suki

Pelion

2564 poruke u ovoj temi

Hvala mnogo na odgovorima.

Cini mi se da ce to biti moj izbor za naredno leto. Obozavam jun mesec u Grckoj i zbog izuzetno dugih dana a i zato sto nema guzve. Uz to odgovara mi i zbog mojih obaveza na poslu a i cene su dosta prihvatljivije nego u punoj sezoni. Problem je sto u to vreme neka mesta se tek spremaju za sezonu, pa cesto prodavnice nisu dobro snabdevene a restorani se tek otvaraju.

Kad je, otpriike, zalazilo sunce u junu? Posto je istocna obala predpostavljam da niste mogli dugo uvece da budete na plazi?

Ako se dobro secam procitala sam negde da iz Kala Nere nema turistickih brodica i izleta?

Kakve su cene npr. girosa ili prosecne vecere za dvoje u restoranu?

Da li su turisti uglavnom Grci ili neko drugi?

Na plazi smo bili do 20.30 otprilike, tada je zalazilo sunce i do tad smo se kupali.

Turista je generalno bilo malo- Grci i mi iz Srbije. Vikendom je osetno vise Grka ali opet nije bila guzva.

Robinson je organizovao izlete na Skijatos, vozicem po Piliu, krstarenje do kraja zaliva i obilazak nekih malih ostrva, neke ekskurzije s pesacenjem... ma bilo je za svaki dan po nesto za zainteresovane. Mi zbog deteta nismo isli ali znam da su ljudi bili odusevljeni i tim krstarenjem i vozicem.

Cene girosa su 2-3E, restorani i prodavnice suvenira i tricarija rade redovno mada je ljudi malo. Cene su iste kao u drugim letovalistima, nista posebno. Vecera za dvoje tu oko 20-25E.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li znas mozda cene tih izleta, krsterenja i vozica?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li znas mozda cene tih izleta, krsterenja i vozica?

Uf, ne mogu da se setim ali mislim oko 20E da se vrti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mnogo hvala i za ova obavestenja. Mozda se jos neko javi sa utiscima, a mene eto u Kala Neri nekog naredog leta, sigurno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ovaj, aaa, evo me na Pilio-u, iiii, khm, nemojte ici, ja idem sutra odavde, sva sreca pa sam na bum.

Ja ne znam sta ljude natera u Kala Neru (izuzimajuci nase glupe agencije koje ne mogu da smisle normalan aranzman). Pelion je toliko divan a ceniti ga po Kala Neri je isto kao kad bi cenili Grcku prema Paraliji. I uopste nije strasno otici na istocnu obalu koja je pravi biser. O planinskim selima da i ne govorim ...

Dusa me boli kad vidim da se tema o Pelionu svodi na Kala Neru :rolleyes: ...

Izmenjeno (Putnica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja ne znam sta ljude natera u Kala Neru (izuzimajuci nase glupe agencije koje ne mogu da smisle normalan aranzman). Pelion je toliko divan a ceniti ga po Kala Neri je isto kao kad bi cenili Grcku prema Paraliji. I uopste nije strasno otici na istocnu obalu koja je pravi biser. O planinskim selima da i ne govorim ...

Dusa me boli kad vidim da se tema o Pelionu svodi na Kala Neru :rolleyes: ...

Za sve su krive agencije koje ponude nešto a onda naši ljudi ne žele da idu na svoju ruku nego slepo prate ponudu istih agencija. Mnogima je važna temperatura vode, da li ima talasa, gde se nalazi LIDL ili tome slično dok istražiti nešto novo malo ko ima volju.

Interesuje me tvoje mišljenje o istočnom delu. Gde si tačno odsela? Ja za sada imam neku rezervaciju za Kalamos. Vrlo malo mesto ali dobro kao odskočna daska za obilazak poluostrva. Barem pretpostavljam da će tako biti :) Videćemo!

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za sve su krive agencije koje ponude nešto a onda naši ljudi ne žele da idu na svoju ruku nego slepo prate ponudu istih agencija. Mnogima je važna temperatura vode, da li ima talasa, gde se nalazi LIDL ili tome slično dok istražiti nešto novo malo ko ima volju.

Sto bi rekla moja baba od lenjosti nema gore bolesti!

Interesuje me tvoje mišljenje o istočnom delu. Gde si tačno odsela? Ja za sada imam neku rezervaciju za Kalamos. Vrlo malo mesto ali dobro kao odskočna daska za obilazak poluostrva. Barem pretpostavljam da će tako biti :) Videćemo!

Pozdrav

Istocni deo ne moze da se poredi sa zapadnim, imas na mom blogu opis. Ja sam bila u Agios Ioanisu koji je definitivno najbolja baza na istocnoj strani, on sam ima 3 plaze i od njega se obilaze ostala mesta. Sve sam detaljno napisala u putopisu. Mada kad bolje razmislim, mozda je i bolje sto agencije ne rade "onu stranu", ostace divlja i dostupna pravim ljubiteljima prirode a ne Lidlova :)

Moj ti je savet da Kalamos koristis za bazu za zapadnu stranu a da onda predjes u drugi smestaj na istocnoj, tako sam i ja uradila. Nezgodno je svakog dana putovati sa jedne strane na drugu, zato sam ja i odsela u toj Kala Neri, ali ona stvarno nije vredna pomena, jedino kao baza moze da posluzi ...

Izmenjeno (Putnica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moj ti je savet da Kalamos koristis za bazu za zapadnu stranu a da onda predjes u drugi smestaj na istocnoj, tako sam i ja uradila. Nezgodno je svakog dana putovati sa jedne strane na drugu, zato sam ja i odsela u toj Kala Neri, ali ona stvarno nije vredna pomena, jedino kao baza moze da posluzi ...

Hvala ti. Tako sam nekako i mislio da uradim. Za početak imam neki smeštaj koji će me čekati nakon putovanja do dole. Planiram oko dva do tri dana puta. A onda ću valjda naći nešto prikladno na istoku da se preselim tamo.

Jedino ako nemaš konkretno da ponudiš neku vilu ili...

No, tvoj blog je i bio povod što smo ove godine izabrali Pilion kao destinaciju.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma nemam preporuku za vilu, meni je svaki smestaj dobar dok ima toplu vodu i cistu posteljinu ... ionako ga koristim samo za spavanje. Kad smo stigli u Ioanis obisli smo redom par kuca, bile nam visoke cene i onda naletimo na neku koja nam da za 100 evra 3 nocenja, pametna zena, ionako je sve bilo poluprazno .... Tako da uvek idem sa stavom ma naci cu nesto ok i uvek nadjem Nema sta da brines. Jedino ako te interesuje kvalitet fuga u kupatilu, da li su saluzine metalne ili drvene, da li su zavese od italijanskoh materijala .... :hahaha: ...

Izmenjeno (Putnica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma nemam preporuku za vilu, meni je svaki smestaj dobar dok ima toplu vodu i cistu posteljinu ... ionako ga koristim samo za spavanje. Kad smo stigli u Ioanis obisli smo redom par kuca, bile nam visoke cene i onda naletimo na neku koja nam da za 100 evra 3 nocenja, pametna zena, ionako je sve bilo poluprazno .... Tako da uvek idem sa stavom ma naci cu nesto ok i uvek nadjem Nema sta da brines. Jedino ako te interesuje kvalitet fuga u kupatilu, da li su saluzine metalne ili drvene, da li su zavese od italijanskoh materijala .... :hahaha: ...

a ima li tople vode??? :)))

Hvala za sve. Ovako nekako i ja putujem! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja ne znam sta ljude natera u Kala Neru (izuzimajuci nase glupe agencije koje ne mogu da smisle normalan aranzman). Pelion je toliko divan a ceniti ga po Kala Neri je isto kao kad bi cenili Grcku prema Paraliji. I uopste nije strasno otici na istocnu obalu koja je pravi biser. O planinskim selima da i ne govorim ...

Dusa me boli kad vidim da se tema o Pelionu svodi na Kala Neru :rolleyes: ...

Ukusi su razliciti...mene Pilio nije odusevio...i to je to...

I to apslolutno nema ve

ze sa Kala Nerom :))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ukusi su razliciti...mene Pilio nije odusevio...i to je to...

I to apslolutno nema ve

ze sa Kala Nerom :))

Ma naravno da su ukusi razliciti, ali moj odgovor se odnosio na to da ako si bio samo u Kala Neri ne mozes na osnovu nje da procenis ceo Pilio .... Ako si ga obisao pa ti se nije svideo, to je vec nesto drugo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pročitala sam celu temu,i imam jedno pitanjce za sve one koji su malo bolje skapirali gde se šta nalazi na Pelionu.Gledala sam i one priložene mape,ali ja ovako ćorava na njima ne vidim ništa živo :rolleyes: Ostaviću link jednog smeštaja koji mi se učinio interesantnim,a mene zanima da li je lokacija ok ili nije.Za ovu godinu smo završili gađanje sa putovanjima,ali ovo mi se učinilo kao odgovarajuće za neku narednu.

http://www.ledahotel...t=index&lang=en

Nisam ni sigurna da li bih tamo išla na porodično letovanje sa klincima,jer bih ja to radije posetila bez njih na proleće kada nisu velike vrućine pa da natenane obiđem ceo Pelion.

Izmenjeno (@neo)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene takodje zanima leda hotel!? Isli bismo sa detetom od dve godine kolima. Da li je to izvodljivo? Na fotkama izgleda fantasticno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene takodje zanima leda hotel!? Isli bismo sa detetom od dve godine kolima. Da li je to izvodljivo? Na fotkama izgleda fantasticno!

Ako moze biti od koristi moj predlog!

www.camping-sikia.gr

Nasao sam smestaj preko neta, mailom sve dogovorio i verujte mi, nakon samog ulaska u kamp nisam ni pomislio da idem dalje u sledece rezervisane destinacije. A imao sam tri rezervacije od Kato Gatzea pa do Kala Nera!

Inače letovanje na Pelionu je bilo predivno. Obišao sam ceo zaliv desno od Volosa, i celo poluostrvo. Autom naravno. Opet problem vožnje po njihovim putevima je prenaduvan na forumu. Putevi kao putevi. Lagano voziš i stigneš gde god. Predivni usponi, kontrasti, čiste plaže, sveže šume, izvori vode i td

Pelion je za preporuku u svakom slucaju!

Izmenjeno (savicd)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka