Sladjana Maric

Transsibirska železnica

75 poruka u ovoj temi

Uvek sam se pitao zasto neki ljudi ni rec ne progovore cak ni na dugim putovanjima, a sretao sam ih licno nekoliko puta.

Sad znam,oni uzivo cute pa se onda na forumima raspucaju i od njih ne mozes doci do reci jer oni bas sve i o svemu znaju

Ja nemam taj fetish da se vozim vozom da bih se druzio sa nepoznatima. Kao penzosi sto idu kod lekara da bi se ispricali u cekaonici, sto se vise ceka to bolje.

Niti mogu da zamislim kakvo je to odrediste i koliko je vazno tamo stici, ako mi treba vozom (ma kako brzim) vise od 3-4 sata. Nema avion?

Kada je otvorena pruga Beograd - Nis, 1884. brzina vozova je bila 64kmh.

Danas je 48kmh. Dusu dalo da se ispricas u kupeu.

Posmartano sa stanovista propagatora 7-dnevnih dzedzanja po vozovima, mozemo da konstatujemo i solidan napredak danasnjice: nasi preci iz 1884. ne bi stigli da kazu ni 70% onoga sto danas moze da se isprica od Beograda do Nisa.

Izmenjeno (Genki_des)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ali se bar ispricate.

Kaze mi jedan, koji je otvoreno priznao da je stracio 8 dana zivota dolazeci u Japan preko transsibirske zeleznice pa onda trajektom, da sve cega ce se secati bice dosada beskrajna kao tajge i hrkanje (penzionisanog) lozaca parnih kotlova.

Nego, idi gore na Grcku, pa raspali one sto pricaju o hotelima sa 5 zvezdica. Ima ih desetak.

Ima ih jos gorih, koji otvoreno, bez trunke ustezanja, ne samo pominju nego i otvoreno pricaju o avionima.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sta je "iskompleksirano" u reci da je 7 dana u konzervi preko bezlicnih tajgi pracka?

Ta ista daljina se predje avionom za 10 sati, nema teorije da kosta 600EUR koliko kosta 2-krevetna kabina u tom vozu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sta je uvredljivo? Nikoga nisam licno vredjao. Ili je uvredljivo to sto kazem da to za mene nije putovanje.

Nikad nisam nogom krocio ni u zatvor i uvek mogu da kazem da je to mesto gde ne bih hteo da se nadjem.

A u vozu sam svaki dan, ne verujem da je iko ovde tako.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Elitni putnik, koji je napisao topik "Tajland za male pare".

Za pricanje sa nepoznatima, promasio si: u vozu nema vagon ili kupe gde se prica o necemu za sta su oni u njemu zainteresovani. Nego sta ti se zadesi, pa gledaj sta ces.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Baki, batali priču.

Nema šanse da ova rasprava bude korisna bilo kome.

Klasično trovanje teme. I ne samo ove.

Koliko čovek mora da bude nezadovoljan životom, da ima

potrebu, da ulazi u raspravu sa nepoznatim ljudima, iznoseći

samo negativne stavove?!?

Jedino ako nisi naumio da ga preobratiš, pa da počne da

putuje Transsibirskom železnicom.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa eto, neka me baki70 preobrati.

Ja i dalje mislim da je klackati se u vozu 7 dana & 7 noci nepotrebno, da sta ima da se vidi moze do tamo da se stigne i bolje.

Voz Indian - Pacific ("Ghan"), u Australiji, koji ide od Sidneja do Perta kosta 5,000EUR 1 way. Tri dana i noci. Nije ono iz filmova mada nije ni daleko od toga. Ko se time vozi?

Na primer, bracni parovi koji slave 50, godisnjicu braka. Odu, pa se vrate avionom za 200 EUR.

Romansa pod stare dane, o tome su sanjali decenijama.

Na to bih, mozda i pristao. Nigde ne idem, samo da "budem u tranzitu". Sigurno ne u ruskom vozu.

Australijski su tamo gde je Japan bio 1954.

Izmenjeno (Genki_des)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Australija je de-industrialzed govnara u kojoj ne postoji firma koja zna da napravi elektricnu sijalicu, cak nema niko ko zna da napravi peglu za ves.

Da joj nije engleskog jezika i kineske traznje za rudama, bila bi irelevantna kao Argentina danas.

Vidis baki70 kako mogu da naskocim na drzavu cije pasose moja familija ima?

Sta ostaje za za minorne stvari kao putovanja ruskim vozovima? Sceptic mind, that is what I am.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja sam oko nekih stvari bio skeptičan, ali kad se lično uverim, ili promenim mišljenje ili se ta skepsa potvrdi.

Što se tiče Australije, nemam ja ništa protiv nje. Jednostavno ništa me tamo ne zanima, a posećujem samo zemlje za koje imam neko interesovanje. Kada me neka država interesuje onda ću je posetiti bez obzira, da li je industrijalizovana ili ne, da li je razvijena ili siromašna. Bez obzira da li se u njoj poštuju ljudska prava ili ne, da li je diktatorska zemlja ili demokratska. Bez obzira kakve su mogućnosti smeštaja i bez obzira da li će put do nje biti naporan.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa dobro, ti imas svoja pravila, ja imam svoja.

Sta cemo sad? 7 dana vozom kroz nistavilio ili kompresovano saznanje?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25910
    Ukupno tema
    863038
    Ukupno poruka