spale

Booking.com

886 poruka u ovoj temi

@padabre stvarno ne znam, ni meni nije bilo logicno, iako nisam do sad koristila Booking pa zato dodjoh ovde da proverim sa vama koji ga cesto koristite. Za sad ono sitno sto imam na debitnoj kartici i dalje stoji, nisu mi nikakvi mejlovi stizali ni od Bookinga niti od hotela. Verovatno da tu predautorizaciju nece ni raditi po svemu sudeci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Preko aplikacije moje banke imam još jedan vid zaštite, nije dovoljan broj kartice i CVC kod, već da bi se transakcija obavila mora postojati i verifikacija jednokratne lozinke koju ja dobijam vrlo lako koristeći svoj pin za ulazak u aplikaciju i koja važi 5 min. Ukoliko za to vreme je ne unesem moram zatraziti novu. 

I ja to imam, odlicna stvar!

Inace, do sada sam u 90% slucajeva birala smestaj za koji nije poptrebna kartica.

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rezervisao sam preko Booking.com smestaj u Istanbulu pa mi nude neke popuste z za obilazak raznih znamenitosti.Karte se kupuju on line. Jel imao neko iskustvo sa tim?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko imao iskustva sa opcijom da mu booking naplacuje u ime objekta? Gledam jednu ponudu koja mi je bas, bas povoljna i primamljiva, nije potrebno placanje unapred, ne traze nikakve kartice, samo stoji: Booking.com vam naplaćuje ovaj boravak u ime objekta, ali pobrinite se da prilikom dolaska u objekat imate gotovinu za eventualne dodatne troškove.

U kom trenutku ce me kontaktirati booking u vezi naplatei kako ce mi naplatiti?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni su za smeštaj u Plovdivu skinuli pun iznos odmah po rezervaciji, s tim da sam rezervisala par dana pre dolaska i nije bilo opcije za besplatno otkazivanje. Morala sam da unesem broj kartice.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam nekoliko puta imala rezervacije sa napomenom da Booking vrsi naplatu u ime objekta. Na potvrdi rezervacije je napomena kog datuma ce se zaduzenje kartice izvrsiti. Potrebno je samo da tog dana  imas dovoljno sredstava na kartici koju si unela pri rezervaciji i to je to, vrlo jednostavno.

Ovakav nacin naplate funkcionise i kod smestaja koji imaju mogucnost otkaza (ja sam samo takve i rezervisala), kartica je bila zaduzena nekoliko dana ili uoci datuma do kog je moguce izvrsiti  besplatan otkaz rezervacije. 

Pise sve na rezervaciji, procitaj pazljivo i bez brige. 

Zbunjuje me ipak to sto kazes da ne traze da uneses podatke o kartici. Nema podataka, nema naplate , logicno. A za eventualne dodatne troskove napomena uvek i svuda stoji. To je ukoliko imate neke zahteve koji nisu ukljuceni u navedenu cenu, npr. dodatni krevet, obrok ukoliko nije automatski vec ukljucen u cenu, parking, takse ako se naknadno placaju (nisu ukljucene u cenu) i sl. Sve to uvek pise za konkretan smestaj pa zaista trebe pazljivo pregledati ponudu. Skrivenih troskova nema.

Izmenjeno (Teogonija)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam do kraja ni izvrsila rezervaciju, zbunila me je opcija da booking vrsi naplatu - nisam do sada to vidjala. Kada sam rekla da ne traze karticu mislila sam na to da tamo gde se navode kartice koje se prihvataju pise samo da booking vrsi naplatu. Koje kartice prihvata booking za tu uslugu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Podatak o vrsti kartice ce ti se pojaviti u procesu rezervacije... Visa,  Master prolaze sigurno

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima.

 

Jedno pitanje ako neko zna odogovor. Da li booking skida novac za takse od osobe koja izdaje smeštaj, po svakoj rezervaciji?

 

Naime, rezervisali smo juče ujutru prenoćište za taj isti dan tj.vece. Međutim u toku dana nam je nešto iskrslo i nismo mogli iskoristiti njihove usluge prenocista. Placanje je bilo na licu mesta, ne preko kartice. Ljudi su srecom imali dosta razumevanja i nisu nam svakako skinuli novac sa kartice u iznosu prenocista (pretpostavljam da su to mogli s obzirom da garantujes rezervaciju karticom). Medjutim zatrazili su mi da uplatim njima na ziro racun ili putem pošte iznos taksi koje oni placaju bukingu za nasu rezervaciju. Da li to stvarno tako funkcionise? 

Izvinjavam se na duplom post-u. Da naglasim da sam prilikom otkazivanja na bukingu kliknula na onu opciju da se izbegne placanje taksi i da to zavisi iskljucivo od smestaja, dok mi oni kazu da im buking to ne dozvoljava.

 

Posto se stvarno ne razumem u ovo, ako neko ima informaciju stvarno bih bila zahvalna jer planiram ovaj servis da koristim u narednom periodu i volim da budem upucena u to kako funkcionise.

Uopste mi nije problem da im uplatim na ziro racun taj iznos za takse, nije to uopste puno novca, samo mi nisu jasne neke stvari. Ako ja svakako placam takse, zasto mi to buking ne skine sa racuna vec ja moram njima licno da placam?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plati i ćuti tj šutiraj se nogom u d**e što ti nisu skinuli sav iznos sa kartice :D

Mora tako, nisu u pitanju takse već provizija bukinga. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok, hvala na info ☺ Koristila sam debitnu karticu, ali bih svakako platila tu noc da su zeleli jer smatram da je to fer i korektno.

 

Ne dovodim uopste u pitanje placanje, nego mi je samo cudno da placam direkt na ziro racun smestaja, bez da buking meni naplati to nekako preko kartice. Taj deo mi je čudnovat samo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Buking će svoju proviziju (commission) naplatiti od smeštaja.

Nakon što ste rezervisali smeštaj sa opcijom plaćanja u hotelu, buking ih automatski zadužuje za iznos svoje provizije i ne zanimaju  ih vaši dogovori sa vlasnikom o (ne)plaćanju. 

Naravno, oni se naplaćuju po svakoj rezervaciji i svakom danu boravka.  

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

12% je provizija koju uzimaju!

moji gosti se prave tose, ostave tacno koliko su oni izracunali ,recimo 30e dan*5 dana i to je to 150e,a ustvari treba da plate 164e recimo....niko nije dao toliko i ja se cesto pitam, ali ajde, ako potraje moracu nesto menjati...

Zvala sam booking kazu obavezno je da daju pun iznos , trazili su  ime da provere ili sta vec,nisam htela da dajem,ali videcu za dalje.....bilo mi bez veze da cinkarim za 10e

Izmenjeno (biljagenije)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@gogo23 Hvala na odgovoru, sad mi je jasnija procedura.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka