spale

Booking.com

726 poruka u ovoj temi

Sve ti piše u uslovima za taj hotel. Bez obzira na free otkaz hotel može da naplati deo ili ceo iznos. Ako otkažeš vratiće ti pare u propisanom roku( do 15 dana)  Usled konverzije valuta i bankarske provizije možeš izgubiti malo para pri povraćaju.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aha, e super onda. Ma ja imam sigurno preko 50 rezervacija na bookingu do sada, i ovo mi se prvi put desilo da mi skinu deo para sa racuna samo. Bilo je par puta to u nedospelim obavezama, ali nikad ovako. Cudno mi bas to tako da rade, pa posle da oni moraju da isplacuju kes nazad ako im se otkaze. Mislim oni prilikom cekiranja mogu da provere da li ima dovoljno sredstava na kartici, tako da mi je ovo deluje skroz nepotrebno sto rade. Hvala na info :) 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ništa tu nije čudno.Skidaju pare da bi te demotivisali da otkažeš jer kad vraćaju oni ne gube baš ništa već ti. Čak nekad i dobiju ako se promeni kurs i njihova valuta padne. I kad otkažeš rezervaciju moraš ih kontaktirati i zahtevati povrat para a to ume da bude smorno i nebezbedno po tvoju karticu. Traže ponovo broj kartice i ccv kod. Te podatke šalji odvojeno sa dva različita maila.Ako imaš 50 rezervacija onda imaš genijus 2 status pa imaš na engleskom on-line booking asist. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, da kapiram. Jel si siguran da traze i CCV kod? Ako im i to dam to, onda oni kao da raspolazu sa mojom karticom. Mada ja prilikom ove rezervacije nisam ostavljao CCV kod, i skinuli su te pare. To mi je isto bilo cudno, al izgleda i to moze. Tako da mozda mogu i da vrate nazad te pare bez ccv? Mislim, u pravu si ako je tolki rizik, ne bi se cimao za pare nazad, al opet 100 evra nije bas malo da tako poklonim nekome.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E znam da je bilo price o ovome, ponavljam se verovatno, ali cisto da uverim sebe :)

Aplicirao sam za USA vizu, i morao sam da rezervisem smestaj neki. To sam na brzinu nesto odradio, i odabrao sam ne bas najjeftiniju opciju u Las Vegasu za 7 noci. Naravno, birao sam onaj koji ima free cancelation. Medjutim, meni su odmah skinuli nekih 100 evra otrpilike (1/5 celog iznosa), stigne mi SMS o tome. Tad sam iscitao ovu temu, i skapirao da je to kao predautorizacija, da su to samo rezervisane pare itd. To mi se i pre desavalo, ali mi nije nikad stizala poruka na telefon da mi je uredno naplacena ta usluga. Sad posle par dana, ulazim da proverim stanje, i taj iznos koji je u pocetku stajao u nedospelim obavezama, sad vise nije tamo. Koliko ja mogu da vidim, te pare kao da je vec hotel naplatio. 

Na rezervaciji stoji lepo da je free cancelation do 3 dana pred dolazak. Posto ja ovo svakako planiram da otkazem kad/ako dobijem vizu, da li ce mi se vratiti te pare? Nikad nisam putovao u USA, pa ne znam tacno politiku njihovih hotela. U principu bi bio siguran da ce mi se vratiti taj novac da i dalje stoji u nedospelim obavezama. Sad kad sam video da nije vise tamo, vise nisam tako siguran. Pa ako moze neko da mi razbije sumnju :) Hvala unapred

Vratiće ti pare ako otkažeš na vreme.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni se desilo isto i kad su mi vraćali trebao je ccv. To bez ccv koda mi se desilo u Brazilu ali mislim da su kod povukli sa mog naloga- neznam. U svakom slučaju kod bilo koje rezervacije nikad nedam da naplate. Blokiram limite na 100 din da prođe samo validacija kartice. Autorizacija ili rezervisanje iznosa im nedam. Kad počnu da se " bune" kažem ažuriraću karticu jer mi prethodna ukradena. Ako hoće da čuvaju rezervaciju ok a ako ne o" objasnim" da nisu jedini hotel. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25463
    Ukupno tema
    845458
    Ukupno poruka