Sladjana Maric

Transsibirska železnica

75 poruka u ovoj temi

Samo da ti kazem da ces se divno provesti na proputovanju

th_P5281571.jpgth_Foto_04-1.jpgth_SacreCoeure_01.jpgth_PA150001.jpgth_NotreDame.jpgth_Vigvam.jpgth_HramnaGagarina_7.jpgth_Hantiiirvasi.jpgth_SL_03.jpgth_SL_07.jpgth_SL_007.jpg

Ja sam bila par meseci u Niznjevartovsku, ali on sam po sebi nije mnogo zanimljiv, mald je grad i osim zaledjenog Oba slabo ima nekih atrakcija, za razliku od Hanti Mansijska

Srecan put svakome ko se uputi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mozda se kasno javljam,ali ako jos nisi realizovala put i ja se prijavljujem!!

planiram ove godine taj put sa zadrzavanjem mozda malo u mongoliji,a razmisljam jos:kina ili japan??

Ne nije kasno.Planirala sam za ovu godinu-septembar,ipak moracu tek sledece godine,verovatno ce to biti septembar.Ako odes ranije,nadam se imacemo dosta informacija od koristi,ako ne,onda idemo 2012.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moram priznati stidljivko.jpg , da sam i ja zainteresovana za ovaj put, sa nastavkom do Japana, ali ne ove godine.

I ja cu moci tek naredne godine.Htedoh ove ali...Jos ne mogu da odlucim da li u Vladivostok pa Japan ili u Mongoliju pa Lasu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo da ti kazem da ces se divno provesti na proputovanju

th_P5281571.jpgth_Foto_04-1.jpgth_SacreCoeure_01.jpgth_PA150001.jpgth_NotreDame.jpgth_Vigvam.jpgth_HramnaGagarina_7.jpgth_Hantiiirvasi.jpgth_SL_03.jpgth_SL_07.jpgth_SL_007.jpg

Ja sam bila par meseci u Niznjevartovsku, ali on sam po sebi nije mnogo zanimljiv, mald je grad i osim zaledjenog Oba slabo ima nekih atrakcija, za razliku od Hanti Mansijska

Srecan put svakome ko se uputi

Hvala na podrsci i divnim fotkicama.Nadam se da ces nam dti jos detalja koji ce nam biti od koristi.Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedna od zivotnih zelja, kad su putovanja u pitanju.

Mozda nekad, negde rekoh ovde.

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

moje licno zapazanje je da leto u Sibiru bar kad sam ja u pitanju vrlo neprijatno iskustvo, pretoplo, uzasno vlazno, komarci kao rode, ipak je deo u kom sam ja bila mocvaran, cak mi je i zima bila prijatnija. Zima je nezgodna zbog kratkog ili skoro nikakvog dana, u zavsnosti koliko severno vas put nanosi, i naravno zbog bas niskih temperatura, mada i one nisu problem, ako ne duva vetar.

Najlepsi period je maj-jun, temperature su pristojne, vec je olistalo i suvo, dovoljno toplo za tanji dug rukav ili kratak, ne mogu da procenim da li je posle zime stvarno bilo bas toplo za kratke rukave, jer oni koji su dolazili u tom periodu su bili u dugim rukavima.

Dan je dug, oko 20-tog juna je 24h dan, potpuno lud osecaj,ali definitivno svoja putovanja ovim krajevima planirajte za taj period.

I moram da priznam da bih rado ponovila ovo iskustvo, meni se tamo bas dopalo :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni se čini da ni septembar ne bi bio loš termin za put jer se u tom periodu priroda oboji ,pa bi lepo bilo biti u tom periodu na putu .

Kupila sam onaj DVD na Nemačkom jeziku o Transibirskoj železnici , jer je i meni zanimljiva ova ruta i volela bih i ja da jednog dana pođem, međutim dvd nje ništa posebno više snimaju turiste nego okolinu kroz koju se prolazi . Mnogo je bolja ona brošura koja ide uz dvd .Čitajuči taj prilog čini mi se da bi polazak kraj avgusta i početak septembra bio idealan , naročito za one koji dalje nastavljaju kroz Mongoliju i Kinu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uzela sam i ja taj DVD, izdanje "Oko sveta", ipak na njemu je prikazano putovanje Orijent Ekspresom sto je preskupo.Lepsi je dozivljaj putovati pravim transsibircem i osetiti duh tog naroda,jer putovati sa njima,razgovarati,smejati se,deliti cak i prostor, isto je kao da Rusija prolazi pored vas.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slađo, kako teku pripreme? Vidim da si pomerila putovanje za sledeću godinu.

Htedoh da ti kažem za taj časopis, ali vidim da si ga već uzela. :klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E Cvrca,pripreme teku kako tako,vise su to pripreme informativnog karaktera,jos uvek.Valjda cu ovaj put ipak realizovati kad tad.Verujem u to. :nempojma:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja verujem, i znam da ćeš otići. :klap:

Izmenjeno (Cvrča)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://voyagerhr.blogspot.com/search/label/transmongolska%20%C5%BEeljeznica

mozda ce pomoci

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Tara3110. Koristice mnogo. :klap::zvizduk: :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ljudi,ovakoo...kao prvo,sta će srbin golo....an da pita nego-koliko para železnica,pa na dalje :bez-zuba: ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jesi li uspela da ostvaris ovo putovanje? Baci neki putopis ako jesi...

Ja sam se pre tri godine takodje prvi put zainteresovala za Transsibirsku, nakon sto su mi neki ljudi pricali da bi voleli da idu i posto sam procitala jedan fenomenalni putopis. Tada je izgledalo to vrlo daleko, medjutim sada mislim da postoje vrlo velike sanse da krenem sledece godine. Uglavnom, pocinjem organizaciju :) Interesuju me isti gradovi kao i tebe, samo sto bih ja isla u Peking odmah. Malo mi je frka da idem sama i da sve to organizujem, ali sada ima cak i agencija koje nude aranzmane koji su cak i pristupacni, pa ako nista drugo icicu na takav nacin.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka