suki

Pelion

2565 poruka u ovoj temi

 

 

Sutra je festival u Agia Kirjaki. Plan je bio da je obiđemo baš na taj dan. Ne znam da li je to pametno, biće gužve...

Prvo, da ti se zahvalim na divnom putopisu. Sve manje nailazim na to, otkako su se pojavile FB grupe. 

Pelionom sam oduševljena, a samo smo mali deo videli, pre tri godine.

Ove godine idemo opet i jedva čekam. 

Mislila sam da odemo na izlet u Agia Kiriaki, možeš li mi reći ima li mesta za parking, nekako na mapama sve malo i skučeno izgleda. 

Takođe nam je i Platania bila u planu za izlet, ali mi se čini nakon vaših opisa, da bih radije u tom miru letovala, a na izlete išla drugde. 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svim sadašnjim i prošlim aktrerima ove teme koji su uspeli da nam približe ovu, reko bih još uvek ne komercijalizovanu destinaciju kada je Grčka u pitanju, Neka tako i ostane. Mi se spremamo da od 07-17.08. posetimo Pelion, i pošto idemo sa 2 dečaka (5 i 7 godina), interesuje me da li će još neko od Vas biti u AI? Ove godine smo već bili na moru i po prvi put im mi kao roditelji nismo bili zanimljivi nego su tražili društvo:neznam:.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Na krajnjem jugu je ostrvo Trikeri ili Stari Trikeri. Povezano je redovnom brodskom linijom sa Volosom. Ima simpatičnu malu luku sa nekoliko restorana. Na njemu nema motornih vozila.30.thumb.JPG.efc7f65c898d2177489baf48ca8

 

 

 

Kako si ti stigla do Trikerija?

 

I gde se nalazi ona uvala, divlja, kada se krene ka Hortu? Ona je juznije od one uredjene uvale u Zalivui maslina? Ne vidim je na mapi. Da li se vidi sa puta?

 

 

Izmenjeno (Tirkizna)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim za brz odgovor, ako su talasi na istocnoj strani, da li su i na Potistici i okolini ili ne? Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako mogu baš te dve slike Milopotamos plaže, sa i bez talasa.
Zvuči zanimljivo za uporediti. Mi smo bili samo jednom i talasi su bili na granici da obustave kupanje, ako se dobro sećam.

Inače lep i realan opis.
Dovoljno da poželim opet da odem.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Prvo, da ti se zahvalim na divnom putopisu. Sve manje nailazim na to, otkako su se pojavile FB grupe. 

Pelionom sam oduševljena, a samo smo mali deo videli, pre tri godine.

Ove godine idemo opet i jedva čekam. 

Mislila sam da odemo na izlet u Agia Kiriaki, možeš li mi reći ima li mesta za parking, nekako na mapama sve malo i skučeno izgleda. 

Takođe nam je i Platania bila u planu za izlet, ali mi se čini nakon vaših opisa, da bih radije u tom miru letovala, a na izlete išla drugde. 

 

Možda kasnim sa odgovorom, ali evo;

Jeste nezgodno za parkiranje u samom mestu, jako je tesno, ali mi smo se nekako ugurali.

Ima, međutim, veliki parking na ulazu kod plaže, nije daleko do mesta.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obzirom da ste rekli da volite aktivan odmor, nije preambiciozno. Sve ste ovo lepo smislili i divno cete se provesti... U ovom danu gde obilazite Milinu, ne vidim nista spektakularno...Paou je onako, Milina po mom misljenju bas nista posebno...Ali vremena imate dosta pa na kraju krajeva zasto da ne.

Umesto Potistike u tom danu razmislite o Fakistri, znaci Milopotamos, Tsagarada, Fakistra...a Potistiku recimo uklopite sa Melani i Palci i ruckom u Xinovrisiju.

Dobru hranu imate u selu Katiogiorgios, pa to mozete mozda uklopiti sa plazom Kastri (sitan pesak) i Mourtiom (sljunak,pesak,stenje, pounta pool na oko petstotinak metara od plaze).

 

 

Izmenjeno (Pawtraveller)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Obzirom da ste rekli da volite aktivan odmor, nije preambiciozno. Sve ste ovo lepo smislili i divno cete se provesti... U ovom danu gde obilazite Milinu, ne vidim nista spektakularno...Paou je onako, Milina po mom misljenju bas nista posebno...Ali vremena imate dosta pa na kraju krajeva zasto da ne.

Umesto Potistike u tom danu razmislite o Fakistri, znaci Milopotamos, Tsagarada, Fakistra...a Potistiku recimo uklopite sa Melani i Palci i ruckom u Xinovrisiju.

Dobru hranu imate u selu Katiogiorgios, pa to mozete mozda uklopiti sa plazom Kastri (sitan pesak) i Mourtiom (sljunak,pesak,stenje, pounta pool na oko petstotinak metara od plaze).

 

 

 

Auuuu, diiiivan predlog! Bas sam razmisljala hocemo li sve stici u 15 dana, pa sam bila neodlucna za jug u ovim preliminarnim planovima, ali kad vidim preporuke od ljudi koji su bili, kako da ne ukljucim? :)

Inace, koje su plaze od ovih manjih dostupne kolima? Vidim na temi su mnogi pisali o plazama, i znam da se do velikih plaza moze autom, i da je Potistika takodje dostupna, ali za ove druge me zanima ( Milopotamos, Fakistra, Paltsi, Limnionas, Labinou, Melani...), koliko se moze prici kolima i kakav je put do njih? 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Stizete sve uz dobru volju i organizaciju. Uostalom na juznoj strani su plaze vredne pomena. Po mom misljenju ona druga strana bas i nema nista spektakularno. Volos je lep, pa ga obidjite koji put, on vam je blizu.

Za milopotamos I fakistru se ide preko tsagarade, putevi su uski I krivudavi, ima par veoma uskih skretanja ka fakistri, ima mesto gde se moze ostaviti auto pa onda peske oko petnaestak minuta strmo nizbrdo. Nije preterano zahtevno ali je pozeljno da imate malo kondicije. Milopotamos je pristupacniji I od parkinga do plaze je kratka staza. 

Potistika je ogromna, ostavite auto na pocetku pa pesacite dokle hocete, preko brda je Melani (uzivanje za naturaliste) to sve mozete peske, a I lepo je da napravite par fotki sa vrha brda. Na kontra stranu od Potistike mozete peske do Komos, staza prolazi kroz neki kao posed, ali je prohodno. Palzi moze kolima. Do mikro je vodio grozan put kada smo mi bili...Ali nista nenormalno, vidjali smo i gore.

O nekim plazama sam pisala u postu https://pawtraveller.blogspot.com/2019/09/na-sapama-po-pilionu-drugi-deo.html?m=1

Mi smo bili na Pilionu 2017 i 2018, mozda se od tada nesto promenilo,mada sumnjam...valjda ce se ukljuciti neko sa proslogodisnjim informacijama da vas uputi.

 

Jeste išli možda na krstarenje Skiatos ili Skopelos? Je li mnogo i to u tih 15 dana? 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi nismo isli na krstarenje. Ima ljudi koji su isli i pisali o tome, pa ih mozete upitati za utiske.

Petnaest dana je sasvim lep broj, verujem da sve mozete da uklopite ukoliko se lepo organizujete. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka