MilosMaric

PUTOVANJA VOZOM

54 poruke u ovoj temi

Пошто нисам видела да је неко писао о ФИП картама и њиховом коришћењу у Европи отворила бих ову тему да разменимо искуства јер никако да нађем сајтове на којима бих видела у којим земљама важе ФИП-ове карте. Ако неко нешто зна нек се јави.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prvo bih te zamolila da pojasnis FIP.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Фип карта је међународна карта коју имају право да добију запослени на железници једном годишње, за бесплатно путовање за једну или више држава, а имају и члаови њихових породица, с тим да је за њих у неким земљама бесплатно, а у неким је 50% попуста. Та карта важи и за неке трајект линије. Мој супруг и ја смо је већ користили јер он ради на железници. Оно шта сам хтела да постигнем овом темом је размена искустава на ту тему јер нема никаквог званичног сајта где се можете информисати. Можда ће се неко љутити јер ова тема одговара малом броју људи, али ако може да се пише о летовању са кућним љубимцем, примера ради, може и о овим картама. Ако се нико не буде јављао, а ви закључајте тему.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vecina ne zna o kakvim kartama je rec i zato je dobro ovo pojasnjenje. Nisam znala da vaze i za trajekt linije. :)

Hoces nam pojasniti kako je koristite? Za koje zemlje i na koji nacin?

Ovo me podseca na raniji ferijalni, ili je to isto kao u domacem saobracaju rezijska karta.

Izmenjeno (Infoputnik)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ова карта се издаје у виду књижице једном годишње за одређени број земаља (мислим да је максимално око 8-9). За сваку земљу у књижици је купон који важи за 4 вожње. Ова карта важи за већину европских железница, па и неке приватне железнице, с тим да је у неким земљама бесплатно, а у неким се плаћа 50%. Обично је за носиоца права (запосленог на железници) бесплатно, а чланови породице плаћају 50%. У Грчкој је тако, док у Италији имамо сви попуст. Карта важи за неке трајекте. Мој супруг је 2002. путовао возом до Лондона, а преко Ламанша је са том картом ишао трајектом Stena line, плативши само лучке таксе. Колико сам видела на полеђини карте важи и за још неке трајекте и фериботе (нажалост не и за Бар-Бари). Ако се правилно испланира могу се у току три месеца, колико карта важи, организовати и два путовања. Толико за сада колико ја знам, а могу и да се распитам ако вас још нешто интересује.

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru, zanimljivo i dopada mi se ovaj FIP je bas HIT ;). Idealno za studente i mlade ljude. :D

Zanima me, ako ti nije tesko da pogledas, za koje trajekte jos pise na poledjini da vazi? Sledece sto me zanima je da li vazi za sve zeleznice, koju klasu u njima?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Да све ово знам, не бих постављала питање на форуму. Шалим се, наравно, што будем знала одговорићу. Трајекти су:АТТICA, грчка бродска компанија - Италија- Грчка; Немачка и Финска (Росток-Ханко), Белгије и Шкотске. Ово двоје последње ми нема логике да је то иста компанија, али тако пише у књижици из 2009, не могу да нађем од прошле године, где смо узели за више држава. Ова је само за Црну Гору за први разред, а класа зависи од државе до државе. Следећа бродска компанија јe BSB(VSU) -бродска компанија Боденско језеро - Рајна. Има још Stena Line Limited, британска бродска компанија и StL - Stena Line BV Hoek van Holland - Harwich. Знам да смо прошле године обоје ишли бесплатно до Будимпеште, затим Беча до Прага и користили ЕС возове, а IC нисмо, не знам да ли се ту нешто додатно плаћа или ова карта не важи. Ало те интересује питаћу мужа сутра, сад спава. Ми ћемо ово користти док можемо, док смо још релативно млади да се можемо и помучити и спавати у возу и слично. Али овде има сто једна зачкољица па се добро треба информисати пре пута. И још нешто: осим Фип-ове карте постоји и Фип легитимација која се издаје на 6 година, а да би важила за ту годину се изда налепница.На основу легитимације се издаје карта за ту годину.

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Предложила бих вам да ову тему померите у Европу, јер јој не пристаје да стоји уз креме за сунчање, торбе и шопинг. Сигурно да нико неће ићи возом на неки други континент. Наравно, ви (модератори) одлучујете.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nemoguce je, vozom se putuje i van Evrope. Poseban podforum o prevoznicima jos uvek ne postoji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kao prvo zelim da pohvalim temu, imala sam u planu da napravim nesto slicno...

FIP karta rula!!! mama mi radi u zeleznici i imam rezijsku kartu od kad znam za sebe...dakle putovalo se besplatno po srbiji i na more do crne gore oduvek... FIP nikad nisam koristila do prosle godine kad su nam "otvorili granice"... tada su burazer i devojka planirali putovanje po evropi(kupili su inter rail karte) a ja sam im se prislepala do Italije...isli smo preko hrvatske i austrije... kroz hrvatsku sam morala da doplatim nesto jer nije clan FIP-a, ali je bilo nesto zanemarljivo...u austriji smo se iskrcali u Villach-u i tamo proveli dan( otisli do Klagenfurta i na neko vikend naslje pored jezera, sve vozom i sve preko FIP karte), zatim nastavili iz Villach-a do Venecije i to nekim autobusom koji saobraca u sklopu zeleznice, a za koji vazi FIP karta...iz venecije smo produzili do Treviza da ostavimo stvari, pa opet za Veneciju, pa nazad za Treviso po stvari, pa za Rim...tamo smo ostali 2 dana, pa sam se ja istim putem vratila (rim, venecija, villach, beograd)... da ne duzim...Najboljih 6 dana u mom zivotu..ove godine planiram opet da putujem, i koristim FIP-a, a ideja je da se jave mladi ljudi koji takodje imaju FIP kartu, pa da putujemo zajedno...eto, FIP vlasnici, javite se :DDD

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posedujem reži i FIP kartu,ali sem putovanja po Srbiji i C.Gori, FIP karu sam koristio samo jednom i to daleke 2001. Supruga i ja stavili rančeve na ledja i pravac Madrid.Znači Beč-Venecija-Milano-MonteCarlo-Nica-Marselj-Barselona-Madrid i nazad.Planirali smo put tako da putujemo noću a preko dana smo u nekom gradu.Posle rodjenja deteta,bilo mi je to nesto najlepse sto mi se desilo u zivotu.

E, onda je rodjenje deteta zahtevalo malo drugaciji vid prevoza, i to se uglavnom odnosilo na letovanja

Medjutim,sada je dete poraslo i ponovo je pocelo da mi se 'kuva' u stomaku pri pomisli na putovanja tog tipa

Bilo bi zaista lepo kada bi tema zaživela, odnosno kada bi imali vise informacija o tipovima vozova,doplatama,redovima vožnji i uopste interesantnim stvarima vezano za tu temu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Secam se da smo mi kao porodica - roditelji sestra i ja - pre ratova vazda putovali vozom! I bilo je super! I danas bi na duza putovanja radije vise voleo putovati vozom, nego busom, ali nam je voz preskup - makar na relacijam na kojima sam putovao proteklih nekoliko godina! Ima jos jedna stavka koja ne ide u korist vozovima - letovi nekada budu mnooogo jeftini!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, pa mene interesuje koliko košta ta stvar, pošto po različitim stranicama nalazim različite cene.

I kako deluje?

Hvala na pomoći!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Мислите ли на ФИП карту?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zabranjeno persiranje ! :lol: (mada, hvala :D )

Inače, ne, baš Balkan Flexipass se zove. Važi određen broj dana u roku od 22 dana. Nego baš se ispisuju različite cene.

Hvala anyways :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka