zebra

Alanya ili Antalija ili Marmaris...ili...

32 poruke u ovoj temi

Molila bih vas da mi kazete koje je mesto od ova dva ponudjena bolje? Kada kazem bolje mislim uglavnom na izlaske i plazu Da li neko od njih ima oba kvaliteta ispunjena, ili je varijanta da treba odrediti koja je osobina prioritet? Posto su u pitanju mladje putnice :) (oko 20 godina) ne zanimaju nas izleti i spomenici, vec najvise provod, diskoteke ali i da plaza lici na nesto. Unapred hvala :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam u Marmarisu pre 3 godine. Plaza u Marmarisu je gradska dugacka, uska...more nije preterano atraktivno. Prilicna je guzva. Mi smo isli svaki dan dolmushima na plazu u Icmeler, stize se za nekoliko minuta, a dolmusi-mini busevi idu non stop i pokupe te gde god hoces. Tamo je plaza sira i more je lepo. Inace, mesto je za dnevnu varijantu mnogo lepse od samog Marmarisa, ali dolmushi su isli samo do 12h. U Maramrisu ima Bar street, sa dosta diskoteka. Mi to nismo bas mnogo posecivali, ali neki ljudi koji su bili sa nama u smeni su isli svako vece i bilo ih je super.

Ako se odlucite za Marmaris, mogu da Vam preporucim hotel Emre i Emre beach, skroz su ok, pored plaze.

Iako niste za izlete, ne propustite voznje brodicem, "Lazy day" ture. Voze te do predivnih uvalica i imas rucak na brodicu uz super atmosferu, muzika, plivanje, sve su mladi, a mi smo plazali 6E u to vreme! Neki ljudi iz nase smene isli su svaki dan jer dobijes i cisto more i rucak za manje love nego u restoranu!

Sve u svemu mi smo se super proveli, jedino smo u pocetku bili razocarani zbog plaze ali Icmeler i brodici su sve to nadoknadili!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Marmarisu nisam bio,a Alanya je bas extra.Najbolji provod je u luci,gomila barova i diskoteka koje rade mislim do 3 ili 4 ujutru,a kome nije dosta provoda ima jedna velika diskoteka koja jeste dalje od centra ali do koje te busevi voze za dz i gde je provod do 6-7 ujutru.Takodje treba pomenuti da je Kleopatra beach u gradu veoma dobra,tako da ne moras da ides u neka susedna mesta da bi nasla dobru plazu.Prema tome samo naopred,neces pogresiti

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za Alanju sve preporuke,a u Marmarisu stvarno nisam bila tako da ne mogu da komentarisem

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Gde god da odlucis neces pogresiti, doduse nisam bio u Alanji ali u Marmarisu i Kushadasiju jesam. Ja ti ne bi savetovao samo K. Ali opet mozda je za vas K. i najbolja opcija (odnos cena-i ono sto se trazi). ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala vam svima na odgovorima, odlucili smo da letujemo u Alanji, sad samo treba naci odgovarajuci hotel...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Molila bih vas da mi kazete koje je mesto od ova dva ponudjena bolje? Kada kazem bolje mislim uglavnom na izlaske i plazu Da li neko od njih ima oba kvaliteta ispunjena, ili je varijanta da treba odrediti koja je osobina prioritet? Posto su u pitanju mladje putnice :) (oko 20 godina) ne zanimaju nas izleti i spomenici, vec najvise provod, diskoteke ali i da plaza lici na nesto. Unapred hvala :)

Cao! Ako mene pitas,obzirom na godine,palite za Marmaris!

Plaza u Alanji je bolja od one u Marmarisu,ali vam je Icmeler veoma blizu sa odlicnom plazom.

Stari grad u Marmarisu i sve u njemu je LUDILO!

Lepo se provedite i uzivajte!!!!!!!! :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

S obzirom na vase godine Alanya definitivno. Puno mladih stranaca...ludilo po barovima, diskotekama...sto u vasem slucaju vama odgovara.

Samo ce vam za provod trebati neko ko ce to finansijski dobro da isprati B)

Sto se tice hotela tu ima brdo opcija. Gledajuci pred put i sada nakon povratka mogu vam reci da se dosta toga moze razlikovati od onog sto vidite u opisu hotela na slici. Pa da ne budete razocarani.

Mi smo bili u finom hotelu, na bazi PP za "smesno" malo para. I vredelo je svaku paru. cak i vise od toga. Hotel je na 50m od mora i nekih 15 min lagane setnje od strogog centra Alanya-e. Ne bi sada da reklamiram agenciju i hotel... ;) Ili mozda smem?? :unsure:

Izmenjeno (Denny)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prvo sto bih zeleo da napisem da je meni i mojoj familiji Turska najbolja i najomiljenija destinacija.Mogu slobodno da kazem da smo izmedju Marmarisa i Alanje lutali po Grckoj ,Tunisu i Egiptu,da bih prosle godine zakljucili da je Alanja bolje,raznovrsnije i lepse mesto.Ima prilicno razlike izmedju Marmarisa i Alanje,ali ovo drugo letovaliste ipak vise pruza i to sve na jednom mestu.Alanja je veca od Marmarisa,ima <more> za razliku od prvog i prelepe plaze u samom mestu sto je zaista tesko naci ne samo u Turskoj vec i u drugim zemljama.Fakultativni izelti su za nijansu lepsi u Alanji,mada bih rado ponovio Dalijan i plazu Kornjaca,a pre svega rafting na reci Kupraj Caj.Krstarenje je daleko lepse u Marmarisu,sa lepsim uvalama i razudjenijom obalom.Ljudi su cini mi se srdacniji u Marmarisu,ali je Alanja raznovrsnija i ima daleko toga vise da ponudi.Ono sto nam se nije svidelo jeste klima u samom mestu,a cini mi se u citavoj regiji jer smo posetili i Antaliju.Vlaga je prilicno visoka i stalno je oblacno,a temperature visoke tako da je i veoma sparno,pogotovo nocu.Iznad samog grada sudaraju se dve vazdusne struje sa Planine Taurus i Mora,sto je i najveci razlog za to.Mi smo se aklimatizovali za 2 dana.Hoteli su odlicni u oba mesta.Nocni zivot raznovrsan ,ali cini mi se jaci u Marmarisu.U Alanji kasne s muzikom tako da cete slusati hitove stare godinu do dve dana.Hrana je odlicna u oba mesta.Ono sto daje veci smek Alanji jeste greben sa prelepom tvrdjavom na njemu,pecinom ispod istog,i kleopatrinoj plazi,dugoj,cistoj i pescanoj.Da ne duzimo mnogo,necete pogresiti budete li otisli u bilo koje mesto,ali mi ipak prednost dajemo Alanji.Uzivajte u Turskoj.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja samo da dodam svoj skromni komentar.

Bila sam u Marmarisu 2004. godine i super se provela. Bili smo smešteni u hotelu Oscar 3***, na glavnoj ulici Marmarisa tek jedva 100m udaljen od plaže. Sve nam se nalazilo na dohvat ruke, desetak minuta od hotela bila je udaljena Ulica barova ( ulica diskoteka, kafića u kojoj nema ničega drugog osim toga) kao i svi tržni centri, Bazar.

Hotel je bio super, sasvim dovoljan, menjanje posteljina svaki dan, sve čisto, sveže, terasa velika, doručak odličan, bazen i ležaljke super. Plaža je bila malo prljavija kao i more, ali ni to nam nije ništa pokvarilo kupanje.

Išli smo i na izlete, ali u Marmarisu je bilo baaaš dobro kupati se i sunčati, uživati preko dana pa i uveče do ranih jutarnjih sati. Nije bio ni skup aranžman. Baš je bilo lepo tamo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

BEZ IKAKVE DILEME ALANYA!!!!!!!!!!!

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

MORE ,PLAZE,LJUDI, PROVOD....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nikada nisam bio u Turskoj, ali planiram ovog leta. Vidim da se o Antaliji mnogo manje prica na forumu. Da li mi neko moze uporediti ova dva mesta?

Izmenjeno (dragandragan04)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa evo mogu ja.Definitivno je Alanja dobar izbor.Klepatrina plaza je bas dobra a centar grada odmah tu.Ako si u Antaliji onda znaj da su plaze 7-8 km od grada sto uvece moze biti problem jer dolmus radi mislim do 23h tako da ti ostaje samo taksi koji je papren.I kao grad Alanja mnogo lepsa,pravo turisticko mesto,turke na plazi maltene i ne vidis.Antalija ima svoje drazi ali to je bas velik grad,maltene kao Beograd.Dakle:Alanja.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja bi dodala da je Alanja bolji izbor od Antalije.Jedino sto od Antalije moras da putujes jos neka 2 sata busom(sa pauzama),ali mislim da to i nije nesto za sve ono sto Alanja pruza.Prvo ako si u samom gradu u Antaliji onda ces se osecati kao na Adi.Guzva,hoteli smesteni na gradskim plazama,a ako si dalje od grada onda je problem prevoza kao sto je vec lepo rekao Deki.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala vam. A kakav je nocni zivot u Alanji? Da li znate neki latino klub?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26319
    Ukupno tema
    877899
    Ukupno poruka