MilosMaric

PUTOVANJA VOZOM

54 poruke u ovoj temi

Samo obrati paznju da Orangeways bus iz Peste,polazi sa autobuske stanice,u stvari preko puta,kod stadiona,i karte mozes platiti u busu,u evrima.Preporucljivo je da karte kupis unapred,jer su,obicno,kasniji polasci puni,pa se moze desiti da ostanes bez mesta.Inace,ako nemas tezak prtljag i ne ostajes u gradu,mozes od zeleznicke do autobuske i pesice,trebace ti oko 30 minuta ostrog hoda,u suprotnom,imas podzemnu zeleznicu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam sve karte za voz iz Beograda preko Peste (do Poljske, Madjarske, Ceske i Austrije) uvek kupovala u Putniku na Terazijama (samo pazi kada ides jer radnim danima odeljenje za zeleznicu radi samo do 17h). Covek koji radi zeleznicu je pravi primer ljudi koji dobro rade svoj posao, npr. sve ovo sta ti je pisao Marco Polo za voz bi ti i sam objasnio, pogledao koja ti je najbolja ili najjeftinija varijanta, dao savet itd.

Karte za destinacije iz Peste mozes kupiti i online, onda odstampati na automatu na stanici (Keleti) - ne znam da li je nesto jeftinije nego da uzimas u Putniku.

Kada sam zadnji put bio u Beogradu i prošao Terazijama, video sam da se agencija Putnik iselila iz tih prostorija. Verovatno su promenili lokaciju. Mislim da kod njih više ne mogu da se kupuju te karte iz Budimpešte. Kupuju se na njihovom sajtu http://www.mav.hu/, pa na samoj stanici na automatima se štampaju.

Hvala ljudi. Marco Polo, ovo je bila sustina, lepo si mi odgovorio, napravicu varijantu ili direkt za Berlin ili cu svracati za Prag, neka od ovih varijanti ce da bude svakako ;)

E da, a ove karte.. ok Bg-Budimpešta to mogu na stanici kupiti. Budimpešta-Prag je Orangeways to na licu mesta pretpostavljam, ove vozne Prag-Berlin i Berlin-Budimpešta, kupujem online rezervacijama mesec dana ranije?

Karte za Orangways kupuješ na njihovom sajtu http://www.orangeways.com/en, biraš bukvalno sedište i plaćaš ih karticom. Ne bih ti preporučio da ideš na blef, jedino da možda dan pred put vidiš koliko ima još slobodnih mesta pa da sam iskombinuješ. Sve one relacije sa cenama sam ti napisao za ove autobuse: Budimpešta-Prag, Prag-Berlin, Berlin-Budimpešta. Opet kažem vozom će te izaći mnogo skuplje. Možeš ove relacije da uradiš i sa autobusima Student Agency. Budimpešta-Prag je 500čk ili oko 18 evra, Prag-Berlin između 650-750čk (23-27e). Evo upravo na sajtu Orangwaysa promovišu kartu Budimpešta-Prag za 12 evra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam htela nista da kazem posto ja retko dolazim u Beograd, ali meni se cini da te agencije nema godinama. Cak sam bila ubeđena da ni Putnik vise ne postoji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hajde nemojte pisati misljenja ako niste sigurni.

Ostavila sam link na kome se nalaze i telefon i tacna adresa agencije Putnik (sada su ponovo u Dragoslava Jovanovica, ja sam samo skratila "na Terazijama" da bih coveku dala odrednicu u kom delu grada se nalazi), i nije me mrzelo da okrenem i proverim i da - naravno da se mogu kupiti karte za sve vozne destinacije iz Beograda preko Budimpeste. Ne znam zasto ne bi moglo, kad to funkcionise toliko godina..

Ja sam svaki put kupovala karte iz Beograda tamo i konsultovala se o varijantama sa covekom koji radi radi zeleznicu, pa sigurno deseta godina. Kome god da sam preporucila da ode/pozove tamo i da se raspita za karte - na kraju bi mi zahvalio jer je dobio sve sta je i trazio. A ponekad je lakse otici i pricati sa zivom osobom koja radi svoj posao vise nego odlicno, nego traziti razne varijante po netu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za mene su Terazije nešto drugo, a pogotovo što je postojao Putnik na Terazijama. Osim onog kod semafora na uglu D. Jovanovica.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putnik je dugi niz godina bio u D.Jovanovica, pa je onda otvorio poslovnicu na uglu preko puta Komercijalne banke da bi se sad ponovo vratio sa poslovnicom u D.Jovanovica u drugoj zgradi. Sve su to "Terazije".

Poenta je, posto zelimo da pomognemo nekome da putuje, da prvo proverite stanje stvari pre nego sto demantujete moj dobronamerni savet koji je iz iskustva.

Nadam se da necemo ici dalje u offtopic.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nećemo u offtopic :D

Evo definitivno na kraju sam zaključio da mi je najbolje kupiti ovde u Beogradu karte odmah kad tačno odlučim datum putovanja a to će biti ovih dana.... da se osiguram, ima putnik, negde sam čuo i fudeks, za orangeways da kupim karte - autobusom bih išao Budimpešta - Prag (odlazak jedan smer), te Berlin - Budimpešta (povratak jedan smer) i povratna karta do Budimpešte i nazad ovaj noćni voz, i sve ću kupiti u Srbiji sem Prag-Berlin jer ne znam koliko ću ostati u Pragu pa ću tu opciju ostaviti otvorenom... nije u 10e gore dole da li je akcija ili ne i koji je kurs kad ovde kupuješ, bolje kupiti ovde i to je to :D

Ako neko ima još neki dodatni savet oko tih karata, neka napiše :) Ja planiram dakle da krenem sa kupljenim kartama unapred što je sigurno sigurno je :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo kako da se snađete u tuđoj zemlji!

http://www.pametnitelefoni.rs/aplikacije/android/3-najbolje-navigacione-aplikacije_29213.html

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rokenrol da li si vec bio na putovanje ili tek treba da ides?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka