mdz

Aqua park u Segedinu?

213 poruka u ovoj temi

Ja sam bio sa drugarom pre par dana u Aquapolisu. Evo da podelim sveze iskustvo...

Put.
Sto se samog puta tice, mi smo se pre glavnog granicnog prelaza Horgos iskljucili za alternativni Horgos 2 jer je najblizi, a i da ne bismo placali vinjetu, jer od Horgosa 2 do Segedina ima 15 km. Ako idete na glavni Horgos morate da kupite vinjetu od 20e za to malo parce autoputa, bacanje para.

Akva-park.
Sto se samog akva parka tice, sasvim solidan sadrzaj. Izgradjen je pre 10 godina i cinjenica je da mu fali jedno dobro renoviranje u vizuelnom smislu, bezbednost i sadrzaji su sami po sebi ok. Tobogani su zanimljivi; ima unutrasnji bazen koji izlazi napolje, dosta je popularan; voda u bazenima je cista nema dlaka, trunja, itd; podvodne masaze su raznovrsne i dosta jake; ima termalni bazen od 40 stepeni; sauna; u tusevima ima vruce vode i jak je pritisak... Sto se termina i cena tice imate na njihovom sajtu na srpskom sve objasnjeno. Uglavnom, jedna tarifa je za praznike i vikend, druga za radne dane. Vikend-tarifa za jednog odraslog za ceo dan je 17-18e. Ja bih svakako preporucio da idete radnim danima ako ste u mogucnosti jer je velika guzva vikendom (pogotovo nedeljom) i ceka se red za unutrasnje tobogane i lift za 2 najvisa (i najbolja) tobogana. Za cenu ulaznice dobijate propusnicu u vidu sata koja je ujedno i kljuc za ormaric, fenovi za kosu su obezbedjeni.
Sto se duzine boravka u samom akvaparku tice, sasvim dovoljno vam je 2 cela dana: npr. dodjete pre podne i budete ceo dan do 20h, prenocite, sutra isto budete do 20h, spakujete se i idete kuci. Ovo je sasvim dovoljno da vam ne bude smor. Moze i da se prenoci jos jednom pa ujutru odmorni da putujete, umori se covek ceo dan u akvaparku.

Smestaj.

Mi smo bili u apartmanu preko Bookinga. Teke Bowling Centrum se zove, to je profi kuglana i mini sportski centar sa terenima i motelom (apartmanima). Sobe su prosecne ali tek renovirane i sredjene, imaju klimu i smart tv, kupatilo, ciste su...ali ovako nista wow. Korektno sasvim. Po mom misljenju nije za porodice sa decom, vise je za parove, pojedince, par drugara, manje drustvo...Jedan prozor je okrenut ulici, drugi ka terenima, ali nama recimo nimalo nije smetalo. Grejanje im je odlicno, radijatori su bili vreli. Imaju svoj besplatan parking. Apartman je udaljen 5 minuta voznje autom od centra, 7-8 min od Arkad trznog centra, 15 min lagane setnje kroz park od akvaparka. Od akvaparka centar je odmah preko mosta. Sve u svemu, ko nema neke posebne prohteve bice sasvim zadovoljan, a i povoljan je. Mi smo platili 135e + 10e takse za 4 nocenja/5 dana.

Parking.
Sto se parkinga tice, mi smo u akvapark isli peske, a do centra autom pa parkirali u Arkadu ili okolnim ulicicama. U ulicicama oko akvaparka sam video puno nasih tablica, da li placaju parking, ne placaju...ne znam. U Arkadu radnim danima i subotom mozete besplatno parkirati do 22h iako tc radi do 20h, nedeljom parking moze do 20h. Parkirajte na gornjem nivou (ulaz sa glavne ulice), nema rampa niti kapija, jer na -1 nivou ima rampa. Isto tako mozete parkirati u okolnim ulicicama, uvek ima mesta- radnim danima mislim da se ne naplacuje posle 18h, vikendom se ne placa uopste.

Hrana.

Mi smo obicno doruckovali u Arkadu, a rucali u Gulyash Csarda, kafana preko puta Arkada (adresa Mars ter 15). Nista fensi, klasicna kafanica sa kariranim stolnjacima ali kvalitetna, obilna i povoljna hrana. Sve je dobro, samo je pitanje izbora jer nije bas prilagodjeno srpskom ukusu, npr. nemaju kobasice, cevape, klasican rostilj... Ali ko voli ima mozgova, jetri i tih stvari. Jelovnik je na nekoj kombinaciji madjarsko-englesko-srpskog ali mozete da skontate sastojke, a i osoblje zna pomalo engleski i srpski. Preporucujem odlican juneci gulas, zatim pohovan svinjski file punjen dimljenom kobasicom, dimljenom sunkom, kiselim krastavcicima, kackavaljem i senfom (prilog przeni krompirici i pirinac); kesten pire sa rumom i slagom je san snova (ukus kao rum kasato); dobre su i vruce palacinke punjene sitnim sirom i prelivene cokoladom; mesano meso za 2 osobe je isto ok. Ako narucujete kupus salatu znajte da je blago zasecerena ali je vrlo ukusna. Soproni toceno pivo je odlicno! Cene su povoljne, glavno jelo je recimo 6-7e za celu porciju. Predlazem da narucujete pola porcije jer su izuzetno obilne, a i kombinacije u tanjiru su malo teske i nismo bas navikli na njih tako da je pola porcije vise nego dovoljno za svakoga. Komplet a la carte rucak za dvoje ce vas kostati 15-25 eura. Primaju evre i forinte (1€= 330 Ft, to je povoljan kurs kad menjate novac).

U Arkadu na spratu ima food court kao u nasim trznim centrima, a dole ima zasebnu pekaru i pekaru u okviru Spar marketa, tu smo recimo uzimali po parce pizze. U food court-u je na 3 mesta madjarska kuhinja (testenine na 10 nacina, meso na milion nacina ali uvek je pohovano, zatim klasicne becke snicle, krompirici...), ima i kineska, ima KFC i za ljubitelje burgera Jack's burger house. Jack's double burger je odlican, onako bas ozbiljan obrok (savetujem da ga rasclanite na pola da se ne bi raspao). Pojedete ga za dorucak i bukvalno budete siti do vecere. Ima i singl varijanta, malo laganija. 1x Jack's double burger meni (burger, pomfrit i sok 0,5L) je 7-8 evra.

Kupovina.
Ko voli tehniku ima u Arkadu Media market prodavnicu, nesto kao nasa Tehnomanija ali puuuno bolje. Npr. aparata za espresso i pratecih sadrzaja ima mali milion, od 60 do 1600e.

Sto se kupovine namirnica tice, nekih 6-7 km od apartmana ima hipermarket Auchan. Nesto kao nas Merkator po snabdevenosti, nema sta nema. Tu su i Metro i Praktiker (kao nas Uradi sam).

Nas dvojica smo za 4 cela dana boravka za sve (gorivo, smestaj, hrana napolju i ulaznice za akvapark, poneki sitni trosak u gradu) bez ikakvih luksuziranja lagano potrosili 450e, a kao smo nesto vodili racuna. Hrana i ulaznice za akva park su najveci trosak, kontam da jedino na hrani mozete nesto da ustedite.

Pozdrav i srecan put :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je Akvapolis omiljeno mesto za kupanje, ima i tobogana, i termalne vode, sauna, spoljnog bazena sa toplom vodom gde se kupate u novembru a pada kiša koju ne osetite. Hotel uz Akvapolis je odlična, Foras. Malo je skuplji ali su obezbedjeni bade mantili i neograniceno koriscenje Akvapolisa dok boravite u hotelu. Najviše su mi se dopale mlaznice i masazeri u bazenima, obično je to kod nas nesto slabušno, radi reda, a kod njih razibijaju od jačine. 

Koga interesuje moze da pogleda kraći klip o Akvapolisu

https://www.youtube.com/watch?v=EuN1A74PO1k

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Да ли можда знате да ли је у цену карте од 5700 форинти укључено коришћење свих садржаја у аква парку (тобогани, lazy river, сауна, базен са млазницама, онај мали спољни базен који је повезан са унутрашњим комплексом. Био сам у аквапарку као гост Фораша. Овог пута идем само на дан наменски на купање па ме занима шта је укључено у цену.  

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26687
    Ukupno tema
    895803
    Ukupno poruka