zebra

Alanya ili Antalija ili Marmaris...ili...

32 poruke u ovoj temi

Nocni zivot u Alanji je odlican,sad sto se tice latino klubova ne bi znala tacno da ti kazem,ali veruj mi da za svakog ima ponesto.Diskoteke,kafici,klubovi,restorani...Mislim da je bio i latino klub,ali ne mogu da tvrdim.Vec ce se naci neko ko ce ovo znati :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nocni zivot u Alanji je odlican(mada ne bas jevtin).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala vam. A kakav je nocni zivot u Alanji? Da li znate neki latino klub?

bolje u neki klub gde sviraju turske narodnjake. desetak dana si na odmoru, i eto prilike da i to vidiš i čuješ. malo raki, malo kukurec, pa red narodnjaka iz kapadokije...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moj savet je svakako Alanja.U Antaliji smo bili jedan dan na fakultativnom izletu i nije mi se uopste dopao grad.Prilicno velik sa ne bas lepim delovima i citav lezi na litici sto se jako lepo vidi i iz aviona kada sleces i poleces u ovo meto.Ima prelepih hotela ali su udaljeni dosta od grada tako da uopste nisi u centru zbivanja.Dok za Alanju mislim da najvise pruza na jednom mestu,znaci prelepe plaze,grad,nocni provod,More,Fakultativne izlete(ne propustiti rafting)shoping)od bilo kog letovalista u Turskoj,a bili smo jos u Kusadasiju i Marmarisu.Inace nam je Turskanajomiljenija destinacija,a Alanja najbolja od svih za sada.Ne moras se uopste dvoumiti,ovaj grad ce ti zauvek ostati u secanju,jako je raznovrstan,pecine,plaze,reka Dim Caj,Ogroman greben sa tvrdjavom,Crvena kula,Mini golf tereni,2 aqua parka,mnosto restorana i shoping centara,prelepa priroda,Borova suma,a opet kilometarske pescane plaze u samom mestu sa cistim morem sto je jako tesko pronaci ne samo u Turskoj vec i u drugim zemljama.Ne rado se vracamo u isto mesto,ali Alanju bih mogao posetiti ponovo.Uzivajte!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Skoro da ste me ubedili oko izbora izmedju Antalije i Alanje. :)

E sad mi treba jedan dobar hotel sa 4* ili 5*, Allinclusive! Da ima svoju plazu, da je ta plaza lepa i pescana, da je blizu taj cenar koji pominjete jer su nama interesantne vecernje setnje do centra a ne ludi provodi po kaficima. :plesko: Da hotel ima dosta sportskog sadrzaja. A gde se nalaze 2 aqua-parka koje pominjete? Je l` to u sklopu nekog hotela ili ne?

Hvala unapred i veliki pozdrav! ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hotela sa 4 ili 5 zvezdica u Alanji ima dosta.Birajte onda neke na Kleopatrinoj plazi jer je ona sa cistim peskom,lepa i duga,mada ponavljam meni je bila dobra i Alanja plaza,na kojoj mestimicno ima stenovitih ploca koje su velike,ravne i nisu ostre.Sto se aqua parka tice u okolini Alanje ih ima 4 cini mi se.Jedan je u samom centru grada,nije posebno velik,ali nije los,kazu da je najveci i najbolji u Turskoj sada novootvoreni aqua park u sklopu hoetla Utopia world koji je nesto odvojen od grada,postoji jos jedan aqua park u sklopu hotela ne secam se tacno kojeg ali i on je izvan grada-organizuje se kao izlet,neki koji su bili kazu da je preterana guzva,i 4 aqua park takodje izvan grada najudaljeniji za koji smo culi da je odlican i da ima i delfinarijum koji je prilicno skup.Plivanje sa delfinima je bilo oko 75 e.Alanja je prilicno velika i razvucena uz obalu mora oko 15 km i deli ju greben i podnozju sa crvenom kulom i tu vam je onda ogroman centar grada za koji ce vam trebati mozda i citavo letovanje da biste ga obisli i upoznali,mi za 10 dana nismo stigli,a bili smo prilicno aktivni,moram reci da smo svaki dan otkrivali nesto novo.Alanja je pravi izbor ,na nas je ostavila bolji utisak od Kusadasija i od Marmarisa.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio u hotelu ''Meryan'' u Alanji, hotel je sa 5* i povoljnija je cena u odnosu na druge hotele, gledajuci na uslugu koju pruza.

Ako neko zna i za neki drugi hotel koji nudi slicnu uslugu, a da se bas ne preteruje sa cenom, molim da napise.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

kratko i jasno(a mogu i da ti objasnjavam danima) razliku izmedju alanje i antalije.moj izbor je alanja i hotel doganay 5*uall'

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Grand Kaptan u Alanji,5*, ne preskup za tu kategoriju, plaža lepa, 2 bazena, jedan sa džakuzijem i šankom u vodi, drugi sa dva tobogana. Sobe čiste i velike, klopa....mmmm..... ja sam samo jela i jela i jela... Animacija odlična.Preporuka nema greške!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Alanja u svakom slucaju, mesto prelepo, ako ti je hotel na gradskim plazama do centra mozes i peske i dolmushima... Antalija je ogromna, rastrkana, mozes biti kilometrima van centra (posto su plaze udaljene) i nase agencije pod Antalijom podrazumevaju celu tu regiju tako da treba dobro paziti da se ne ode negde gde osim hotela nema nicega (mada neko i to voli). U Alanji je sve na jednom mestu. Najbolje je izabrati hotel na 1 km od centra bilo na Kelopatra plazi bilo na onoj drugoj.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Isla bi mozda ove godine u Alanju pa me zanima ko moze da uporedi ova dva mesta...Dal je skupo kao i u Marmarisu? Kakvo je more? I nocni zivot? Marmaris nas je odusevio jer je krajem avgusta bilo zivo i krcato puno ljudi i na ulicama a kamoli klubovima...i tako do 4 ujutru :) Dal je slicna stvar ovde? I dal je ok otici u alanju pocetkom septwmbra?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:sorry:

Izmenjeno (VLADANKA)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo svima,

Ako mogu nekom sta pomagat odavde ( iz www.putovanje.net -ostavite poruku ili postavite pitanje ovde-) slobodno pitajte , bicu zadovoljan.

mozete i preko e-mailom da pita te.

edipcan@mynet.com.tr

Ja znam oko 60 posto Srpski jezik.

A Turski jezik znam 100 % .

Jer ja sam Musliman iz srbije (Bosnjak-Novi pazar-Srbija)(Roditeljisu mi otud)

A rodzen sam u istanbul , proveo sam svoj kompletni zivot u istanbul i dan danas zivim u istanbul jos od kako sam se rodijo ovde.

Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vec danima ne mogu da donesem nikakvu odluku i vidim da ovo vodi u nedogled pa mi treba i vasa pomoc :)

Od 13.09.2014 do 05.10.2014 ja i moja zena imamo godisnji i na meni je zadatak da nam to sve isplaniram a ja nikako da se pomjerim sa mrtve tacke :)

Konacna odluka je spala na tursku ali sad treba donijeti odluku gdje u tursku :), na pocetku sam uzeo sve opcije u obzir krenuvsi od kusadasija pa do alanye :), polako su pojedine opcije ispadale, iskreno ne znam ni ja tacno zbog cega, mislim prvenstveno zbog velicine mjesta, i na kraju ostale kao favoriti antalya i alanya kao najveca mjesta ako se ne varam.

Ono sto sam mogao procitati na forumu i sto sam uspio zakljuciti, kusadasi je dobar zbog izleta, bodrum i marmaris zbog nocnog zivota, nista od tog nam nije prioritet. S druge strane kemer, belek, side su valjda neka manja mjesta i na osnovu ovog razmisljanja ostadose mi opcije antalya ili alanya.

Alanya:

U Alanyji smo vec bili prije 6-7 godina, neplanirani spontani godisnji koji smo jedan dan uplatili a vec sljedeci bili u alanyiji, hotel par kilometara istocno od samog centra alanye, godisnji na kojem smo se izlezavali, par puta obisli centar i vratili se kuci :), tek naknadno saznali za kleopatra plazu, jer je nasa bila puna nekih kamenja i stijena :).

Usput, koliko sam skontao ta kleopatra plaza se gledajuci od vode nalazi lijevo od one kule u centru ili? Jer mi smo bili desno. Centar alanyje se vrti u krugu oko one kule ili? Ako je kleopatra plaza lijevo da li se onda mora prelaziti preko onog brda da bi se doslo do kule iliti do centra ili je taj centar mnogo veci nego ja mislim jer mi smo na onu drugu stranu brda presli samo jednom i to samo zato sto smo se izgubili :). Nas hotel je bio u podrucju gdje se cini mi se ponedjeljkom odrzavala neka turska pijaca koja je bila jako zanimljiva ako nekom od vas to nesto kaze :).

Prednosti alanye bi za nas bile to da hotel iste ili slicne kvalitete kosta nekih 200 eura manje po osobi, kleopatra plaza je u centru ili jako blizu njega, pjeskovita plaza, naravno ovaj put ako bi isli u alanyu bio bi neki hotel na kleopatra plazi

Mana bi u odnosu na antalyju naravno bila da smo u alanyji vec bili a inace volimo vidjeti nesto novo, udaljenost od aerodroma.

Antalya:

I na kraju nas najveci favorit sad zasad.

Prednosti antalyje bi bile to da nikad nismo bili, to da se ne putuje dugo sa aerodroma (eh sad da li je ovo prednost ili ne je pitanje jer sam negdje procitao da avioni non stop prelijecu i da to zna biti jako bucno pa ako neko ima da napise nesto o ovome), veliki grad u kojem se sigurno ima sta vidjeti, ima takodje pjeskovitu Laru plazu.

Mane bi prvenstveno bila cijena jer je smjestaj skuplji nego u alanyiji i ono sto mi se ne svidja je i to da je ta Lara, a ako bi isli onda bi isli tu, udaljena nekih 15tak kilometara od centra.

eh sad, pomozite mi da se odlucim :) evo nekih smjernica :)

1.) Plaza: obavezno pjeskovita kako plaza tako i dno u vodi, jednostavno volimo biti bosi na plazi i ne razmisljati kako cemo se na nesto nabosti ili posjeci, za one koji su bili dali obje plaze (kleopatra u alanyiji i lara u antalyiji) ovo ispunjavaju?

2.) Vrijeme: posto putujemo u drugoj polovici septembra gdje mozemo ocekivati bolje i ljepse vrijeme? Gdje je more toplije? Vlaznost?

3.) Ronjenje: glavni izlet na koji bi volio ici je ronjenje, znam da sigurno nije kao u egiptu ali ima li toga uopste u turskoj i ako ima gdje je ima ili gdje je bolje?

4.) Vecernji zivot: posto u vecernjim satima ne planiramo provoditi vrijeme zatvoreni u nekim barovima jer nas barovi, alkohol, diskoteke niti najmanje ne zanimaju, nego vecinom u setnji i obilasku samog mjesta da li antalya zbog velicine i cinjenice da smo u alanyiji ponesto vidjeli ovdje pobjedjuje? S druge strane valjalo bi putovati s plaze do centra sto po velikim vrucinama i prepunim dolmusima nije neka zanimljivost :). u alaniyi je to prilicno sve na jednom mjestu :)

Kontam sta da napisem pod brojem 5 i tek sad vidim da sam i ovako preprevise napisao.

Mozda jako bitno, nas dvoje smo u ranim 30tim godinama, ali ipak nismo neke nocne ptice, vise volimo setnju i dobre restorane od galame i diskoteka :). I putujemo iz Austrije.

Nadam se da ce neko imati volju da ovo procita i pomogne savjetima :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja mogu da ti pomognem u vezi sa Antalijom, koja je meni uvek interesantna :srce: , bez obzira što sam bila više puta.

Odmah da razjasnim, ne čuju se avioni na Lari- uopšte. Blizina aerodroma je svakako velika prednost.

1. Vreme u septembru je, po meni, savršeno. prošle godine smo bli 11 dana u Beleku (35-40 km istočno od Antalije) počevši od 17.septembra. Velika je razlika u odnosu na jul i avgust, vlagu nisam osetila, dok je u julu i avgustu upadljiva. More je baš toplo i čini mi se da je prošle godine bilo toplije nego ranije kad sam išla u prvoj polovini septembra. Dani su topli (muž je uzgoreo), dok su večeri i jutra bila svežija. Nema razlike u klimi na potezu od stotinak km, tako da ne se ne ''rasipaš'' na poredjenja tog tipa

2. Plaža je na Lari peščana, dno je peščano, nećeš se ni na šta nabosti ;) Pre samog ulaza u vodu je nešto krupniji pesak, pa opet potpuno glatka površina. Kasno popodne su talasi. Divna, duga plaža, voda tooopla, kao što rekoh ( a ja sam zimogrožljiva).

3. Ronjenje ćeš naći u ponudi gotovo svih lokalnih agencija koje vode na dnevne ture, kao i u mnogim hotelima. Nisam išla na ronjenje u Turskoj, ali su nam ga nudili svaki put. Ronjenje standardno vezujem za Egipat ;) , ali sigurna sam da ti neće biti neinteresantno ako roniš ovde.

4. Što se šetnji tiče, Antalija je pun pogodak. Grad je milionski, tako da puno toga zaista ima za obići, Nedovoljno je jedno letovanje ;) Arheološki muzej, stari grad i luka, antički ostaci, veliki i zanimljiv akvarijum, Duden vodopadi, zatim Perge, gde se opušteno može stići gradskim prevozom, Termesos malo dalje.... U istim smo godinama, pa, što se mene tiče- super je.

E, sad, od Lare do grada i nazad se brzo, lako i jeftino može stići gradskim prevozom koji sjajno funkcioniše u Antaliji. Od centra do okretnice busom KL38, pa od okretnice do grupacije hotela na Lari dolmušem br.8, mada ih ima još, ovo je provereno. I u suprotnom smeru, naravno. Znam da do oko pola deset uveče sigurno idu dolmuši, a gradski bus do okretnice bi trebalo da saobraća do ponoći. U prevodu, ako zaglavite uveče u gradu, nazad ćete taksijem :) POjedini hoteli imaju i shuttle buseve, koji idu do Antalije u prepodnevnim satima. Često su neke svirke i dešavanja na otvorenom u Antaliji, što je sjajno.

Puno dobrih mesta za šoping- ovde ne mislim na bazar, već na sjajne šoping centre i outlet centre :happy: .Inače, javni prevoz je zaista odličan, ovo bez preterivanja.

Druga moguća varijanta je da odsednete u hotelu koji je u samom gradu, dakle, u Antaliji ( u samom centru ili delu blizu Lari), da uzmete varijantu pp ili noćenje sa doručkom, pa da prevozom idete do plaže na Lari, mislim na njen javni deo, a koja počinje baš kod okretnice busa ili nešto ispred. Ako želiš da ste uveče u gradu, ovo je možda bolja opcija. Mada, mogu da ti kažem da je u drugoj polovini septembra vreme sasvim ok i za dnevne obilaske, tj.nije nepodnošljivo uopšte, mi smo opušteno išli čak iz Beleka do Antalije preko dana.

Na samoj Lari je dosta izgradjeno i tu možete napraviti dugu šetnju duž hotela, ima raznoraznih tržnih centara, ništa posebno, ali daleko je lepše nego što je bilo 2005.

Nadam se da sam ti pomogla. Ja bih uvek išla bar na sedam dana u Antaliju, šta da ti kažem.

Pozdrav.

Izmenjeno (shania)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26313
    Ukupno tema
    877678
    Ukupno poruka