jabadabadu

Plaže na Kasandri

489 poruka u ovoj temi

Opet Kasandra, pogled sa mora 

63611524_xenia2.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A to je .... Ksenija? Koliko mi se cini, ima i prirodnog hlada na plazi :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste Ksenija, tj. Paljuri. Sve preporuke.

Najbolji, po meni, je skroz desni deo plaže, sitan pesak, plićak za decu, čista voda...

Prirodnog hlada skoro da nema, mada možete se povući do prvog 'lada koji je malo dalje od vode.

Sunce zalazi "iza ledja" pa ogromno drveće na desnoj strani plaže već u kasno popodne počne da

"pravi" prirodan hlad na tom delu plaže.

Inače, ako idete kolima, preporuka je ići od pefkohorija skroz do skretanja za "Choruso Village?",

pa onda lepo asfaltom do zemljanog parkinga, a to je odmah tik iza kafića, tj. uz plažu. Tako stižete

do, po meni, najboljeg desnog dela plaže.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

od sutra proveravam plaze u okolini Pefkohorija i posle javljam koja je najbolja :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo video snimak plaže ksenija

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zar su stvarno svi isli samo na uredjene plaze i niko nije istrazivao okolo? Ovo mesto se nalazi na 4-5 km od Pefkohorija i izgleda prelepo na fotografijama. Ako je neko bio, bilo bi lepo da podeli svoja iskustva :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ksenija, hmmmmmm... spektakularne boje kad se pogodi sunce i boje neba...

Pesak i dubina fantasticni, aliiiiiiiiiii...

Sve to su pokvarile ose od kojih je nemoguce i kupati se i lezati i bilo sta raditi.

Bili smo cetiri dana za redom tamo.

Plaza koja me je definitivno odusevila je golden beach, deo koji tik uz nudisticku plazu. Taj ambijent je tesko opisati, borovi, sirina plaze, boja peska, boja vode :zaljubiska::zaljubiska::zaljubiska::zaljubiska::zaljubiska::zaljubiska::zaljubiska:

Ulaz u vodu je preko peska i ravnih kamenih ploca koje su pod nogama kao tepih, a onda u predivni tirkizni deo dubine 3-4m!

Na obe plaze smo boravili u septembru!!! Kupaca je bilo od 20-30!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zakljucak-ksenija :ljutko: golden beach :zaljubiska::zaljubiska: :zaljubiska:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Takodje mi se dopao golden beach jedina zamerka je sto tu u sumi ima puno kampera koji smece ostavljaju za sobom pa je okolina bila prilicno prljava, ali plaza extra...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nje bilo nijedne kamp kucice!!!!!!!!!!!!!!!!!! Cisto i fenomenalno!!! :biggrin: :biggrin:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam bila ove godine tacnije svratila sam na jedan dan ali nisam isla na golden, inace proteklih nekoliko godina je bilo jako puno smeca u okolini ....znaci stanje se popravilo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hajde malo da osvežim temu sa jednim pitanjem, a i inače je vreme rezervacija smeštaja za naredno leto pa konsultacije nisu na odmet.....cool.gif Pošto ove godine sa porodicom planiram da idem u Siviri, interesuje me kakva je plaža u tom mestu(pesak/sitan šljunak) i da li je ulaz u vodu postepen?Najviše me interesuje zbog klinaca...da nije 5-6m ok a posle voda preko glave.Procitao sam celu temu,ali sem nekih kratkih opisa ništa detaljnije nisam pronašao.....,a usput ako neko ima neku informaciju o samom mestu,zamolio bih ga da je podeli sa namawink.gif

Hvala....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A gde se nalazi Golden Beach plaza?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mene interesuje gde se nalazi Golden beach?:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da ti je to prvi deo te pescane plaze,ogromne,koji se zavrsava sa gore spomenutom plazom...Juce sam dosao,pa da razjasnim,skroz desni deo plaze koji i jeste najlepsi izgleda da se zove Charuso beach,i da to nije Xenia...Mi smo svaki dan iz Haniotija isli do tog dela,ima oko 10,5 km od centra...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako me sećanje dobro služi, mislim da grešiš :tongue: A možda i ne, ne drži me za reč :D Nije to isti deo plaže, različite su uvale. Golden beach je na neka 3-4km od Pefkohorija, ima tabla za skretanje levo, prilično široko skretanje, ali je makadam, pa treba biti pažljiv prilikom skretanja sa puta. To ti je tako reći, desni deo mini zaliva Glarokavos, prema moru. A ostatak (Xenia-Paliouri-Charuso) je par kilometara dalje. Ono što sam siguran, to je da je prvi deo plaže tablom na putu obeležen kao Paliouri Camp, ali kad pitaš Grke - Xenia, Paliouri i Charuso, uputiće vas na istu tu plažu :D U svakom slučaju, meni je to najbolja plaža na celom ostrvu, jedino što nema pratećih sadržaja u vidu taverni i više kafića, pošto ima jedan kafić, i ne da dere, nego odvaljuje sa cenama (prošle godine je Mythos bio 6e, a Haineken 7e)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka