spale

Booking.com

886 poruka u ovoj temi

Nije nista cudno da na nekim destinacijama, pa cak i prilicno poznatim, ima mogucnost otkazivanja dan ranije. Npr. ako je neki veci hotel u pitanju, pa uglavnom nisu totalno puni i sl.

Da li ce rezervisati sredstva, zavisi samo od politike hotela.

A i takse zavise od broja zvezdica hotela,  i ako ostajete 10-15 dana na letovanju, u nekom hotelu od 4 ili 5*, i za 2-3 osobe itekako moze da se ispadne cifra od sto evra.

U Grckoj je 4e po osobi dnevno u hotelu sa 5*, a 3e u 4*.

U puno zemalja hoteli obracunavaju takse posebno, a opet ima i hotela gde je sve uracunato.

Uglavnom, sto vec rekose, dobro procitajte i proucite uslove.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

U Grckoj je 4e po osobi dnevno u hotelu sa 5*, a 3e u 4*.

Meni su toliko naplaćivali po sobi. 

Kako god, ovo je postala raširena praksa, posebno se iskazuje i naplaćuje taksa i porez, ono što sam primetio je da su prevrtljivi Zlovenci izmislili novi način kako da zajebu goste i booking, smanje cenu sobe/apartmana a nabiflaju "troškove" taksi i poreza, bookingu ide manji procenat, njima više u džepu a nekim  gostima moguće i promaknu sitna slova pa se prime na "super cenu" i popust 

Klasičan primer (Nigerijske) Zlovenačke prevare

https://www.booking.com/hotel/si/pocitniska-hiska-olimje.sr.html?aid=397594;label=gog235jc-1FCAEoggI46AdIM1gDaMEBiAEBmAEkuAEXyAEM2AEB6AEB-AEMiAIBqAIDuAKXzuHjBQ;sid=75078e09e79235146bfc3d440676aef7;all_sr_blocks=334036201_129788851_4_0_0;checkin=2019-03-08;checkout=2019-03-10;dest_id=-92270;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;group_children=0;hapos=15;highlighted_blocks=334036201_129788851_4_0_0;hpos=15;no_rooms=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;sr_order=popularity;srepoch=1551394607;srpvid=982ba157d63501dc;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl

 

Inače taksa za 2 dana za 2 osobe je 8 eura. 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

-rezervacija sa besplatnim otkazom uvek.

-plaćanje isključivo u hotelu.

 

Uvek ovako :D

I ja sam primetila sta rade Slovenci, prosle godine kada smo rezervisali :viking:

Izmenjeno (Tirkizna)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moram ovdje da napisem moje lose iskustvo sa bukingom. Naime, vise pua sam rezervisao hotele preko bukinga i sve je bilo u redu sto se samog hotela tice, ali poceli su da varaju sa onim linkovima za popust.. tipa da vracaju 15€ ili $ onom od koga sam uzeo link ili da cu ja dobiti povrat od 10% ili fiksno 25€ ukoliko hotel bude skuplji od npr 50€ ili $.  Prvi put kada sam koristio ovaj link dobio sam novac.. ali dva puta posle toga nista. Prvi put su kao razlog naveli da zbog promjene kursa ne mogu dobiti nagradu/novac a drugi put su naveli neki nebulozan razlog, kao vas prijatelj je vec nagradjen ali vi ne mozete dobiti povrat novca tj nagradu i kao zamjenu su mi ponudili 5€ umjesto 25€ koliko sam trebao dobiti. Je li jos neko imao ovakvo iskustvo kao ja? 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kod mene ovako , s tim sto ja kazem gostima ne placate takse i naknada....samo onu cenu koja je navedena....cini mi se sada kao losa poslovna politika!?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Astorčić meni nisu isplatili 2 x 15 usd. Obrazloženje je bilo da mogu da ne isplate bez ikakvog posebnog razloga. Od tada više ih ne preporučujem a i ne hvalim.

 

 

Kod mene ovako , s tim sto ja kazem gostima ne placate takse i naknada....samo onu cenu koja je navedena....cini mi se sada kao losa poslovna politika!?

Samo kad bi nam objasnila šta si htela da kažeš?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni, koliko je u znanju, samo jednom imate pravo na popust. E, sad...verovatno ako preporucite drugog prijatelja koji preko Vas rezervise smestaj, onda opet imate pravo na tih 15e.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@nebojsabrada katastrofa su postali... meni su posle ne znam koliko mailova ponudili 5€ da me skinu sa grbace. Nije ovdje do 5 ili 20€ vec do principa. Ako pise hocu da se ispostuje. Ja sam svakako planirao rezervisati taj hotel.

@vessna72 jedan clan porodice je otvorio buking nalog i rezervisao hotel, sto znaci da je prvi put koristio link/popust, ali nije dobio povrat novca.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

 

Samo kad bi nam objasnila šta si htela da kažeš?

Ko Bilja? Pa to je "stara rentašica" samo neće da se reklamira ovako javno:hahaha:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ko Bilja? Pa to je "stara rentašica" samo neće da se reklamira ovako javno:hahaha:

Ne odajem se ja nikako :hahaha:

Htedoh reci da ne klepam goste za taj dodatni iznos, vec im kazem samo cifru bez tih taksi ..i.dem u gubitak, tonem , moram menjati menadzera :lud:

Izmenjeno (biljagenije)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da. Stvar je što booking pravi budalu od vas sa tim programom preporuke. Jasno je da treba ispuniti uslove za 15 usd i 10% popusta ali i kad sve ispunite piše tamo negde da " u bilo kom trenutku mogu obustaviti isplatu nagrade bez posebnog razloga". 

Dakle iako niko od nas nije toliki bednik da mu je tih 15 usd bitno oni se ponašaju nekorektno i isplaćuju nagradu ko milostinju prosjaku.

Zato se ne ponižavajte i ne preporučujte booking.Veliki su rezervacioni sistem  ali i veliki su i sa bezobrazlukom. 

Nekada su vodili računa šta im je u ponudi ( ko se seća do pre par godina bili su samo hoteli) a sada i sobice i apartmani i stanovi pa čak i šatori na livadi.Airbnb im je sestrinska firma pa imajte i to u vidu. Nisu bogom dani a ni jedini pa birajte manje zlo.

A sitna slova su sve sitnija i nevidljivija.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Da, ali Vi ste dobili 15e popusta i oni ce kada preporuce drugog korisnika.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Oni imaju u ponudi i da za svaku recenziju koju napisete duzu od ???? znakova, imate umanjenje od 15e za rezervaciju. Ponudili su nam to jednom. Zvala neka zena iz Spanije, ali smo odbili. Mislim, sta mogu da ti obecam. Nesto ce me motivisati da pisem, nesto necu ni da ocenim. Prosto mi je zao da ljude ubijem komentarom ako znam da od toga zive. Uglavnom im napisem svoje sugestije i zapazanja u mejlu ili na papiru i predam prilikom odlaska. Verovali ili ne, ali to funkcionise! Samo sam jednom neke ocenila na bukingu 2.i bilo mi je zao, ali sam shvatila da njima nije, tako da je sve ok.

A sto se tice toga da nude apartmane, sobe i sl  Meni je to u redu. Ljudi zele da izdaju, oni ce im to omoguciti, procenat je jasan i svi su na dobitku. Ko zna da radi, uspece, ko ne zna- nijedna opcija mu nije odgovarajuca. Ukratko, nemam nijednu zamerku kad je buking u pitanju. Uvek je bilo tacno onako kako su napisali.

Izmenjeno (vessna72)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To sa komentarima je opširna tema i svodi se samo na činjenicu da li je komentar realan.A izbegavanje ostavljanja komentara koji je loš po smeštaj jer oni žive od toga je diskutabilan stav.Takvim stavom svi smeštaji bi imali ocenu 10 .

Ne mora smeštaj biti savršen ali na kraju komentara bitna je cena-kvalitet.

Ono što valja i ne valja treba podeliti sa drugim posetiocima a hotel može osporiti vaš komentar ako misli da nije tačan.

To što ste na papirčetu njima " očitali" šta nije valjalo meni kao posetiocu ne znači ništa. Niti znam šta nije valjalo niti da li su oni reagovali na vaše primedbe.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam toliko puno ostavljao preko bookinga, al nekako i dalje imam utisak da su najpouzdaniji i bezbedniji od svih sajtova.

Za te bonuse verujem da je tako, nisam ni obracao paznju na te mailove, samo brisao.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka