetak jula.

Dakle ako naletite na lepe app sa pogledom na more i blizu plaze (prvi ili eventualno drugi red do mora) veoma me interesuje.

Sto se tice insekata u Kala Neri ima vise pcela nego komaraca, posebno na plazi i mnogo boli kad ujedu.

Eh, na žalost ove godine ništa od Kala Nere. Ispostavilo se da u vili (kući) koju smo izabrali ima samo jedan slobodan apartman a nama su bila potrebna dva. Izgleda da smo zakasnili jer je za razliku od ostalog dela Grčke jedino ovde sve bilo popunjeno za septembar još pre juna kada smo mi počeli potragu za smeštajem. Mi smo smeštaj tražili u Platanofylla vili. Na slikama izgleda super. Da li možda znate koja je to kuća? Da li je na vreme rezervisati za naredno letovanje?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na zalost, ne mogu se setiti da sam videla vilu Platanofylla. Videla sam slike na netu ali ne mogu da povezem sa onim cega se secam. Ono sto mogu reci je da vile u Kala Neri nemaju direktan izlaz na plazu - naime iznad plaze je ulica. Mozda negde na samom obodu ili van mesta. Objekti koji su u prvom redu do mora imaju u svom sastavu taverne, kafice ili prodavnicu, a meni ne odgovara takav smestaj, tako da te objekte nisam detaljno zagledala, mada ima lepih hotelcica. Plaza u mestu je veoma lepa, cak izgleda bolje nego na slikama i veom je cista. Van mesta plaze nisu sredjene, bar je tako bilo prosle godine.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na zalost, ne mogu se setiti da sam videla vilu Platanofylla. Videla sam slike na netu ali ne mogu da povezem sa onim cega se secam. Ono sto mogu reci je da vile u Kala Neri nemaju direktan izlaz na plazu - naime iznad plaze je ulica. Mozda negde na samom obodu ili van mesta. Objekti koji su u prvom redu do mora imaju u svom sastavu taverne, kafice ili prodavnicu, a meni ne odgovara takav smestaj, tako da te objekte nisam detaljno zagledala, mada ima lepih hotelcica. Plaza u mestu je veoma lepa, cak izgleda bolje nego na slikama i veom je cista. Van mesta plaze nisu sredjene, bar je tako bilo prosle godine.

Hvala na informacijama. Nisam znala za taverne i prodavnice u prvom redu vila. To sam videla samo kod jednog hotelčića od koga smo zato i odustali. Meni to ne odgovara zbog male dece, jer su takva mesta potencijalno bučna. Nisam sigurna da li je previše rizično tamo se uputiti na bum i na licu mesta tražiti smeštaj. Ove godine Sitonija a za narednu ćemo već nešto smisliti.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav,

Moze li neko da preporuci apartman ili hotel u Kala Neri ili okolini (mislim da se poluostrvo zove Pelion)? Planiramo da ove godine letujemo u toj regiji i znacila bi nam dobra preporuka nekoga ko je vec bio tamo. U pitanju je cetvoroclana porodica (deca 10 i 6 godina) tako da su nam potrebne dve odvojene sobe, idemo kolima i hranili bismo se uglavnom u apartmanu.

Hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

http://www.filoxeneia.gr/

Probaj ovde da se raspitas. Ja sam prosle godine imao nameru tamo da letujem, pa sam nesto odustao, ali sam bio na jedan dan i svratio do apartmana. Sve je kao na slici.

Cena je prosle godine bila negde oko 50 eura, ne secam se sad tacno, a bilo je i popusta za rane uplate.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

http://www.filoxeneia.gr/

Probaj ovde da se raspitas. Ja sam prosle godine imao nameru tamo da letujem, pa sam nesto odustao, ali sam bio na jedan dan i svratio do apartmana. Sve je kao na slici.

Cena je prosle godine bila negde oko 50 eura, ne secam se sad tacno, a bilo je i popusta za rane uplate.

Hvala. Svidja mi se kako izgleda. Pisao sam im, pa videcemo sta ce odgovoriti.

Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Inace, ja sam bio samo jedan dan tamo, ali mi je sad malo i krivo sto nisam otisao tamo na odmor jer je stvarno raj na zemlji (barem za mene), a i ima mnogo toga da se obidje po planini.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Inace, ja sam bio samo jedan dan tamo, ali mi je sad malo i krivo sto nisam otisao tamo na odmor jer je stvarno raj na zemlji (barem za mene), a i ima mnogo toga da se obidje po planini.

Upravo sam dobio mail od upravnika Filoxeneie: ceo kompleks su izdali na period od godinu dana, izgleda da rade samo sa turistickim agencijama. Sad mi predstoji da pronadjem koja agencija u Srbiji nudi Filoxeneiu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pokusajte na aroundpelion.com.

Ja sam bila 2009 na 18 dana i moram da kazem da NE preporucujem hotel Izela, rade ga klioputovanja. Pisala sam o njemu na temi o pomenutoj agenciji, da se sad ne ponavljam. Mene su uspeli da prevare. Sigurno niko ne moze pozeleti da njegova deca spavaju na tom mestu.

Lep hotelcic je Aklyon, 30-ak metara od plaze, sa lepom bastom, internetom, vrlo uredan, samo ne znam da li imaju dvosobne app. Imaju svoj sajt pa se mozete informisati.

Sto se tice cena smestaja, primetila sam da su nesto vece u odnosu na najcesce destinacije koje posecuju nasi turisti, bar je tako bilo pre dve godine.

Inace u toj regiji imate jos lepih mesta, 7 km dalje je Afissos, kraj mesta je bozanstvena plaza, jedna od najlespsih u zalivu Pagasitikos.

Inace Kala Nera mi se mnogo dopala, zalim sto nisam potrazila apartman za neko naredno letovanje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Upravo sam dobio mail od upravnika Filoxeneie: ceo kompleks su izdali na period od godinu dana, izgleda da rade samo sa turistickim agencijama. Sad mi predstoji da pronadjem koja agencija u Srbiji nudi Filoxeneiu.

A zasto bas mislis da "neka" agencija iz Srbije nudi bas taj kompleks? Sto ne kazes odmah koja je to agencija :cool:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A zasto bas mislis da "neka" agencija iz Srbije nudi bas taj kompleks? Sto ne kazes odmah koja je to agencija :cool:

Da znam koja agencija nudi ne bih se ovde raspitivao o tome.

Jedan poznanik mi je u razgovoru proslog leta pomenuo da je neki njegov prijatelj bio u tim apartmanima i da mu se mnogo dopalo i zbog toga sam zakljucio da je te apartmane u zakup uzela agencija iz Srbije. Mozda i gresim. Ja sam na tu preporuku i zaboravio, ali kad se i ovde na forumu ponovo pojavila preporuka za isto mesto, resio sam da iskopam sve sto mogu o tome.

Ranka, hvala puno na informacijama. Bar cu znati sta da izbegavam i na sta da ne gubim verme kad budem pretrazivao po Internetu.

Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zanima me da li je neko bio u ovoj oblasti oko Volosa i kakva su to mestasca: Kala Nera, Afisos, Horto, Koropi... Na slikama to sve jako lepo izgleda, prosto nestvarno, mada pretpostavljam da su to uzasno mala seoca, ali priroda izgleda fenomenalno. Ako je neko prolazio oko Volosa neka opise malo okolinu, da li se isplati tamo letovati?

Milina Pilion (50 km from Volos) more information at http://www.milina.info

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li ste videli neki kamp oko Kala Nera? Ime, preporuka???

Izmenjeno (meraklija)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Drugari,jedno pitanje-malopre sam poslala email agenciji Klio da li rade Kala Neru i rekli su mi da ce ponuda tek izaci,samo ne znam sta ce imati u ponudi.Jel se isplati ici sa njima ili je bolje bukirati smestaj preko neta?

Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E pa drugari,nas izbor je definitivno pao na Pelion ove godine.mislila sam da me posle Lefkade nista nece ocarati ali,pogresila sma.Idemo kolima i smestaj cemo rezervisati preko neta.Vec smo suzili izbor na par kucica.Vise nas interesuje istocna strana,pa tu negde gledamo i mestaj.Ili,eventualno na jugoistoku.U svakom slucaju,nadam se da ce sve ispasti kako treba,prvenstveno sa smestajem.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26023
    Ukupno tema
    868351
    Ukupno poruka