Ja_

Šarganska osmica-Kustin Mećavnik

104 poruke u ovoj temi

Da li je neko isao na ovu turu,Sarganskom osmicom, u poslednje vreme ponovo ozivljenu kao turisticka atrakcija? Da li znate kako izgleda kompletna ruta?

Idem za vikend ali nikoga ne znam ko je isao.

Hvala ljudi!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam isla pre 2 godine. U Mokroj Gori smo kupili karte i onda u vozu preko razglasa pricaju neku pricu sta posecujemo i sl. U odlasku nigde nije stajao nego samo gledas kuda prolazi, staje se u stanici Jatari, i onda u povratku staje na raznim vidikovcima za slikanje, pa Golubici koji su ostali od Kustinog filma...Traje oko 2-2.5 sata.

Vrlo lepa tura, cena je bila 500 din, za decu 250 din, bilo je jako puno stranaca ljubitelja ovakvih pruga sa 2 tone foto opreme oko vrata.

Posle toga smo posetili Drvengrad koji je za svaku preporuku. Nije covek lud sto je takvo mesto izabrao za zivot, zna on sta radi :) .

Takodje vredi posetiti izvor Bele vode, kazu da je voda jako lekovita, tu se gradi crkva Sv.Jovana i jako je lepo uredjeno oko tih izvora.

Ne znam da li je dostupno novo etno selo koje je Kusta napravio za novi film Zavet.

Najtoplije preporucujem ovu turu.

Izmenjeno (Putnica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bravo!Hvala puno na odgovoru!Znaci, izbor je pravi. Tako sam i mislio.

Pojedine agencije ovu turu imaju u ponudi pa kao mogu da predpostavim sta ista podrazumeva, ali mi je trebala ovakva informacija iz prve ruke. Hvala jos jednom!

Prenecu utiske kad se vratim

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za one koji ovog proleca ili leta planiraju da malo proskitaju Srbijom, spomenuta turisticka varijanta je odlican izbor. Kao sto najavih, tokom vikenda posetio sam Taru , Mokru Goru, Kusturicin Mecavnik - etno grad/Drvengrad kako ga mnogi zovu, a naravno nije izostala ni voznja Sarganskom osmicom. Pojedine turisticke agencije nude otprilike bas ovakav program obilaska, ali slobodno mozete krenuti I sopstvenim prevozom I obici sve navedeno, I jos vise. Mi smo isli u privatnoj reziji, bili smo smesteni na Tari, konkretno u mestu Kaludjerske bare, u Vili Dzogazi (Dz, kao Dzogani ). Vilu mogu da preporucim, ima sasvim solidnu hranu I ljubazno osoblje a sve sobe/apartmani poseduju I TV. Zaista im je vrlo bitno misljenje I pozitivni utisci posetilaca pa cete tako verovatno ( kao I mi) na kraju odmora biti zamoljeni da popunite upitnik tipa : sta vam se dopada,sta ne, da ocenite smestaj I uslugu…Na tri kilometra od spomenutog objekta nalazi se I ergela u okviru nacionalnog parka, gde naravno mozete jahati konje, a pored “rodea” u ponudi su I strelicarstvo, paraglajding…. Ako nastavite “dublje u sumu” , imacete odlican pogled sa vidikovca, gde postoji I mesto za odmor, a domacini ce vas uputiti ili cak odvesti do ove lokacije. Mi smo bili iz nekog razloga povlasceni pa nam nisu ni naplatili jahanje Sokola I Suzane  , a kasnije nas je jedan od clanova nacionalnog parka, onako na konju, odveo do vidikovca. Ko voli prirodu, mesta za setnju ima koliko hocete. U blizini je I “centar” sa smestajnim objektima, restoranima sa domacom hranom, prodavnicama suvenira…Na nekih 30ak kilometara je I Bajina Basta. Sto se tice Mokre Gore, prvo smo resili da se provozamo Sargansko osmicom, osvezenom kompozicijom kojiu je vukao cuveni Cira jos od, ako se ne varam, 1926. Put je dug 13,5 km, voznja sa sve stajanjima traje oko 2 ipo sata a karta kosta 500 dinara. Postoji nekoliko mesta za stajanje, sa odlicnim pogledom za fotografisanje, a najduze zadrzavanje imacete na stanicama Sargan I Jatare. Jatere je odlicno mesto za kaficu (50 dinara) I za jos par fotki, a poseticete I Golubovice gde je sniman Kusturicin film “Zivot je cudo”. Zapravo, videcete “kucu” u koj su ziveli glavni akteri - Slavko Stimac, Vesna Trivalic I Vuk Kostic, zajedno sa nesvakidasnjim (svojstveno Kusturici) rekvizitima iz ovog filma. Majstorska radionica Emira Kusturice (koji je definitivno zasluzan za popularizaciju cele Mokre gore u turisticke svrhe), u saradnji sa Unicefom, podignuta je na Mecavniku.Ulaz kosta 180 dinara a moci cete da pogledate I neku projekciju filma. O tome ce vas obavestiti na ulazu. Pored bioskopa “Underground” tu su jos I galerije, prodavnice suvenira, restorani, crkva…a u planu je I izgradnja bazena, sportskih terena I ko zna cega jos, s obzirom da se konstantno na ovom prostoru nesto gradi. Naravno, sve to ne bi bilo kompletno kada tu ne bi bio I domacin, pa je tako Kusturica raspolozen da se slika sa posetiocima, malo procaska I plati vam klopu ( za ovo poslednje sam se salio…). Naravno, ne mislim da Kusta gore glumi dvorsku ludu I da je 24 sata vama na usluzi ali smo ga mi ipak sreli I videli navedeno.Cene su sasvim ok, nista preterano, a zanimljivo je da se od mineralnih voda pije samo Karadjordje, Draza Mihajlovic I tome slicno….

Koliko god dana da provedete na planini nece vam biti dosadno. Podrazumeva se da volite prirodu I bekstvo sa asfalta…

Eto,to su moji utisci.Vredi posetiti.

Nadam se da ce nekome ovo ovde ispisano biti od koristi

Pozz!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li previše tražim, ako zamolim za cenu prenoćišta. Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pun pansion 1200 dinara!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Ja_, sta se nalazi preko puta hotela Dzogazi?

Ja sam se upravo vratio sa Zlatibora, i jedan dan bio na opisanom izletu. Stvarno jebilo lepo. Stanica u sred guste sume, zeleznicka pruga koja se probija kroz to drvece, uzan kolosek - kao iz decije slikovnice.

Savet: mnogi ljudi su zalili sto nisu poneli praznu amblazu za vodu sa izvora Bele vode. Licno se time ne bavim, ALI kome treba, da zna da ponese. Voda ima cetvrtu u svetu pH vrednost i dobra je u borbi protiv koznih bolesti, zapalenja ocnijh kapaka i slicno. Ja se samo umio i gucnuo par gutljaja (jeziv ukus), neki su tankirali prazne flase koje su poneli, a ostali su patili sto nisu imali u cemu da natoce i ponesu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav Nikola S! Vidim (citam) da si bio vrlo vredan ovih dana. malo Pariz, malo domace destinacije... :) Tako i treba. Elem, preko puta ove vile se prakticno ne nalazi nista. Vila se nalazi na raskrsnici puteva a bas od glavnog ulaza put vodi ka, ajde da kazem, centru mesta Kaludjerske bare, pesice-4 minuta

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, Ja_! :)

Rastuzio me tvoj odgovor - preko puta Dzogazija se nekada nalazio jedan mali vojni objekat u i oko koga sam se ja igrao sa drugarima vojnicima "kaubojaca i Indijanaca" na stacionarnom logorovanju.

A postoji mogucnost da se i dalje nalazi tamo, jer odgovara tvom opisu "prakticno nista"! ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

S obzirom da komsiluk i nije bas impresivan, nisam puno ni obracao paznju, sad bas razmisljam....Znam da je sa leve strane neka kafanica ali nekog takvog objekta se stvarno ne secam.

U svakom slucaju, super je gore. Bio kauboj ili indijanac ... :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@JA

Jel kratki filmic bio sa onim klincima u domu? Zakasnih na prvih 2-3 min pa

mu ne znam naslov, ali mi se extra svideo. I mi smo nafatali Kustu za slikanje, a videsmo i Cvijanovica u selu. Ja sam bio u martu, a tad vozic jos

uvek nije isao, no nije mi poslednji put da cu svracati tamo ;) . Sve u svemu super je tura i naravno kad se moze uvek najbolje sam "rezirati".

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izgleda da Cvijanovic ne silazi sa Mokre Gore :) I mi smo ga videli, bio je tu i Bjelogrlic. Inace, mislimo na isti film, jeste dobar. Prakticno svi filmovi koji se prikazuju ne traju preterano dugo i uglavnom su dokumentarni.

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lično me čudi izbor lokacije za ne silaziti se od nje, al ok...

Ja sam bio od početka projekcije filma, ali naslova nikako ne mogu da se setim... O nekom Cigančetu (glumilo prilično beličasto dete), koje izmedju života sa svojima na ulici i stalnih konflikata sa zakonom,i sigurnosti doma za maloletne kriminlace-bira dom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Care pa nije on cigance, samo je u ciganskom vlasnistvu... :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

AAAaaa... Ok, ta vrsta vlasničkih odnosa je daleka mom razumevanju.

A i verovatno sam dobrim delom mozga mislio na još neki sok kada izadjem iz Udergrounda...

Ali stvarno kao da sam čuo da se upotrebljavaju reči kao što su "mama", "tata" i "moji"...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka