ljubce

Putnicke mudrosti

45 poruka u ovoj temi

Tvoje putovanje nije završeno sve dok ne ostaviš dar zemljama koje si posjetio, dobro znajući da nikada nećeš moći da im vratiš ni pola od onoga bogatstva koje su ti poklonile.

Putovanje je poput disanja; izdahni staro, udahni novo i dozvoli svom slomljenom srcu da ostane iza tebe.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Oni koji me srecu misle da ja to putujem. A ne putujem ja.

To beskraj po meni hoda.

Mika Antic

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne pričaj mi o tome koliko si obrazovan; reci mi koliko si putovao....

prorok Muhamed

Naša destinacija nikada nije mesto, već novi način posmatranja stvari.

Henri Miler

Svakome bi trebalo odrediti da putuje, s vremena na vrijeme. Čak i više: da nikada ne zastane duže nego što je neophodno. Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto, čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposeti njegov osvojeni prostor, i on će počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje.Ostajući, čovjek trpi ili napada.Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promjeni mjesto i nametnute uslove.

Meša Selimović

:kapetan:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pošto na putovanja mnogi idemo i kolima, treba i stići na željeno mesto bezbedno, uvek pokušavam da za vreme vožnje ne mislim ovako:

"oni koji voze sporije od nas - su vozači koji samo stvaraju zastoje i prave gužvu a oni koji voze brže od nas - pobiće nas budale kako divljaju!"

Dakle da bi uživali u putovanju i bezbednom stizanju gde smo krenuli, nađimo se negde u sredini...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...PROBATI JUG KO ZRNO GROZDJA SA DLANA BOGORODICE

LIZNUTI SO SA ONOG GVOZDJA ZA KOJE VEZU BRODICE

SLUSATI VETRE KAKO GUDE KROZ BELE STEPSKE JASENE

ZAJTITI VODE KOJE BUDE GENE U TEBI SPASENE...

DJORDJE BALASEVIC

...NEK BULEVARI SVETA PAMTE MUZIKU TVOJIH KORAKA..

DJORDJE BALASEVIC

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Don't be a tourist, be a traveler.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

moji favoriti:

1. Najkorisnije je putovati sam, jer imaš više vremena za razmišljanje.

2. Najbrže putuje onaj ko putuje sam.

3. Putovanje avionom su sati dosade prekinuti momentima iznenadnog užasa.

4. Kad ideš na put, savetuj se sa starcima, kad se vratiš kući, novosti doznaj od dece

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"Putovanje se najbolje meri u prijateljima, a ne u miljama".

Tim Cahill

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"Ко не путује тај не живи, тај не знаде што је свијет, што је свјетска мјешавина." - Његош.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda nije mudrost ... Ovo mi se desilo dok cekao 2 sata da udjem u Puškinov muzej.

Posto kod sebe imao samo kreditnu karticu, negde na polovini cekanja mi palo na pamet da mozda ne mogu da platim karticom kartu. Pitao par do mene da li znaju. Posle pretrage netom koja nije dala odgovor, covek je sam otisao do ulaza i pitao i rekao mi da ne moze. Ja sam izasao iz reda i jedva nasao bankomat u metrou. Kad se vratio, taman mi bili na red da udjemo. Poceli da pricamo o svojim putovanjima. Oni bili za Beograd, mene pitali za Moskvu , odakle su oni, i ja im rekoh da sam u Moskvu stigao pre nekoliko sati. Poceli su da mi pricaju o Moskvi da bi zavrsili sa tim da oni bas i ne vole svoj grad.

Na sta sam ja odgovorio da zato valjda i putujemo, jer ne volimo bas svoje gradove.

Njima je to bilo jako zanimljivo kao odgovor te je zena cak zapisala negde u telefonu ;)

Hehe

Ne znam da li je to zaista istina ... Za sve. U mom slucaju, verovatno delom jeste...

Eto, mozda ce neko jos nesto reci o tome da li je delican razlog sto putujemo i taj sto ne volimo bas svoje gradove.

Izmenjeno (Phillippe)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...“The sea is dangerous and its storms terrible,

but these obstacles have never been sufficient reason to remain ashore…

unlike the mediocre, intrepid spirits seek victory over those things that seem impossible…

it is with an iron will that they embark on the most daring of all endeavors…

to meet the shadowy future without fear and conquer the unknown.”

- Ferdinand Magellan

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eto, mozda ce neko jos nesto reci o tome da li je delican razlog sto putujemo i taj sto ne volimo bas svoje gradove.

Pre mnogo, mnogo godina procitala sam Primalni krik A. Janova (psihoterapeut iz Santa Monike). Vise se nicega se ne secam osim jedne njegove pacijentkinje, koja je stalno putovala trazeci sebe. Secam se dobro njene recenice, manje-vise, ona je rekla: "Otisla sam u Evropu da nadjem sebe, ali nisam bila tamo." Mislim da je (naravno, ne vazi za sve)tu sustina; nije da ti se ne dopada grad, nego ne mozes sebe da nadjes...

Ili Kavafi, Itaka:

...

Treba da zazelis da putovanje bude dugo.

I mnogo letnjih jutara da bude

kada ces - s kojom li radosti, sa zahvalnoscu!-

uci u luke, prvi put vidjene,

...

A na umu uvek da ti Itaka bude.

Da tamo stignes predodredjeno je tebi.

Ali uopste nemoj da ubrzavas putovanje.

Bolje neka godine mnoge traje

i nas ostrvo da vec kao starac stignes,

obogacen onim sto si uz put stekao,

ne ocekujuci da ti Itaka pruzi bogatstvo.

Itaka ti je dal divno putovanje.

Da nema nje, ne bi ni posao na put.

Ali nema nista vise da ti da.

I ako je nadjes siromasnu, Itaka te nije prevarila.

Tako si mudar postao, s tolikim iskustvom,

pa ces razumeti vec sta to Itake znace.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eh Jelena i Filipe, kad bi samo znali koliko malo ljudi uopste poznaje svoj grad, Zivim u Beogradu i ne znam jel uopste moguce nesto staviti u recenicu volim ili ne volim svoj grad, Da li je ono sto sam poznavala isto ono sto sad postoji i ja ga ne poznajem. Da li je Ada Ciganlija od pre 15 godina ono sto i danas ? Ili Skadarlija ? Da li je nekadasnji Kalemegdan koji je bio tmuran i mracan, ono sto je danas. Dali je nas Zoo vrt jedno zaista mucno mesto sa onim skucenim i polugladnim zivotinjama u njemu, ono isto mesto gde smo rado isli ko deca, a ja danas necu svoju tamo da vodim, jer me zaista rastuzuje.Karta u muzeju Nikole Tesle kosta 150 dinara. Pa ipak ,gotovo niko od skola nece da odvede organizovano decu da vide ovu postavku. Kod nas je mnogo stosta lepota i tuga.

Meni je deviza putovanja - Lepota je u oku posmatraca.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
d0a135cb1fc35c1265edd5ab.jpg
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka