Maljkovic

Šri Lanka - opšta tema

96 poruka u ovoj temi

Naravno da bi bilo sjajno da upoznas ostrvo sa destinacijama kojim upoznajes istoriju ostrva,zato nemoj dopustiti da ti vreme ogranicava posetu.Treba ti 2 dana,jer ti dolazis iz Gala?Mozes da iznajmis kombi,ali je sasvim sigurno da moras spavati,recimo u Dambuli,pored Sigirije,i mesto koje moras pored ova 3 sto si nabrojao, posetiti takodje!:) Treba ti 2 puna dana,u svakom slucaju!

Izmenjeno (CEJLON)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kolika je realna cijena da se plati nekome da vozi nas dvoje od Kogale do tih lokacija i nazad u dolarima (ili eurima)? Je li grupna cijena ulaznica za te tri lokacije još uvijek 50 dolara? Čini mi se da je oljica rekla za nešto da je poskupilo duplo. Takođe me zanima za njihove telefonske kartice koje se kupe tamo je l' imaju na sebi nešto kredita ili se mora odvojeno kupovati dopuna?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja polako brojim dane - 28 - :) do moje prve posete Šri Lanki. Iako idem preko agencije, moraću malo i sam da vidim šta i kako.

Ono što mi prvo ...hmmmm ... to je ta cena koja nije ista za turiste i lokalce. I okej je da nešto bude možda duplo skuplje - i u Rusuji je Ermitraž i ne znam šta još jeftinije za Ruse i Beloruse, za ostale malo skuplje - ali 30 puta skuplje... Okej, i možda i nije to neka para - čak i za nas - ali kad malo bolje istražim kako, šta, videću da li ću dati pare baš za sve te atrakcije. Nešto što onako usput gledao, meni i nije baš nešto... a sa druge strane, verovatno se neću više vraćati u Šri Lanku, pa onda...što da ne...

Videću

Ono što mene 'muči' je to što ja uopšte ne znam kako se osećam povodom tog puta. Ja sam više 'gradski/Evropski' tip ali želim da vidim i nešto drugačije. Afrika i safari neki su mi baš želja. Šri Lanka je izabrana jer je bila - preko agencije - najjeftinija a i ono što čitao o zemlji i svemu tamo mi je bilo zanimljivo... Iskreno se nadam da će mi biti zanimljivo i pre svega da ću osetti to nešto drugačije ( šta god da je).

Malo mi je krivo što nisam baš ushićen putem i što tako mi misli nisu sređene u vezi toga, ali možda je još i rano.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preko koje agencije ideš i u koje mjesto? Možda se i sretnemo tamo pošto idemo u sličnom periodu. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam koliko bi trebao platiti da iznajmis kola,i ostalo,al vidis i sam,koliko bi mogao da izdvojis,ili koristi javni prevoz,koji ce ti sigurno oduzeti vise vremena,ali i smanjiti cenu...

Ne znam odakle vam to za cene koje su skuplje za stance?:=)

Ja sam 7 puta bio na ostrvu i nisam primetio:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam nešto pretjerano strašljiv, ali nisam siguran koliko je pouzdano da iz Koggale tražim prevoz za kulturni trougao. Ne znam ni kome bih se tamo obratio, osim eventualno osoblju hotela. Da li u Koggali uopšte postoji neko naselje mimo hotela?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam odakle vam to za cene koje su skuplje za stance?:=)

Ja sam 7 puta bio na ostrvu i nisam primetio:)

To sam čitao svuda na netu, a i u agenciji rekli. Npr ne znam ulazak u neki hram - za vernike je besplatan, za druge Šri Lančane ili nešto je dolar, a za turiste/strance 15 dolara

Preko koje agencije ideš i u koje mjesto? Možda se i sretnemo tamo pošto idemo u sličnom periodu. :)

preko Jungle Tribe-a

Kendi i Ikaduva

+ fakulative do tih kulturnih mesta + slonovi, kornjače i slično

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To su cene za istorijske lokacije,i sasvim normalno i uobicajeno sirom svet,izuzev Evrope:)

Ja sam mislio na klopu,sto bi bilo previse:)

Moras da guglas malo,i vidis kad su polasci vozova,buseva,ili ako ti je to komplikovano,iznajmi auto...

Ili da odes u lokalnu agenciju,mozda ti je povoljnije,nego da iznajmis auto.

Posteno da ti kazem ja za tu Koggalu nisam nikad ni cuo,morao sam da guglam,da bi video gde je...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Phillippe, pretpostavljam da si već uplatio aranžman, ali svejedno ti možda bude od koristi informacija. Gospođa iz agencije Top travel centar preko koje sam planirao ići u Šri Lanku mi je rekla da se očekuje da će u julu i avgustu tamo biti jako loše vrijeme sa dosta padavina.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa jeste mi od koristi informacija...ako mi zatreba nekad neka proročica potražiću tu top gospođu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad me nasmeja Phillippa,ali moram reci da je u pravu:)

Ono sto se zasigurno zna,more nece biti mirno,i pazite se talasa i struja...

Sad se ne smejem,ozbiljan sam!

Dakle,bez obzira bilo kise ili ne,a bio sam u oba meseca,to vas nece ometati ni u cemu:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

još jednom da zahvalim oljici na delovima oko Šri Lanke...počeo svoje pripreme i ima dosta potrebnih informacija

a ja samo da dodam da više NE POSTOJI ulaznica kombinovana za kulturni trougao i još neke stvari koja je koštala 50 dolara

Sada svaki ulaz se plaća posebno

:(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam danas počeo sa svojim pripremama za put. Jeste da idem sa agencijom ( i sad vidim da je sve samostalno moglo da me košta 400 evra jeftinije, ali...neke lekcije su skupe - mada sa druge strane ne verujem da bih nešto sam čeprkao Aziju kao destinaciju, nekako se uvek vrtim oko Evrope i severne Afrike) ali preskočiću neke njihove fakultative i umesto njih ići samostalno, ili ako nađem još nekog - super, na neke lokacije koje me više zanimaju, kao što je Polonnaruma dok smo u Kendiju.

Napraviću plan i za safari, ako nađem opet još ljudi za delenje troškova džipa - 125 dolara, to jest 25 evra za jednu osobu + ulazak

i još nešto iz Ikaduve jer nisam baš bič boj hahaha

i fun on the sun nije moj način odmora. Ja moram da se krećem, da istražujem, vidim nove stvari ...

Ako neko ima predlog za jednodnevne izlete iz Ikaduve, pišite

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imad dosta izleta iz Hikaduwe,mozes do plave lagune,najveceg bude,tuk tukom do Gala,pa plaza Unavatuna...

Safari je bezveze,bacanje para,ne vredi za jelena,gustera,i ako slucajno naletis na leoparda...

Ako imas vremena iz Kendija idi u Polunaruwu i vozom ,pa zatim tuk tukom do podnozja Adamovog vrha,i pentraj se cellu noc,kad svane i izadje sunce-raj na zemlji:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do P/ uwa ću ići sigurno. Bus mi deluje kao bolje rešenje, mada vozom je više scenic trip

Videću

Od H/wa sam planirao Galle, možda u istom danu i Marissa ili neki sledeći

Colombo ... Trebalo bi novim autoputem da bude brže. Pošto u njemu samo slećemo i ne zadržavamo se.

Gde je plava laguna? Jel to buda u džungli? Mislim da sam naisao na nešto tako

Hvala na predlozima

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka