suki

Pelion

2565 poruka u ovoj temi

Zanima me da li je neko bio u ovoj oblasti oko Volosa i kakva su to mestasca: Kala Nera, Afisos, Horto, Koropi... Na slikama to sve jako lepo izgleda, prosto nestvarno, mada pretpostavljam da su to uzasno mala seoca, ali priroda izgleda fenomenalno. Ako je neko prolazio oko Volosa neka opise malo okolinu, da li se isplati tamo letovati?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavljala sam i ja ovu temu na krstarici, ali se niko nije javio. Ne znam da li je neko od Magic-ovaca bio tamo. Ja sam pisala da sam bila u Nea Anchialosu, preslatko mesto u blizini Volosa. Obisli smo tu regiju i jako je lepa. Ova mesta koja si ti navela su zaista mala. Mislim da su mesta na onoj strani prema Skijatosu vetrovita i hladnija je voda. Inace ova regija je kazu sada jako razvijena i mnogo je skupa.

Mi smo isli kolima na Pilion, to su neke serpentine, gore se vidi sneg, ima prodavnica sa krznom, tu je i izvor one vode Zagori.

Sve u svemu mislim da je veoma lepa regija, ali nije bas pristupacna svima.

Izmenjeno (Putnica)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas sam pre neki dan pricala sa koleginicom koja je bila u Kala Neri pre 10ak godina....kaze da je predivno more,plaza..tada nije bilo nesto mnogo razvijeno,a ni skupo,ali za 10 godina svasta se promenilo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da...i ja sam bila pre 10 godina.....tad smo onako sami dosli u Grcku i birali gde cemo i u tom biranju stigli do Volosa. Tad su jos bile drahme, secam se.

Sada kazu da tamo idu bogati Grci, i Mobilni sa krstarice je nesto pisao o tome.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ponuda preko Magic-a je "onako " skupa. Kada recimo oduzmes one popuste koje daju, to i ne ispadne nesto strasno. U odnosu na Pefkohori i Hanioti koji cini mi se ne mogu po lepoti predela da se porede, ovde uopste nije skupo. Jedino ne znam za vanpansionsku potrosnju, cula sam i ja za bogate Grke sa fenomenalnim vilama na obali. Ali meni se cini da oni i ne zalaze u ta mesta, tako da su mozda cene u radnjama i ok. Dobila sam email od Magica pre neki dan, ali posto sam u velikoj guzvi ovih dana, tek sam sad malo pogledala i mnogo mi se dopalo,tako i da tu opciju ozbiljno razmatramo.Volela bih samo jos malo svezih informacija ;) A svidja mi se i sto su blizu Skiatos, Skopelos i sl. da se malo obidje. :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da nikako ne mozes pogresiti ako izaberes ovu regiju. Mi smo te godine krenuli sami kao u Nei Pori i toliko nam je bilo ruzno mesto kao i Platamon i cela ta regija, da smo produzili do Volosa. Veruj mi, bolju stvar nismo mogli da uradimo :D .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U ozbiljnoj sam dilemi izmedju Parge i Volosa :( Sreca da su praznici, pa mogu jos malo da razmisljam :P Hvata me panika da ne bude rasprodato ono sto ja budem htela, kad se smislim.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da malo oživim ovaj topik:

Jel' neko zna da li postoji neki brodić do Skijatosa sa Volosa,Afisosa,Koropija?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa Volosa imas definitivno a i ovo drugo predpostavljam- jer u toj regiji brodovi non stop idu . Normalno jer kako bi ostrva bila povezana sa kopnom?!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zabrinjava me samo sto nema "Magic"-ovaca na ovom topiku posto je ta destinacija najmanje istrazena od strane nasih turista.Sa druge strane, sva ta mesta su na nekih 20-tak km od Volosa, pa pretpostavljam da ima brodica, ali nisam siguran, zato i pitam.Opet, blizu je i pruga (Atina-Solun) pa valja otici i u neki avantusisticki pohod.Mislim da je nekih 3 do 4 sata do Atine (od Volosa, naravno).Koliko sam nesto video na net-u sam grad Volos ima nekih 60-70.000 stanovnika pa pretpostavljam da imaju i rent a car..

Magic-ovci gde ste? :rolleyes:

Izmenjeno (karadjordje)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Problem sto nema brodskih veza izmedju mesta na Pelionu koja gledaju prema Skiatosu i samog Skiatosa su kako sam cuo dosta jake morske struje. Ipak, cuo sam od nekih ljudi da povremeno tom marsutom prolecu nekakvi brzi gliseri (najuzi deo kanala je samo 3.8 km sirok).

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ja sam bila i obisla kolima ceo Pelion ili ti Pilio kako ga Grci zovu. To je bilo moje najlepse letovanje u zivotu. Odesli smo u mestu Kala Nera. Jeste malo seoce, ali za nocni zivot i sl blizu je Volos koji je veliki i lep grad. Kala Nera je po meni idealno mesto za odmor sa decom, jer nema mnogo guzve a plaza i more su cisti i pescani. Verujte tim slikama sa Peliona koje nadjete na netu jer je celo poluostrvo stvarno kao izmisljeno. Zatim smo isli u mesto koje se zove Milopotamos i u Agios Ioanis (ili ti sv, Jovan). To je sa spoljasnje strane Peliona i voda jeste malo hladnija ali nije hladna. Milopotamos je fenomenalan evo par slika.

DSC00806.jpg

DSC00801.jpg

DSC00813.jpg

Sto se cena tice, jest malo skuplje u odnosu na Pore ili na taj deo oko Ol.Beach-a, Paralije i sl mozda je cak i malo skuplje od Halkidikija- ne secam se tacno.. ali vredi svih para.

Ako enkoga jos nesto zanima slobodno nek pita!

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sjajno, Mirtche,

Ako ti nije problem napisi par recenica o Agios Ioanisu, imam knjigu o regionu Pelion i na osnovu tih nekoliko fotografija (ukljucujuci i par tvojih) zakljucio sam da je mestasce prelepo. Zanima me kakav je put od Volosa (cuo sam da na primer do Zagore ima puno serpentina) i kakvi su smestajni kapaciteti, kao da li postoji nekakav lokalni prevoz brodicem do Skiatosa.

Sta je blize Volosu, Agios Ioanis i Milopotamos?

Pozdrav,

Dragan

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam na Pelionu najdalje bio do Miline koja je nekih 60-ak km od Volosa ali treba vise od sata voznje jer je put, iako dobrog kvaliteta, mestimicno vrlo uzak-kao po ostrvima i pun serpentina. U Milini smo bili par puta na jednodnevnim izletima a spavali u Volosu i cinimi se da je to bolja varijanta za obilazak poluostrva. Sama Milina je u duhu svog imena, prelepo mestasce. Ima 7-8 lokala, ono standardno pekara,suveniri, prodavnica i dve tri taverne i kafica, samo mesto nema plazu vec kamene dokove ali u okolini nekoliko prelepih uvala, kao sa ovih slika. Dalje od Miline nisam isao jer je na izlazu nekakva cementara pa mi nije bilo interesantno. Mislim da nije problem oko nalazenja smestaja jer smo mi krajem avgusta bez problema imali par ponuda u ,,glavnoj" ulici po relativno pristojnoj ceni. Ali iako je mesto prelepo a zalazak sunca cinimi se najlepsi u Grckoj, nekako mi je siromasno ponudom za duzi boravak. Ipak vise volim kada se stacioniramo u vecem mestu a Volos je idealan,lep,veliki,lucki grad sa mnostvo plaza u okolini.

U samoj Milini kao i u okolnim mestima nema prevoza do Skijatosa, ipak je predaleko za barke a nigde nema pristojna luka osim manjih marina za jahte i jedrilice. Znaci do Skijatosa samo iz Volosa.

Jednom prilikom smo pokusali, bas iz Miline da predjemo na drugu stranu poluostrva, uzbrdo preko planine, ali smo zbog masovnog povracanja u kolima, nakon 15-ak km voznje po krivincinama odustali.

Kala Nera mi se nije bas preterano svidela, tamo smo bili dok je boravila neka grcka ekskurzija pa mi je izgledalo kao da smo u Sutomoru a i plaza je takva.

Sto se tice dileme Parga ili Pielon ja glasam za Pargu, mozda sto mi je u svezijoj uspomeni od proslog leta mada kad razmislim nisam vise siguran, super je i jedno i drugo

Izmenjeno (vladarr)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sjajno, Mirtche,

Ako ti nije problem napisi par recenica o Agios Ioanisu, imam knjigu o regionu Pelion i na osnovu tih nekoliko fotografija (ukljucujuci i par tvojih) zakljucio sam da je mestasce prelepo. Zanima me kakav je put od Volosa (cuo sam da na primer do Zagore ima puno serpentina) i kakvi su smestajni kapaciteti, kao da li postoji nekakav lokalni prevoz brodicem do Skiatosa.

Sta je blize Volosu, Agios Ioanis i Milopotamos?

Pozdrav,

Dragan

Ag. Ioannis je sa spoljasnje strane Peliona. Ima dosta talasa i voda je hladnija nego sa unutrasnje strane. Kao sto su ti vec reki jedina veza sa Skiatosom je iz Volosa. Put je dobar do Volosa a onda pocinju serpentine i krivine. Mi smo bili u Kala Nera i da odemo na spoljasnju stranu Peliona (nekih 15-ak km) trebalo nam je Boga mi oko sat vremena (mozda malo manje). Volosu je blize Ag. Ioannis (ali neznatna je razlika). Ove slike koje sam postavila su iz Milopotamosa. Sto se smestaja tice, mislim da je najjeftiniji u Kala Nera - mi smo placali oko 25evr. za 2 osobe nocenje -u sasvim pristojnom apartmancicu a isli smo jula meseca (oko 15.jula mislim). Inace se cene krecu i do 80evr za 2 osobe..sto je nama bilo zaista previse

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka