bassomnia

Sofija

187 poruka u ovoj temi

zdravo drugari...

treba mi pomoc oko Sofije...obisao bih je ovih dana, onako...na jedan dan...

raspitao sam se za prevoz - kazu da je najbolje uzeti povratnu do Dimitrovgrada a onda kondukteru od granice do Sofije dati 2evrica ...

ok taj deo je ok...e sad treba mi vasa pomoc...sta tamo obici a osetiti duh Bugarske tj Sofije?

...gde mogu kupiti tako nesto od hrane, slatkisa????...ima li negde jeftine garderobe??? neku pijacu njihovu bih obisao...i tako...sve ono sto svi vi iskusniji vec znate a mi neiskusni ne znamo - napisite ovde...

 

hvala veliko

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U centru grada najveće atrakcije su rotonda, tj. crkva sv. Đorđa iz IV veka, crkva Sv. Sofije VI vek i Banja Baši dzamija iz XVI veka. Tu je i arheološki muzej, koji se nalazi u nekadašnjoj dzamiji. Što se tiče tih najstarijih ostataka u podzemom prolazu možeš da vidiš i ostake nekadašnje kapije Serdike - ništa posebno. Takođe se u centru grada nalazi i mala crkvica Bogorodice Samardzijske, mislim da se sada ne može u nju jer su oko nje gradjevinski radovi. To bi bile po meni najveće atrakcije bugarske prestonice. pored toga postoje još zanimljivih gradjevina i delova grada: monumentalna crkva Sv. Aleksandra Nevskog, ruska crkva Sv. Nikolaja, crkva svetih Sedmočislenika, Sinagoga (navodno najveća sefardska sinagoga u Evropi), Narodni teatar Ivan Vazov, univerzitet, mauzolej Batenberga, gradska banja, spomenik Svetoj Sofiji, spomenik ruskom caru Aleksandru oslobodiocu, spomenik Sovjetskim oslobodiocima, doktorski vrt itd. Sve ovo može da se obiđe peške za jedan dan, ali mislim da bi to bila jurnjava. Ja bi ti predložio da prenoćiš jedno veče i na miru obiđeš Sofiju. Po gradu ima dosta jeftinih hostela, a i klopa po bugarskim kafanama je jeftina. U tom slučaju bi mogao da posetiš i crkvu Bojanu, koja je van centra i nalazi se na obroncima Vitoše. Ova mala srednjovekovna crkva je zbog svog živopisa stavljena na Uneskovoj listi svetske kulturne baštine. Nedaleko od nje se nalazi i Nacionalni muzej, u kome ima svašta zanimljivo da se vidi.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala Baki veliko

a sta sa shopping delom...gde se sta kupuje...koje su to poznate trznice?

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na žalost, tu ti ne mogu pomoći pošto nisam ništa posebno pazario po Sofiji.

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li nekih novosti na ovu temu? Cula sam da ima dosta dobrih prodavnica gde se za manje novca nego kod nas moze kupovati i hrana i garderoba. Jel bio neko skoro u Sofiji u shopingu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi idemo u Sofiji skoro svake godine u Sopingu,e sada smo resili da promenimo ne zato sto nam se ne svidja,nego nikada nismo bili u Madjarskoj pa resili tamo da idemo.Ja obozavam Bugarsku i Sofiju.Mada ne idem u razgledanje grada,ali shopping :klap: Za hranu najvise kupujemo u Metrou,Billi ili Lidl,jedan od ovih marketa,sve je dosta jeftinije nego kod nas,ako nekoga konkretno nesto zanima,napisacu i cene.Ima ogroman shopping mall Serdika,ima svega i svacega,i nezaobilazna pijaca Ilinci,tu obicno kupimo po nesto od garderobe,a i na njoj ima svega i svacega.Ako nekoga nesto konkretno zanima neka pita.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Oh,ja sam hteo da ovog vikenda idem u Sofiju, ali me zenulo to sto jos uvek nisam dobio PIN za karticu

koju sam morao da ponistim zbog kupovine u Grckoj (banka zvala i predlozila)

a nemam gotovine...

Sofia... zanimljiv grad

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi sinoc stigli iz Sofije,ako nekoga nesto zanima,slobodno pitajte!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja planiram da odem jedan vikend u Sofiju :)

Ako neko hoce sa mnom u vikend avanturu, neka se javi :) Isla bih pocetkom decembra :) Voz, bus...

:klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

čokoplazmice ako ideš vozom i ako hoćeš jeftinije da prođeš ne kupuješ kartu do Sofije (međunarodna tarifa), kartu kupuješ do Dimitrovgrada pa posle častiš bugarskog kontrolora sa 2 evra ili 200 dinara za put do Sofije.

Budi spremana i na to da će u vozu biti švercera koji će hteti nešto možda da sakriju u tvoj vagon. Ja kada sam išao prošle godine švercovale su se cigarete a sada vidim na drugim forumima da pišu da se švercuje feta sir. :don-t_mention:

Izmenjeno (marco polo)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedna vikend shopping tura kolima u Sofiju mi zvuci zanimljivo posto sam relativno blizu, ali do sada nisam isla.

Zamolila bih vas, iskusne clanove foruma, da mi kazete kako stoje stvari sa putarinama do Sofije, kakvi su zahtevi po pitanju zimskih guma, i mozete li da mi preporucite gde se moze kupiti jeftinija garderoba za decu, ali i za nas odrasle.

Obozavam C & A kao i H & M, letos sam u tim radnjama u Sloveniji prosla odlicno u vreme rasprodaja, pa ako biste mogli da mi kazete da li u Sofiji imaju radnje ove dve firme, ili neke sa slicnim cenama.

Razmisljala sam da odem posle NG i uhvatim najbolja snizenja jer pretpostavljam da su najbolja u januaru.

Bila bih zahvalna za sto vise saveta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja planiram da odem jedan vikend u Sofiju :)

Ako neko hoce sa mnom u vikend avanturu, neka se javi :) Isla bih pocetkom decembra :) Voz, bus...

:klap:

A odakle polazis?

:)

Bus i voz mi nekako mirisu na Nish

hehe

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

čokoplazmice ako ideš vozom i ako hoćeš jeftinije da prođeš ne kupuješ kartu do Sofije (međunarodna tarifa) , kartu kupuješ do Dimitrovgrada pa posle častiš bugarskog kontrolora sa 2 evra ili 200 dinara za put do Sofije.

Jao, ja moram da priznam da je meni oduvek bilo bezveze da tako dajem nekome pare...

ne znam, valjda polazim od toga da bi se ja zestoko uvredio kada bi meni ponudio neko pare

te mislim d abi i ja uvredio tog nekog kome bih dao 2 evra ili sl...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja tek sada vidim ove komentare :blush::zvizduk:

Pa kolika je to razlika u ceni karte?

Ako se odlucim za voz, onda bih uzela direktno iz Beograda povratnu i ne bih razmishljala... :)

Cini mi se da sam negde na netu procitala da je skoro ista cena bus/voz... Voz je svakako komforniji, samo je pitanje koliko cesto ide i kakvog je kvaliteta :nea:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prošle godine karta Beograd-Sofija-Beograd bila je oko 4200 dinara, ja sam otišao i vratio se za 1924 din. Beograd-Dimitrovgrad-Beograd 1524. din sa 30% popusta sa karticom Rail-Plus i po 2 evra od granice do Sofije i od Sofije do granice.

Znači ušteda je preko 50%.

Bugari jesu u Evropskoj uniji ali daleko su od toga da lepo i bezbedno žive.

Što se tiče šopinga u Sofiji, sve radnje poznatih marki nalaze se na Vitoša bulevaru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka