ljubce

Putnicke mudrosti

45 poruka u ovoj temi

Citati,izreke, stavovi, reci mudrosti... u vezi putovanja mogu da nas inspirisu, motivisu, a uostalom mozemo i mnogo nauciti od njih.Laie_21.gif

Svi mi imamo svoje razloge zasto putujemo, nekima su ti razlozi slicni, a nekima putovanja ispunjavaju razlicite potrebe, za strelca se kaze, "da se rodio sa koferom u ruci"crazy_pilot.gif, pa cu ja za sada samo toliko reci sto se licno mene tice, a napisacu kasnije i neku filozofiju putovanja iz mog uglamail1.gif

Pored mudrosti koje cemo citirati, a vec su zapisane u vremenu, mozda neko ima neki svoj moto, ili filozofiju da podeli sa namaboat.gif.

Pa da pocnem sa jednom koja se meni i Daci jako dopala, ali joj na zalost ne znam autora pardon.gif

"Ne idi tamo gde te put moze voditi, idi tamo gde nema puta, i ostavi trag"

Izmenjeno (ljubce)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepa tema!

Evo jedne meni zanimljive:

Ne čeznemo za određenim mestima, već za osećanjima koja ona bude u nama.

Sigmund Graf

Izmenjeno (Cvrča)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Cvrco grin.gif

Evo jedne pomalo duhovite sarcastic.gif

"Nisam bio svuda, ali je na mojoj listi" Susan Sontag

Izmenjeno (ljubce)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lepa tema...

"Uspesno putovanje je kada putujes svojom zemljom kao stranac"

G.K.Chesterton

"I to neprestano kruzenje, sa jednom tackom na zemlji koja odredjuje smisao tom kretanju, koja ga cini odlazenjem i vracanjem a ne lutanjem, znacilo je za njega stvarnu ili zamisljenu slobodu, sto je svejedno na kraju krajeva.

Bez tacke za koju si vezan, ne bi voleo ni drugi svet, ne bi imao kud da odes, jer ne bi bio nigde."

Mesa Selimovic

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobra tema, bravo na ideji Ljupče.

E, ne znam ko je mislilac al' izreka glasi

"Sve najbolje ideje su mi se rađale dok sam na putu" ( ovaj, nije baš da se pronalazim, no , pade mi na pamet pa da je pribeležim ..)

"Dobar putnik ne zna gde je. Savršen putnik ne zna ni odakle dolazi".  Lao Ce

Al' ajd' malo i o mojim planinarima

"Zašto se penjem na planine?! Pa zato što postoje ( su tu)!" E, pokušah da nađem ime alpiniste vlasnika ove mudre misli al' zalud

"Hvali planinu, al' ostaj u ravnici" 

Izmenjeno (Margarita)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Idi samo tamo kuda te mašta vodi. Staza zadovoljstva i slobode je za putnika najbolja staza.

Ako nađeš mesto koje ti odgovara, obavezno ostani. Međutim, nećeš upoznati dušu naroda koji tu živi dok mu se ne obratiš na njegovom jeziku.

A moja licna je ...putovanje se ne racuna ako Ljubce nije pored mene jer bez njega...cak ni Moskva nema Crveni trg   :srce::D

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

"Lakse je prevaliti pustinju.........nego ici zedan za karavanom tudjih misli."

--------------------------------------------

Ljubce,,, + za temu

Izmenjeno (samco)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljubce, tema je zanimljiva ili ja  tako dozivljavam svaku tvoju temu, jer imaju puno pozitivnih vibracija, cak i preko ove kutije.

35055_1162586882650_1767202648_311743_55

Procitala sam i ove vase misli i prepisane misli....razmisljala sam neko vreme sta napisati. Mogu prepisati milion izreka starih putara, pisaca, mislilaca, filozofa i ostalih. Vecinu svi mozemo manje-vise pronaci u knjigama, a lako vec ovde, ispred prozora ovog svetathfunnychat.gif.....sve su dobre, nanovo nas oduseve.

ththyodelsmiley.gif

Moje misli su sledece

Putovanja su nacin zivota. Putovanja su adrenalin koji me pokrece. Kroz putovanja zivim. Putovanjem se hranim, podmladjujem, u njima sam odrastala, sazrevala i obrazovala se. Gradila sam sve te gradove i svetove u sebi, a tako sam jos mala....i  svaki put posle putovanja ja sam jos manja.  

A evo i mog omiljenog citata M.A:

"Putujem,evo,putujem 

da natrpam u glavu još neslućene predele,da drveću poželim najlepšu laku noć

na svetu,da se vrtim kao lišće,kao vetar po travnjacima,kao zvezde i ptice.Da malo nemam plan."

38488_1162586082630_1767202648_311741_31

Izmenjeno (Infoputnik)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uh, Info, može li neko to lepše reći...? Ni posle sto godina ne bih umela tako da sročim...:srce: :srce: :srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Svet je knjiga. Onaj ko ne putuje pročita samo jednu stranu.

Sveti Avgustin

Putovanje i promena mesta daje umu novu snagu.

Seneka

Onaj ko ne putuje ne poznaje vrednost čoveka.

Mavarska poslovica

Naša destinacija nikada nije mesto, već novi način posmatranja stvari.

Henri Miler

Za dvadeset godina bićeš više razočaran stvarima koje nisi uradio nego onima koje jesi. Isplovi, zato, iz sigurne luke. Otkrivaj, sanjaj, istražuj!

Mark Tven

Nisu svi oni koji skitaju izgubljeni.

Tolkin

Izmenjeno (Atina11)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za dvadeset godina bićeš više razočaran stvarima koje nisi uradio nego onima koje jesi. Isplovi, zato, iz sigurne luke. Otkrivaj, sanjaj, istražuj!

Mark Tven

Ovu obožavam! :srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uh, Info, može li neko to lepše reći...? Ni posle sto godina ne bih umela tako da sročim...:srce: :srce: :srce:

Hvala anci :srce:

Ne mozemo toliko knjiga procitati o kulturi, zemlji i ljudima, koliko u jednom odlasku to mozemo dobiti u nasim glavama....e, tako ja razmisljam.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

autora ne znam, moguce je da je samo slogan neke turisticke agencije :) ali mi je omiljena i cesto je ponavljam kao mantru :)Covek je bogat onoliko koliko putuje. Ja zelim biti prebogata i stalno radim na tome :)

ljubce, ove su ti odlicne:

"Ne reci mi koliko si obrazovan, reci mi koliko si putovao" Muhamed

"Nisam bio svuda, ali je na mojoj listi" Susan Sontag

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

"Putujem,evo,putujem

da natrpam u glavu još neslućene predele,da drveću poželim najlepšu laku noć

na svetu,da se vrtim kao lišće,kao vetar po travnjacima,kao zvezde i ptice.Da malo nemam plan."

Bravo, i meni je ova omiljena :srce: a evo i jos jedne takodje omiljene, ne znam cija je:

When there is a will there is a way, impossible is nothing :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26312
    Ukupno tema
    877612
    Ukupno poruka