suki

Pelion

2564 poruke u ovoj temi

Želeo bih ove godine da posetim Pelion. Ideja je da se staciniram u Milini i odatle levo - desno i gore - dole ili kako već. Molio bih par informacija poput koliko otprilike traje put kolima, koliko je Volos od Soluna, kakav je put od Volosa do Miline i ostalih mesta, koje su najbolje plaže, da li se isplati ići na istočnu stranu itd. Ako je neko raspoložen neka odgovori pošto prvi put idem.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Солун - Волос око 200 км . Од Волоса до Милине није лош пут , има кривина и није баш згодно да рецимо увече изађете у Волос , боље да си ближе Волосу . Е , сад те плаже које су добре су ти ту близу око Трикери залива и лако можеш да се пребациш на супротну страну до Аг. Киријаки и видиш и то . За снабдевање има неких малих продавница , најближи већи маркет је у Аргаластију а Lidl i Mу market  који је најбоље снабдевен је у Агрији испред самог Волоса . Значи ако идеш из Милине најмање 1 сат вожње и то да не буде гужве .

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zahvaljujem se gospodinu "putujekaravan" na informacijama, samo još putarina do tamo je otprilike koliko i da li je put od Volosa do Miline obeležen putokazima. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Путарина не могу баш тачно да се сетим јер се нисам враћао аутопутем , мислим да је око 17еур . Од Волоса можеш обилазницом или кроз град , немој само скретати уз море ка Леофокастру , него прати само главни пут ,  имају путокази . Ја сам ишао са приколицом па ти дајем такве инструкције , аутом можеш како волиш али опет избегни да се спушташ пречицом у Леофокастро . Ишао сам само аутом и туда да видим како је , мислим да нема потребе туда ићи осим ако нисте знатижељни као ја .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putarina do Volosa kroz Grčku je iznosila oko 15 jevreja u jednom smeru, pre dve god kada smo bili. Ne verujem da se mnogo promenilo.

Možete proveriti cenu i na Mišlenovom sajtu, samo unesite polaznu i krajnju tačku, može i neka deonica. Sve izračuna :)
viamichelin.com

 

Izmenjeno (pazovan)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovorima, ako sam dobro razumeo napise na forumu, sve bitne plaže su na istoku, pa ako je neko raspoložen neka kaže koiko je to daleko od Miline i koliko vremenski kolima. Kakav je pu i da li je mogu će obići više plaža u toku dana.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Hvala na odgovorima, ako sam dobro razumeo napise na forumu, sve bitne plaže su na istoku, pa ako je neko raspoložen neka kaže koiko je to daleko od Miline i koliko vremenski kolima. Kakav je pu i da li je mogu će obići više plaža u toku dana.

 

 

 

Potistika je lepa a nije daleko.Ja bih obisla I Mourtiu i Agia Sarandu do koje je put veoma zahtevan.I Milopotamos.....Pilion nije samo more....Treba obici i Kisos i Tsagaradu, Makrinitsu...I malo ribarsko selo na jugu Agia Kirijaki...A usput do njega svrstiti u uvalu Tzasteni...Lep je Pilion...Mora ee obilaziti u vise puta...

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uplatih konačno danas smeštaj u Milini. U pitanju je vila Delfini. Ako neko ima neku informaciju o njoj neka napiše. Moje pitanje za danas je gde kupiti kartu za voz koji je očigledno atrakcija poput Šarganske osmice i koliko košta. Odakle dokle ide, i slično.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Карту можеш да купиш у Ано Лекхонији на железничкој станици . То знам јер сам био ту , али нисам ишао тим возићем не знам тачно куда иде , углавном се враћа ту ,пошто су на паркингу поред станице сви остављали аутомобиле . Исто као и Шарганска осмица кружно путешествије . Не знам пошто је карта и време поласка .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vozić ide do mesta Milijes, nekih sat i po vožnje.
Može se kupiti povratna karta ili karta u jednom smeru. Agencije često nude kartu u jednom smeru i posle ručka i obilaska Milijesa autobus dolazi po vas i vraća vas.
Ako idete u solo režiji, sopstvenim vozilom onda je logina povratna karta. Svejedno pravi se pauza od nekih sat-dva u Milijijesu za predah i klopu i obilazak.
 

Kartu možete na stanici kupiti i ranije (ili rezervisati) što toplo preporučujem!

Takođe proverite red vožnje. Vikendom uvek saobraća, čak budu u dva polaska u sezoni. Radni dan kako kad. Na stranici o Kala Neri sam okačio fotku reda vožnje iz 2018, stranica 9, čisto da vidite kako izgleda ako vas bude zanimalo.

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Van sezone vozić ide samo vikendom, od polovine jula polako dodaju po još neki dan u nedelji da bi u špicu sezone vozio svakog dana, ali recimo dešava se da nemaju mašinovođe (uglavnom van sezone), ili da je neki štrajk, ili kao kad smo mi bili početkom jula da su izbori i onda vozić ne ide. Nama ni to nije smetalo, prošetali smo prugom od stanice u Milijesu do čeličnog mosta, lagana šetnja od 15-ak minuta a ima svašta nešto da se vidi usput, a ko je hrabar može i da pređe preko mosta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pošto sam dobio osnovne informacije koje su me zanimale, sad malo običnih stvari. Najbolji giros, sladoled itd?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pošto sam dobio osnovne informacije koje su me zanimale, sad malo običnih stvari. Najbolji giros, sladoled itd?

stvar ukusa i ja kad se nekad zaletim i na kraju razocarenje

svako ima razliciti standard 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Poštovani ljubitelji Piliona, 

Imam jednu dilemu i nadam se da ima nekog ko bi mogao da mi pomogne. 

Rezervisala sam smeštaj na Damuhari plaži. Planinarim inače i to mi se učinilo kao najbolje mesto za obilazak nekih plaža i sela u okolini. 

U proseku prelazim 7-8 km uzbrdo i toliko nazad, kad planinarim na Staroj i drugim planinama?

Ali muž nije oduševljen da na letovanju mnogo šparta, pa me zanima koliko otprilike treba vremena do Plake ( videla sam da je neko napisao da se do Papa Nero plaže stiže za 20-ak minuta), do sela Cagarada, do Fakistre? 

Takođe, ako baš moramo autom, na mapi mi se čini da sa Damuharija prema Plaki ne mora da se vozi do sela, pa na plažu, već postoji drugi put. 

Molila bih nekog ko zna da mi opiše kako i šta

A moja dilema je zapravo, ostati sa rezervacijom za D ili bolju poziciju ima AI 

Naglašavam da se meni vizuelno više sviđa Damuhari od AI, ali kako je uživo, znaju samo oni koji su bili, a i za gore navedene zahteve, bitnije mi je šta je bolje za bazu. 

Pošto mi besplatno otkazivanje rezervacije ističe do kraja februara, nadam se da ću dobiti odgovore ovih dana. 

Pozdrav

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka