suki

Pelion

2565 poruka u ovoj temi

Citajuci vase postove zainteresovala sam se za letovanje u nekom od ovih mesta Agios Ioannis ili Kala Nera. Magic je prosle godine imao ponudu samo jednog hotela u Ag. Ioanisu, ponude apartmana nije bilo.Cini mi se da niko drugi ne radi Pelion, morali bi smo da rezervisemo smestaj preko neta. Ali , naravno prvo da se odlucimo za mesto(porodica sa detetom od 7 godina).Je l moze jos neki opis i poređenje između ova dva mesta?Da li ima razlike u velicini i sadržaju koje ona nude?Znam da su ukusi i prohtevi razliciti , ali bih zelela da procitam vase misljenje...Sada mi se svaka destinacija (a da se nalazi na približnoj udaljenosti od granice), u odnosu na Pelion cini manje pozeljnom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po mom misljenju nema tu neke velike razlike. Osim sto je u Kala Nera smestaj jeftiniji a voda toplija. Takodje je put do Volosa pristupacniji. Sto se tice Ag. Ioannisa, plaza je lepsa al je mora hladnije i ima vise talasa. Sto se tice sadrzaja, nema nesto klubova, diskoteki i sl. ali i jedno i drugo mesto imaju pristojne kafice, taverne, restorane..

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala mirtsche, odluka je blizu...Je l imas mozda neku preporuku sto se tice smestaja u Kala Neri, jer cemo morati unapred da rezervisemo.Znaci da nam je bolji deo plaze blizu, a da ni taverne i prodavnice nisu daleko(sem ako je tamo malo mesto pa je sve blizu).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je malo mesto i stvarno je tako rasporedjeno da su smestaji i sve u 2-3 ulice paralelne sa plazom.. Mi smo bili smesteni u vili Posejdon koja je u 1ulici paralelnoj sa plazom. Nije bio neki extra smestaj, ali sasvim pristojan - imali smo klimu, svoje kupatilo, mali frizider, terasu i mogucnost koriscenja kuhinje. Apartman pored je bio cini mi se bolji jer je bio veci i trokrevetan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, cekamo onda Magic-ovu ponudu za ovu godinu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanima me da li je neko bio u ovoj oblasti oko Volosa i kakva su to mestasca: Kala Nera, Afisos, Horto, Koropi... Na slikama to sve jako lepo izgleda, prosto nestvarno, mada pretpostavljam da su to uzasno mala seoca, ali priroda izgleda fenomenalno. Ako je neko prolazio oko Volosa neka opise malo okolinu, da li se isplati tamo letovati?

Volos se nalazi 250 km od Soluna i 350 km od Atine. Ja sam tamo letovao od 73 do 81 godine sa roditeljima u mestu Alikes koje je oko 4 km od Volosa, i bilo je jako lepo izmedju ostalog i zbog toga sto za razliku od npr Leptokarije, Paralije nisi mogao da vids ni jednog (tada) Jugoslovena. Kasnije sam sa svojom porodicom opet letovao tamo od 94 do 98. Od uvodjenja Sengenskih viza nismo mogli da idemo tamo jer nijedna turisticka kuca nije pokrivala taj deo Grcke a nismo imali nikoga ko bi nam poslao garantno pismo. Od uvodjenja Sengenskih viza letujemo u Olimpiskoj rivijeri ali ni jedne godine nismo propustili da napravimo izlet do Volosa jer nam je Volos "prva ljubav". Jedna od prednosti letovanja u zalivu je ta sto boravite u malom mestu, selu a na 10-ak minut avaoznje kolima dolazite u srce jednog velikog grada gde mozete pronaci sve sto vam treba. Takodje je privlacno i sto je ceo zaliv u podnozju Piliona pa opet 10-ak minuta voznje vas dovodi na visinu od 1000m odakle se pruza nezaboravan pogled na zaliv i na brodove koji cesto uplovljavaju u luku jer je Volos znacajan lucki grad. Cene privatnog smestaju su za oko 50% vece nego u npr Paraliji. Ako se setim jos necega napisacu a mozda okacim i neku sliku. POZDRAV

Izmenjeno (kacha)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mirche da li imas neki kontakt telefon posto bih prvi put isao u sopstvenoj reziji, a ne preko agencije

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila u Kala Neri pre 7 godina.Kala Nera je banja i jedno od retkih mesta gde mozete piti vodu sa cesme .Mesto nije veliko ali ipak u njemu mozete pronaci mnostvo restorana,kafica ...Ipak ,vise je za porodice,decu i ne bih ga preporucila mladima.Volos je jako blizu i za taj grad imam samo reci hvale.Divan ,solidno veliki grad,odlican za soping,provod...Volos je ,takodje,i velika luka tako da odatle mozete otici maltene u bilo koji deo Grcke trajektom.

Iz Kala Nere se takodje svakodnevno organizuju izleti na Skiatos ,i to svakako ne treba propustiti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"mirtsche", napisite nesto o cenama u Kala Neri (prodavnice, taverne,...).

Imate li neke slike iz mesta (Kala Nera) plaza, centar,..

Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da ne otvaram novu temu postavicu pitanje za ucesnike foruma ovde, jer mi je ovo nekako "nova" destinacija u Grckoj.

Sta biste Vi preporucili kao destinaciju u Grckoj, ali u kopnenom delu, jer planiram ove godine put u Grcku autom?

Da budem precizniji, obisao sam ceo Halkidiki, Tasos, regiju Stavrosa i Asprovalte, kompletno jonsko ostrvlje (od Krfa do Zakintosa) i Pargu, Paraliju, Leptokariju, Platamon,...

Dakle interesuje me nesto novo, ali da je pristupacno automobilom!

Siguran sam da ce ucesnici foruma imati sjajne predloge (neko spomenuo Naftplion i Tolo na Peloponezu), jer je Grcka - neosvojiva za zivota.

P.S.

Posebno napomenite cenu smestaja!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije valjda da niko nema neki predlog na moj prethodni post?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A Sporadi, dostupni kolima...kazu da su predivni. Mozda to? A moze da se obidje i Pilio. Moja razmisljanja idu u tom pravcu.

Izmenjeno (Putnica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A Sporadi, dostupni kolima...kazu da su predivni. Mozda to? A moze da se obidje i Pilio. Moja razmisljanja idu u tom pravcu.

Da "Putnice", moja razmisljanja upravo idu u tom pravcu. Da nisi mozda bila na tom delu?

"Mirtsche" se ne pojavljuje, a bas sam hteo gospodjicu da propitam nesto poblize, premda mi ta prica o Kala Neri uopste nije losa, ako je stvarno smestaj izmedju 35-40 evra, a Volos je blizu (20-tak km) i put nije los.

Iskren da budem meni smestaj apsolutno nista ne znaci, osim da imam tople vode i negde nesto da spremim za klopu, jer mi ujutro, uz kafu, spremimo sendvice i dolazimo tek predvece, a cesto klopnemo nesto uz put i vece provedemo u nekom drugom mestu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili pre 10 godina u Nea Anhialosu, to je jedno preslatko mesto u zalivu kada od Volosa krenes na zapad, ili kako gledas mapu levo od Volosa. To smo sasvim slucajno otkrili i mnogo nam se dopalo. Naravno obilazili smo i Volos i penjali se tim serpentinama na Pilio, potpuno je nestvarno, gore se prodaju bunde, tu je negde i izvor one vode Zagori. E sad, zbog malog deteta nismo bas puno obilazili, ali smo "omirisali" i dopalo nam se. Kazu da je sada ta regija rezervisana za jako bogate Grke koji tamo imaju svoje vile.

Sto se smestaja tice, u potpunosti se slazem sa tobom, potpuno isto se i mi ponasamo na letovanju. Zato ove godine merkam Skijatos, pa bih ga mozda kombinovala sa Pilio regijom. Ako ne znas, imas na forumu krstarice temu o Skijatosu gde Mobilni (nas covek koji tamo zivi ) daje dosta korisnih informacija i pronalazi smestaj. Ima ga i ovde na temi o Skijatosu (ovde se zove Miler) ali ovde redje svraca. Eto mozda tamo nadjes neke informacije.

http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=148363

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vec sam dosta "skinuo" sa neta o toj regiji tako da sam video na mapi i to mesto, a vec je i pisano ovde.

Na Skiatosu nisam bio, ali to mi je "neka druga prica", da ne kazem neko drugo leto.

Au, pa taj link ima bezmalo 40 strana!!!

Vec je neko spominjao "bogate Grke", sto moze biti problem za smestaj, jer namam nameru da dajem neku veliku lovu za smestaj, koji u principu i ne koristim.

Bolje je da to "usmerim" na - ribu i recinu.

Steta sto nema nekog ko je "svez" sa te regije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka