mdz

Aqua park u Segedinu?

214 poruka u ovoj temi

http://www.toll-charge.hu/Road-network/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Ivan Muzeka

Potpuno sam smetnuo sa uma da ste vi iz Bosne te stoga morate na Horgos, Kelebiju ili Backi breg ako iz Srbije idete u Madjarsku, sto se tice putarina oni imaju vinjetu, 10 eura je za 10 dana vazi na svim putevima u Madjarskoj i od Nove godine je morate imati odmah po prelasku granice, ranije su dopustali tih par stotina metara od prelaza Horgos do skretanja za Segedin a sada je kazna 15000 forinti. Postoje i zupanijske matrice koje su 5000 foriniti godisnja i mislim da ima i desetodnevna i da je oko 600 dinara za Segedinski okrug a sve to mozete kupiti na MOL pumpi sa Srpske strane pre granice ako idete na Horgos. Mozete na Kelebiju i onda putem 53 pa 55 pravo u Segedin i onda vam ne treba nista, vinjeta ili zupanijska matrica vam treba za auto put i za put M43 (Segedin - Mako) sto se tice okoline Segedina.

Izmenjeno (The Unbeliever)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili u Forrasu i Aqvapolisu od 14-17.02. Hotel, Aqvapark i Tihi wellness su super. Promotivna cena za ovaj period je oko 50 EUR polupansion po coveku i traje do 03.04. (ovu info smo dobili direktno na recepciji hotela kada smo se odjavljivali). Posle toga je cena oko 75 EUR.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima.

U četvrtak se vratili iz Aquapolisa u Segedinu, pa da malo iznesem svoje utiske.

U ovom prvom dijelu o samom putu do tamo pakoga ne interesuje neka se prebaci na drugi dio (nadam se da ce nekome koristiti, narocito ko ide iz RS ili BiH).

Znaci put kojim smo mi isli je isao preko Slavonskog Broda (zadrzavanje na granici 10 minuta sa jedne i druge strane) uključivanje na autoput i vožnja prema Osijeku (cca 80km i putarina 39kuna ~ 5 EUR). Od Osijeka odvajanje sa autoputa (tj. kraj autoputa) u Čemincu i vožnja preko Kneževih Vinograda do Srpsko-Hrvatske granice Batina (zadržavanje nekih 10 minuta na obije strane). Vožnja preko Sombora, Subotice do GP Horgoš. Pred samom granicom na MOL pumpi sam kupio vinjetu za Mađarsku. Ponudili su mi dvije vrste vinjeta: prva je vinjeta za vožnju autoputevima kroz Mađarsku, koja traje 10 dana i košta 1200 DIN, a druga koju su mi ponudili je županijska vinjeta za vožnju po magistralnim putevima i koja za period od godinu dana košta

3000DIN. Odlucio sam se za prvu varijantu, pošto mi je bila jeftinija, a i rečeno mi je da sa njom mogu da dodđem autoputem do Segedina i da nemam potrebe za kupovinom županijske vinjete. Što se tiče vinjeta imaju da se kupe čim se uđe u Mađarsku poslije carine na parkingu i pretpostavljam da su jeftinije(nisam

provjeravao).

Na GP Horgoš smo čekali skoro sat vremena pošto je bila gužva na ulasku u Mađarsku (bila je nedelja pa pretpostavljam da je dosta njih završavalo vikend odmor i kretalo se prema radnim mjestima u Z.Evropi, puno auta sa A, D, CH tablicama).

Autoputem smo vozili nekih petnaestak kilometara i onda se odvojili prema Segedinu. Sa autoputa do samog Aquapolisa trebalo nam je nekih petnaest minuta vožnje.

Ovo je što se tiče puta, pa koga zanima može pročitati.

Što se samog smještaja tiče ovako:

Prvo hotel smo pronašli vrlo lako, pošto smo vozili sa navigacijom, mada i bez nje na svim većim raskrsnicama čim se uđe u Segedin imaju putokazi prema njemu.

Parkirali smo ispred samog hotela da bi se prjavili (tu se parking plaća ne znam tačno koliko, ali možete da ostanete poal sata besplatno, mi smo prekoračili tih pola sata i za sledećih pola sata platili smo 150HUF). Mi smo parkirali sa desne strane hotela i tu se parking ne plaća. Na recepciji se dobiju 'satovi' koji sluze za otvaranje sobe i za ulazak u kupaliste Aquapolisa, i kartca koja sluzi za uključivanje električne energije u samoj

sobi. Ovdje da napomenem ako imate kolica za bebe trazite na recepciji da vam na sat za otvaranje postave 'kod' da biste mogli da otvarate vrata prema kupalištu koja su namjenjena za ulaz kolica i osoba sa invaliditetom. Mi nismo znali pa smo prilikom prvog ulaska morali da se vartimo sa recepcije tihog welnessa do recepcije hotela da bi nam omogucili to.

Sam hotel izgleda odlicno i vrlo je čist. Soba koju smo dobili bila je na trećem spratu vrlo prostrana, s obzirom da smo dobili pomocni lezaj(tj. dvosjed koji se razvlači za dvoje djece) i bilo je jos dosta mjesta za jednu fotelju i da imamo mjesta za velika djecija kolica. Meni je zasmetalo kupatilo koje je iako očišćeno u pojedinim dijelovima izgledalo zapušteno(oko vrata tuš kabine ima dosta prljavštine i kamenca koji se nahvatao i dobio onu ružnu 'hrđavu' boju, pločice na samom ulazu su blago pohabane pa odmah izgledaju prljavo i zapušteno).

Sam hotel je povezan sa Aquapolisom putem zatvorenog tunela.

Nakon ulaska u AQ prvi utisak je bunker ili podrum.

Praktično nedovršena gradnja. Napominjem da je to moje lično mišljenje. Plafon je ostao potpuno nezavršen, samo beton koji nisu ni ofarbali. Da je makar premazan nekom bojom bilo bi puno ljepše. Ovako imam osjećaj podruma. Takođe sama halogena svjetla koja su upaljena daju neku hladnu atmosferu. Samo kupalište podjeljeno je na tri dijela. Prvi dio je veliki welnes bazen za porodice (tako i pise na ulazu u njega) tu nema nikakvih vodenih atrakcija, i sam bazen prelazi u vanjski dio bazena sa malo toplijom vodom. Unutar toga dijela bazena postoje dva 'jacuzija', tj. dva manja bazencica koja su povisena, sa toplijom vodom i

pokojom mlaznicom. Drugi dio kupalista je bazen sa toboganima i on je fizicki potpuno odvojen od ovoga bazena, kako sam bazen tako i prostorija u kojoj se nalazi. Povezani su vratima.

U ovom dijelu postoji nekih 8 tobogana, podijeljenih po spratovima. Na prvom spratu su dva tobogana namjenjena za djecu (mada sam i ja morao da idem na njih). Na drugom spratu se nalaze cetiri tobogana. Jedan je dozvoljen svima (nema ogranicenja), jedan je 'cetverosjed', druga dva su sa ogranicenjem od 140cm

visine, tako da nas sin od 7 godina nije mogao da ide na njih. I na kraju liftom se penjete do zadnja dva tobogana, koji su deklarisani kao najduzi zatvoreni tobogani u Evropi. Oni su takođe ograniceni na visinu od 140cm tako da sam ja morao da probam oba :).

Polazna tacka tobogana je 27,5 m, koliko je visok toranj odakle pocinje spustanje. Jedan tobogan je duzine 273m a drugi 254m. Spustao sam se na oba i ja koji imam 95kg i 195 cm sam se osjecao kao igracka, kako su me 'bacali' dok sam se spustao niz njih. Iako je prvi put izgledalo dosta strasno, nakon spusta sam morao

otici jos desetak puta :)

U periodu dok smo bili guzve apsolutno nije bilo, tako i da se na tobogane nije cekalo uopste. Ne znam kako je u toku sezone ali pretpostavljam da je guzva.

Moram da napomenem da je prvi dan kada smo dosli, nakon izlaska iz vode, temperatura zraka bila niza od vode, tako da smo se smrzavali. Znaci mokar kada izadjes iz bazena temperatura vazduha je bila par stepeni niža tako da je bilo prilično hladno. Već sutradan su podigli temperaturu (pojačali grijanje ili šta već?) i moglo se normalno nakon izlaska iz vode ležati na ležaljkama.

Koristili smo još i parnu sobu i saunu koja se nalazi na prvom spratu welness bazena. Gužve nije bilo uopšte.

I treći dio je bazen sa ljekovitom vodom. Nisam se kupao, tu je jedino bila gužva, samo stariji ljudi, babe i djedovi koji se 'kisele' unutra. Ne znam za sta je dobar tacno ali svi su unutra sjedili po par sati. On je odvojen staklenom pregradom od porodičnog welness bazen.

Moram da pohvalim i veliku dječiju igraonicu koja se nalazi u sklopu aquapolisa. Dosta vremena smo mogli da provedemo i tu, pošto se našoj kćerkici od godinu i po dana vrlo svidjela.

Od zamjerki još bi naveo nedostatak neke muzike unutar kupališta.

U drugim welnesima ovoga tipa muzika je uvijek prisutna, a ovde je nema pa je nekakao gluvo :)

Znam da sam malo preopširno napisao svoje utiske ali ako nekoga zanima može pročitati a ja se nadam i da će nekome biti od koristi nešto iz teksta.

I na kraju moja ocjena za sam Aquapolis je 8/10.

Najviše zamjerki za tu nedovršenost i nekakvu hladnu atmosferu.

Da li bi opet išao DA svakako, ali bi prvo ipak izabrao neki drugi Aquapark, pošto je ovaj i skuplji od ovih još tri u kojima smo bili i po desetak puta, a ne nudi ništa više (pa čak i manje) od njih.

Kada uporedim Terme Čatež u Sloveniji, Terme Tuhelj u Hrvatskoj, Terme Olimija u Sloveniji i Aquapolis u Segedinu, prednost dajem Čatežu, onda ovaj u Segedinu, zatim Tuhelj i Olimija.

Ja se baš raspisao, ali ako nekoga zanima može da pročita, pa se nadam da će nekome i pomoći.

Pozdrav svima.

Izmenjeno (Xenos)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila u Catezu i Aquapolisu i po meni je Aquapolis miljama iznad Cateza (zimska rivijera). Za letnju rivijeru u CAtezu mislim da je bolja (nisam bila) ali sa se zimskom prilocno razocarala (uopste mi se nije dopala)

Druga prednost je blizina BG...

Licno mnogo vise mi se svideo Aquapolis (3 puta sam bila i planiram 4) od Cateza gde sam jednom bila i nisam mogla od guzve da se kupam pa smo jedan dan isli u Trst u shoping a tri dana mozda smo se 2 sata kupali ukupno ...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bio u Catezu, Aquapolisu (Segedin) i u Aquaworldu (Budimpesta).

Letnja rivijera je najbolja i najveca u Catezu, a zimska po mom misljenju u Aquaworldu. Aquapolis mi je nekako izmedju po velicini, mada je letnja rivijera veca nego u Aquaworldu. Ispod sam naveo velicinu zimske/letnje rivijere:

Letnja rivijera: Catez > Aquapolis > Aquaworld

Zimska rivijera: Aquaworld > Aquapolis > Catez

Medjutim, treba imati u vidu da se u Aquaworldu zaista pridrzavaju pravila i ko je nizi od 140cm zaista ne dopustaju da se ide na najvece tobogane, dok u ostalim aqua parokovima ne prave probleme.

Nadam se da je bilo od pomoci

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako neko planira u ovom periodu:

OBAVEŠTENJE

Poštovani Gosti!

Obaveštvamo vas da će se u Aquapolisu
između 23. i 29. marta 2015.
održavati redovni godišnji radovi održavanja u
parku sa toboganima, porodičnim wellness bazanima i bazenima sa lekovitom vodom
. U ovom periodu Gosti na žalost ne mogu koristiti ove jedinice.

Otvaranje:
30. mart 2015.

Megafitness
26. marta 2015. će biti ZATVOREN zbog održavanja.

Otvaranje:
27. mart 2015.

SZUE bazeni za plivanje
zbog redovnih godišnjih radova održavanja, i uklanjanja šatora će biti zatvoreni
između 30. marta i 03. aprila 2015. godine.

Otvaranje:
04. april 2015.

Hvala na razumevanju!
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iscitala sam celu temu i mislim da sam shvatila, ali cu ipak da pitam, da budem sigurna: posto cu boraviti sa drustvom 5 dana u hotelu Forras, a imam i dvoje male dece i veceras sam pocela sa pakovanjem, da li sam dobro razumela da na bazene idemo u bade mantilima koje dobijamo u sobama? Ne moram da nosim majice, sorceve, suknje...za odlazak na bazen?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tacno tako samo bih ja preporucio da ponesete i svoj bade mantil kao rezervni jer se jedan brzo pokvasi a pored toga dobar provod vam je zagarantovan ;)

Izmenjeno (The Unbeliever)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super! Spasili ste me bespotrebnog i suvisnog pakovanja. Klincima cu poneti vise preobuka bas zbog tog kvasenja i igranjca u igraonici, ali, opet sam opustenija sto se tice pakovanja nas velikih.

Radujem se i ja tom provodu kao malo dete, a tek klinci... :yesss:

Veliko hvala na odgovoru :thankyou:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo trazite od sobarice bade mantil cist i dobice te. Naravno, predate im stari mokri i uzmete cist. MI smo svakog dana uzimali cist bade mantil.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super, dobro je znati da je sve lepo organizovano :)

Hvala vam puno na odgovorima :thankyou:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posetio sam u nedelju Aqua park i poludeo sam jer nigde nisam nasao menjacnicu da radi, cak ni Lidl (koji radi nedeljom) nije imao otvorenu menjacnicu. Ulaznicu platio karticom i na moje iznanadjenje unutra svi kafici (standovi) primaju eure i vrate kusur u forintama. Sreci mojoj nije bilo kraja i nemam pojma po kom kursu su racunali pice i hranu. Inace presao granicu na Djali, bez ikakve guzve, radno vreme prelaza od 7h do 19h.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

....cak ni Lidl (koji radi nedeljom).....

Generalno, ni Lidl NE radi nedeljom. Oni za nedelju odrede 4-5 prodavnica na teritoriji Mađarske, koje će biti otvorene. Ove nedelje 19.7. je bio na redu Segedin, i to samo prodavnica na ulazku u Segedin, starim putem (Subotički put 1/c). Druga prodavnica koju imaju u Segedinu (Makkosházi krt. 21), već je bila zatvorena.

Informacija preuzeta sa njihovog zvaničnog sajta:http://www.lidl.hu/hu/2477.htm

Izmenjeno (koldar)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna radi li aqua park za 1 i 2 januar?

Na sajtu nadjoh :

VIKENDOM I ZA VREME PRAZNIKA


Za vreme mađarskih, srpskih i rumunskih praznika kao i za vreme mađarskog školskog raspusta kupališni kopleks radi po vikend cenama i vikend radnom vremenu.

Izdvojeni periodi: 23-30. oktobar, 11., 30. novembar, 1., 21-31. decembar 2015.

1. januar 2016.

 

 

Da li to znaci da ne rade 1 januara? Ne razumem sta su im izdvojeni periodi....

Zar nije jednostavnije da napisu neradni dani, pa nabroje?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka