bassomnia

Sofija

187 poruka u ovoj temi

U 6/13/2014 at 22:28, Troskot je rekao/la:

Možeš posetiti muzej ispod sv.Sofije.

 

Jesi li baš silazio dole i da li se plaćao neki ulaz?Ja bih malo više detalja o tom muzeju,ako može,hvala.

Izmenjeno (Boba i Sloba)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Музеј испод Св. Софије:

 

http://www.sofiahistorymuseum.bg/bg/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0

http://www.sofiahistorymuseum.bg/images/pdf/PricesStSophiaA4BG.pdf

деца до 7 година бесплатно

деца од 7 до 18 година 2 лева

људи преко 18 година 6 лева

породична карта 10 лева

Izmenjeno (Crni Bugarin)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vi baš živite u Sofiji?

o hvala puno na informacijama

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nekada sam cesto isao u Sofiju, barem jednom mesecno ali zadnjih 7-8 godina nisam. Zanima me gde ima parking blizu CUM-a ili blizu Pirotske

Jel ovde ima podzemni parking.

Izmenjeno (lavoazije)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od Pirotske gore pored Meka i odmah je tu parking.Tačno preko puta crkve Svete Petke Samardžijske. 

Šta je CUM?

E baš na ovoj mapi koju si postavio sivi prostor pored Meka je parking.

Vidim CUM na mapi ali ne znam šta je-ta zgrada je baš tačno preko puta.

Vidi i ovu temu,mislim da ti je ona bolja za pitanja tvoja:

 

Izmenjeno (Boba i Sloba)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

CUM - Centralni Univerzalen Magazin - tako se nekad nazivala *glavna* robna kuca u centru Sofije ( pretpostavljam po uzoru na nesto slicno u Moskvi). Sada je u toj velelepnoj zgradi u najstrozem centru Sofije (izmedju dzamije i onog luksuznog hotela (Seraton?) nesto kao trzni centar koji se sastoji od manjih lokala ali sve to deluje kao da je pred gasenjem i tuzno je nekako jer vrlo malo kupaca uopste ulazi u zgradu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, u pravu si. U doba komunizma je bila robna kuca. Posle je podeljen na lokale sa robom raznih brendova.

Verovatno je izgubio funkciju posle otvaranja silnih soping molova.

Hvala. To je to. Na mapama je parking ali se nista ne vidi. 

 

U Friday, August 05, 2016 at 23:26, Boba i Sloba je rekao/la:

Od Pirotske gore pored Meka i odmah je tu parking.Tačno preko puta crkve Svete Petke Samardžijske. 

Šta je CUM?

E baš na ovoj mapi koju si postavio sivi prostor pored Meka je parking.

Vidim CUM na mapi ali ne znam šta je-ta zgrada je baš tačno preko puta.

Vidi i ovu temu,mislim da ti je ona bolja za pitanja 

Izmenjeno (lavoazije)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja ti garantujem da je parking 100%.Proverio lično.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba videti mošti našeg kralja Milutina u Crkvi Sv. nedelje u centru Sofije,ali svi trče u shopping i nikoga ne zanima naša istorija,sramota.Kada smo tražili od Bugara da nam vrate mošti odgovor je bio "zbog čega da vam ih vratimo kada vi Srbi ne dolazite da ih vidite",potpuno su u pravu.

Nije više tako jeftino u Sofiji,uostalom kao i u ostalim zemljama bivšeg Varšavskog pakta.Čak šta više,ništa nije jeftinije tamo i ne verujem da postoji nešto što je tamo značajno jeftinije nego kod nas,jedino možda hrana u Metrou.Nije da nisu cool ti molovi,The Mall,Mall of Sofia,ali nisu ništa posebno jeftiniji.Crkve su vredne pomena,Nevski,Ruska Crkva i ona Crkva gde je večna vatra sa natpisom u stilu "majka Bulgaria",to me oduševilo i cenim taj patriotizam.U Crkvi Sv. Nedelje su komunisti dvadesetih godina prošlog veka zapalili Crkvu punu vernika i vidi se na slici natpis posvećen žrtvama.

448.JPG

446.JPG

Izmenjeno (Leicester)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A ko to kaže da Srbi ne dolaze da vide mošti,odnosno da im se poklone-nije se moglo prići od gužve tom ćošku.

Ta crkva gde je Večna vatra je crkva Svete Sofije.

Crkvu Svete Nedelje su zapalili 16.04.1925.godine,jer su pokušali da ubiju cara Borisa,koji je prisustvovao bogosluženju, i tada je crkva izgorela do temelja.

Izmenjeno (Boba i Sloba)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad sam ja bio,nije bilo nikoga bukvalno a bio je vikend i veliki broj naših ljudi kojima je preči Metro i Ilinci,ili shopping molovi.Inače su mošti u desnom gornjem uglu kada se udje unutra.Manje je bitno što je unutra bio Car,šokirala me ta brutalnost i ostao sam bez reči.Mučili su se i oni kroz istoriju kao i mi,bili sa fašistima pa pali pod Ruse,sada im je bukvalno poluprazna država jer su mnogi pobegli na zapad.

Znao sam i ja te nazive,ne moraš da me ispravljaš,ali neka bude da si pametniji,ok :smajl: U parku preko puta Crkve Sv. Sofije ima ruskih šubara sa značkom SSSR,kao i u ostalim državama gde su vladali Rusi,ima i raznih drugih suvenira pa vredi malo tu prošetati i izaći sa švercerske trase Metro-Ilinci :)

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lavoazije,to je bunt protiv svog identiteta koji je kod nas izuzetno popularan zbog krize identiteta,potpuno razumljivo jer menjamo ime države na svakih nekoliko godina,ne znamo tačne granice.Zato si dobio veliki broj pluseva.Bugari to neće reći,oni se bave sobom i poštuju svoju tradiciju.Voleo bih da se jave Bugari,poštovani članovi foruma i da kažu da li su im bitne Crkve u Sofiji,ili nisu deo nacionalnog bića.Toliko Crkava imaju na malom prostoru,ne verujem da je to sliučajno,zato je Bugarska uvek bila Bugarska.

Vasil Levski je nacionalni heroj,vođa nacionalne borbe za oslobođenje od Turaka,izuzetno ga poštujem i cenim.Nisam siguran,ali mislim da su ga Turci obesili na Orlovom mostu u Sofiji,molim da me neko ispravi ukoliko zna tačan podatak.Iskreno,naježio sam se dok sam slušao o njemu.

Centralna ulica u Sofiji je Pirotska,to nam govori da Bugari ne zaboravljaju svoje nekadašnje teritorije i da ih smatraju zapadnim pokrajinama.Ipak,i pored svega nama veoma blizak narod,imamo puno toga zajedničkog.Šteta je ako se Sofija ne upozna malo bolje.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 19 sat, Leicester je rekao/la:

Lavoazije, това е бунт срещу самоличността му, че е много популярен в нашата страна, защото на кризата на идентичността, напълно разбираемо, тъй като промяната на името на страната на всеки няколко години, не знам точната granice.Zato получите голям брой pluseva.Bugari не означава, че те се справят с тях уважавам ви tradiciju.Voleo ще се появят българи, уважавани членове на форума и да се каже дали те са били важна църква в София, или не са част от националните bića.Toliko църкви имат малко пространство, аз не вярвам, че това е sliučajno защото България България винаги е била.

Васил Левски е национален герой, лидер на националния борбата за освобождение от турците, силно го и cenim.Nisam уважаваме сигурен, но мисля, че турците обесят на Орлов мост в София, моля някой, поправете ме, ако знаете точните podatak.Iskreno, настръхнеш докато не чух за него.

Централните улици на София, Пиротска, той ни казва, че българите не забравят бившия тяхната територия и че те считат западната pokrajinama.Ipak, за всички нас, много близо до хората, ние имаме много zajedničkog.Šteta ако София не знае малко по-добре.

 

Не постоји обешен Васил Левски

83b9c6a1971932475fd1c3268c7b82c4.jpg

Izmenjeno (hristo)
Тук е обесен
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka