suki

Pelion

2564 poruke u ovoj temi

Na stranu to što sam za ovo letovanje svo svoje interesovanje prebacio na sasvim drugu stranu (ili Kefalonija ili Peloponez), ali Pelion ostaje definitivno za neki drugi put.

A ovo za Platanias... ma skontao sam ja i ovako gledajući preko neta da na jugu poluostrva nema ništa posebno od naseljenih mesta (možda Milina, sa zapadne strane, ali plaža je loša), ali eto, nekako te prevari kad pogledaš. Mislim, ne može se na netu tačno videti koliko je neko mesto i kakvih sve sadržaja ima. Umeju Grci da nahvale, te ima ovo pa ono, a kad odeš tamo...

Sve u svemu, za obilazak tog dela Grčke je najbolje imati neki brod, gliser, štagod, pa lepo obiđeš sve plaže na Pelionu + Skiatos, Skopelos i ostale Sporade, a uz to ne moraš da se zlopatiš sa onim derikožnim cenama za trajekt. Samo još da položim ispit za kapetana i odmah počinjem da štedim za kakvo omanje plovilo.

pa ne moras da ucis za kapetana...mozes brod i da iznajmis ;) ... nije to toliko skupo

sto se tice Peliona sva lepota istog je upravo u planini...tako da bih ja na u svakom slucaju ostavila koji dan za obilazak sela u brdu...Tsagarades, Zagora, Hania, pa i Milies koje su dosta nize su predivna...

isto tako pored vec navedenih plaza Damouhari je prelepa, uzasno je mala, ali vredi svaku paru

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znam za Damouhari, ima ga na putopisu kod Putnice, a i beogradska agencija Magic je pre par godina imala u ponudi jedan hotelčić u tom mestu (po dosta paprenim cenama sparm onoga što budi sam smeštaj).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma ja sam se naprzio bio na Pelion, ali izgleda nece ove godine biti nista od toga. Mozda na kraju letovanja odem 1-2 do tamo da izvidim situaciju, pa da barem znam o cemu se radi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Pelion vam je dovoljno 7 dana, 3 na zapadnoj i 4 na istocnoj obali. Nije on za ono klasicno letovanje, stacioniras se 10 dana negde... on je vise ovako za aktivni odmor. Malo planine, malo mora ...

I sto rece Manduvil ta planinska mesta su ono najlepse na Pelionu, zaista bez njih Pelion ne bi bio nista posebno, ona mu daju possebnu draz. Kad se posle suncanja na plazi popnes u Tsagaradu, uf koja milina ...

Izmenjeno (Putnica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Pelion vam je dovoljno 7 dana, 3 na zapadnoj i 4 na istocnoj obali. Nije on za ono klasicno letovanje, stacioniras se 10 dana negde... on je vise ovako za aktivni odmor. Malo planine, malo mora ...

I sto rece Manduvil ta planinska mesta su ono najlepse na Pelionu, zaista bez njih Pelion ne bi bio nista posebno, ona mu daju possebnu draz. Kad se posle suncanja na plazi popnes u Tsagaradu, uf koja milina ...

ja bih se slozio sam ovim i sa svim sto si ranije napisala... ja sam bio 9 dana u Volosu letos, mogao sam jos da ostanem ali nisam imao zelju :)

za 9 dana sam presao 1200km!! Meni je najlepsa plaza bila Ag.Saranta! PLaza u Ag.Ioanis mi se nije svidela, verovatno jer je bilo talasa... ali sve su slicne, sa neverovatno cistom vodom...onda smo saznali, da ako u Volosu nema ni malo vetra, onda nema i sa istocne strane, ako u Volosu duva i slab vetar, onda su sa istocne strane talasi i malo je teze za kupanje...na osnovu toga sam birao gde cu na kupanje...po meni, dalje od Afisosa, sa zapadne srtane, ne treba ici, jer su plaze bezveze, a put je sa mnooogo krivina i oduzi se.. otprilike prosek brzine je 40km/h... sa zapadne strane kraj je Potistika!

Pogled iz Makrinitze na Volos i zaliv je prelep... zovu je Balkon Volosa!

za Wladinho31 - ako ces 2 dana da budes, preporucio bih ti da nadjes smestaj u Tsagaradi, koja nije na moru, ili negde usput...sigurno je jeftinije nego na moru, a u svakom slucaju ces morati autom...jer nema direktnog puta od plaze do plaze, nego se penjes na oko 200- 300m NV pa onda opet dole...odatle jedan dan u Milipotamos, drugi u Ag.Sarantu... ja bih tako uradio da idem ponovo i da imam dva dana :)

pogledaj preko google eartha slike...ali ima dosta greski, tj.slika postavlejnih na pogresno mesto, ali nazivi su uglavnom ok...

Izmenjeno (Shonepa)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uf, Saranta je neprevazidjena, ali se tesko do nje dolazi, k'o niz tobogan srce.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kada sam dosao na Pilion, setio sam se da si napisala da je put do jedne prelepe plaze put malo tezi, ali sam zaboravio o kojoj se radi, ali da vredi otici... Kada sam bio nadomak sarante, primetio sam da je to ta plaza :D ... ali stvarno, kada se krene nizbrdo, nema nazad...ona krivina, tj.cosak je bas zeznut... kada sam ga video, stao sam na par metara od njega, istrcao iz auta, pa polgedao da li neko ide odozdo pa tek onda krenuo :D a sto je jos gore, tu je kamenje, pa sve prsti kada se ide uzbrdo, samo gas i nema stajanja... pomalo me je bilo strah kako cu da se popnem nazad, ali gledajuci kako se svi penju, onda je bilo ok... da ljudi ne shvate pogresno, ovako je samo zadnjih stotinak metara, mozda i manje... kada sada malo bolje sagledam, mene je bilo malo strah jer nisam znao sta me ocekuje... sada bih opusteno krenuo tamo...... plaza velika, nemoguce je da tamo bude guzva.. parking ne bas toliko veliki ,ali iima dovoljno mesta...lepsa je nego na slikama, za razliku od vecine :)

jednom takva plaza :(

samo ne znam kako je tamo kada ima talasa... ja kada sam bio, nije bilo ni najmanjeg...:)

okacicu malo kasnije moje slike sa te plaze, sada nemam vremena

Izmenjeno (Shonepa)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo mi smo se ove godine odlučili da letujemo na Pelionu (zapadna strana, Kala Nera). Pročitala sam detaljno ceo forum i mislim da je to to za ovu godinu! E onda sam pročitala i putopis koji je ostavila Putnica i u zaključku stavila da ovaj deo nije za porodice sa decom. A mi imamo dvoje i to od 3 godine i 9 meseci. Mislili smo da se stacioniramo u apartmanima na samoj plaži na dnu Kala Nere i da kuliramo 12-13 dana sa po nekim izletom ako deca budu raspoložena i ako se previše smorimo. Pošto idemo sa mojom sestom i njenim klincem računam da se nećemo baš skroz smoriti (klinci non stop jurcaju, tako da nema smaranja). Molila bih Putnicu da mi kaže zašto ovaj predeo nije za malu decu (zbog plaže, krivina, nema sadržaja za decu ili sl) pre nego što definitivno rezervišemo smeštaj. Unapred hvala!

Izmenjeno (Kick)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo mi smo se ove godine odlučili da letujemo na Pelionu (zapadna strana, Kala Nera). Pročitala sam detaljno ceo forum i mislim da je to to za ovu godinu! E onda sam pročitala i putopis koji je ostavila Putnica i u zaključku stavila da ovaj deo nije za porodice sa decom. A mi imamo dvoje i to od 3 godine i 9 meseci. Mislili smo da se stacioniramo u apartmanima na samoj plaži na dnu Kala Nere i da kuliramo 12-13 dana sa po nekim izletom ako deca budu raspoložena i ako se previše smorimo. Pošto idemo sa mojom sestom i njenim klincem računam da se nećemo baš skroz smoriti (klinci non stop jurcaju, tako da nema smaranja). Molila bih Putnicu da mi kaže zašto ovaj predeo nije za malu decu (zbog plaže, krivina, nema sadržaja za decu ili sl) pre nego što definitivno rezervišemo smeštaj. Unapred hvala!

Kad sam rekla da nije za malu decu mislila sam prvenstveno na puteve koji su previse krivudavi pa deci moze biti muka ako nisu navikli.

Ako cete vi biti u Kala Neri bez nekog smucanja po Pelionu to je ok. Mada je opet bezveze jer Kala Nera ima samo jednu ulicu kojom uvece idu i pesaci i kola pa necete moci decu da pustite da trckaju. A iskreno nisam videla ni neke posebne sadrzaje za decu, tipa parkici i ostalo.

Tako da bih ja za takav vid odmora "bicu u jednom mestu 10 dana" ipak odabrala neko mesto sa vise sadrzaja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad sam rekla da nije za malu decu mislila sam prvenstveno na puteve koji su previse krivudavi pa deci moze biti muka ako nisu navikli.

Ako cete vi biti u Kala Neri bez nekog smucanja po Pelionu to je ok. Mada je opet bezveze jer Kala Nera ima samo jednu ulicu kojom uvece idu i pesaci i kola pa necete moci decu da pustite da trckaju. A iskreno nisam videla ni neke posebne sadrzaje za decu, tipa parkici i ostalo.

Tako da bih ja za takav vid odmora "bicu u jednom mestu 10 dana" ipak odabrala neko mesto sa vise sadrzaja.

Putnice hvala na brzom odgovoru! Još čemo razmisliti mada mislim da je odluka već pala i da idemo tamo. Klinci su baš mali (najstariji ima 4 god) i sa njima i nema nekog švrćkanja uveče a pošto moja beba od 6 meseci MORA da je u krevetu u 8 uveče jer inače poludi mislim da ćemo uglavnom biti u dvorištu ove vile koje mi se čini predivno. Još samo pitanje ima li komaraca u ovoj regiji?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kala Nera, u prevodu `Dobra Voda` je veoma dobar izbor za porodice sa malom decom kao i one koji zele odmor u mirnom mestu, gde je sve na dohvat ruke.A ako `pozele civilizaciju`, Volos je u blizini.

Ono sto izdvaja Kala Neru su ogromni platani pored plaze, koji pruzaju hladovinu gostima taverni pored plaze.

I naravno, izvori pitke, hladne vode ispod tih platana u samom centru mesta, koja dolazi sa Peliona, odakler potice i njihova poznata i priznata voda `Zagora`.

Naravno, put do Volosa , Afisosa, Miline i drugih mesta duz severne obale zaliva je bez uspona i krivina.:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kick, da li ste nasli smestaj preko agencije ili neta?

Nisam nesto primetila da to agencije imaju u ponudi, a ranijih godina je imao Magic, koliko se secam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kick, da li ste nasli smestaj preko agencije ili neta?

Nisam nesto primetila da to agencije imaju u ponudi, a ranijih godina je imao Magic, koliko se secam.

Smestaj smo gledali preko neta, nase agencije nemaju ovo u ponudi. Ustvari, sestra i ja smo danima samo gledali kompletnu ponudu apartmana u Grckoj bez obzira gde se nalaze. Kriterijum nam je bio da su apartmani na plazi i da nisu preskupi (i da nisu na Halkidikiju). I onda smo naletele na apartmane u Kala Neri koji su nas odusevili jer su na plazi a istovremeno imaju veliko dvoriste sa platanima koji prave hladovinu! Na slici izgleda raj za decu. Onda sam precesljala ovaj forum i pao je definitivni izbor za ovogodisnje letovanje. Jos nismo rezervisali smestaj jer sam poslala upite na nekoliko adresa i sad cekam...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mislim da ćemo uglavnom biti u dvorištu ove vile koje mi se čini predivno.

Onda ok, inace po toj glavnoj ulici je stvarno problem uvece gurati kolica, drzati decu za ruke i stalno paziti na kola.

Za komarce ne znam, stvarno se ne secam da li ih je bilo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kick, zamolila bih Vas da po povratku i Kala Nere podelite sa nama utiske o smestaju. Mi smo prosle godine bili 18 dana u Kala Neri i samo mesto mi se dopalo, ali sam bila veoma nezadovoljna smestajem. Napravili smo gresku sto nismo potrazili lep smestaj za ovu godinu. Neke objekte koje sam videla na netu sam prepoznala ali uzivo - to nije bilo bas tako kao sto je prikazano, pa se ove godine nisam usudila da rizikujem. Inace, isli smo preko Klioputovanja, app u hotelu Izela. Sam Izela i nije los, ali nas app je bio uzasan- memljivo prizemlje za oko 90 e dnevno kraj juna - pocetak jula.

Dakle ako naletite na lepe app sa pogledom na more i blizu plaze (prvi ili eventualno drugi red do mora) veoma me interesuje.

Sto se tice insekata u Kala Neri ima vise pcela nego komaraca, posebno na plazi i mnogo boli kad ujedu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka