jabadabadu

Plaže na Kasandri

489 poruka u ovoj temi

Nasla sam na internetu ovu mapu na kojoj su ucrtane plaze i njihova imena, pa kome treba....... :) .......i da malo osvezim pamcenje onima koji su bili, kako bi se setili jos vise stvari....... :D

Ma, znam tu mapu, ona nista ne vredi, veruj mi. Mora da je najmanje petnaest godina stara, na njoj su samo, da kazem, glavne "gradske" plaze iscrtane. A pravi biseri su sakriveni.

Ali, dobra je kao orijentacija... na primer da se podsetim da se ne kaze Paliurou nego Paliouri. :lol:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam da li je mapa stara 15 godina ali je definitivno krs. Ne znam koji su kriterijum koristili. Uglavnom su ucrtane samo gradske plaze, mada i po neka druga plaza zaluta.

Recimo na Sitoniji izmedju Vurvurua i Sartija ima 10-ak super plaza a ni jedne nema na mapi.

I by the way, meni se plaza u Kriopigi-ju uopste nije dopala. Takvih slicnih imas svuda

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A kakvo je stanje posle proslogodisnjeg pozara?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa sume vise nema i prizor je malo ruzniji. Mi smo obisli taj deo par dana posle pozara, dok su jos cistili. Ko je ranije bio bice mu malo cudno, a ko nije nece ni da provali

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna za ovako dobre a manje poznate plaže na Kasandri kao na Sitoniji?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni se dopadaju plaze na potezu Afitos-Kalitea-Kriopigi, na istocnoj obali Kasandre:

7067222.jpg

6082121.jpg

4336612.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bilo bi lepo kad bi ovde svi pisali o plazama na Kasandri-gde se nalaze, kako se stize do njih.Bilo bi korisno za mnoge od nas.....

Moj predlog za naj plazu je plaza Xenija, 6 km juznije od Pefkohorija. Ubedljivo najlepsa plaza! Jedino sto tamo sem plaze (suncobarani, lezaljke, beach bar..) nema nista drugo, cak je tu samo jedan napusteni grcki hotel ali je zato more, pesak... nesto nezaboravno cisto, prozirno i za uzivanje!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba mi mala pomoc. Planiramo da poslednjeg dana letovanja po napustanju apartmana citav dan provedemo na Xenija Beach-u pa me zanima ima li tamo tuseva.Malo bi me zezalo da vozim citavu noc do kuce onako slan. Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ima li neka dobra plaza izmedju pefkohorija i haniotija?

mi cemo biti smesteni izmedju ta dva mesta u nekom hotelu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je interesantna ona druga strana Kasandre, tako da sam resila da ove godine, malo istrazujemo i taj deo. Xenija jeste lepa plaza, ali potpuno sam sigurna da ima i lepsih

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ona "druga", zapadna strana Kasandre ima malo manje strm ulaz u vodu (mada ni na istočnoj nije nešto strašno). Mesta su manja i definitivno ima i manje turista uopšte, a naših tek u tragovima. Na krajnjem jugu (nešto ispod Loutra Ag.Paraskevi) postoji jedna jako lepa uvala, ali je teško pristupačna. Nadalje, ka severu, plaže u Loutra Ag.Paraskevi i Nea Skioni nisu ništa posebno. Mola Kalyves takođe, a onda dolazi Mendi Beach, jako duga, peščana plaža, more svetloplavo. Dalje na sever je Posidi, sa onim čuvenim šiljkom peska koji zalazi dublje u more. Mada, sama plaža ni tu nije nešto. Iza tog šiljka dolazi plaža Aegeopelagitika (ajd nek neko ovo izgovori iz prve), po meni, najlepša plaža zapadne obale - u gornjem delu sitan pesak, a na ulazu u more sitan šljunak. Skala Fourkas je zadnjih par godina sve popularnija i kod nas i tu nije loša plaža, možda malo uska (jer su kuće uglavnom na samoj plaži), plićak se proteže 30-50 metara od obale, super za decu. Siviri nema neku plažu, ali su zalasci Sunca tamo verovatno najlepši na celom Halkidikiju. dalje, ka severu su mahom stene, sve do hotelskog kompleksa Sani, gde nisam bio, ali sam vido fotke i reko bih da je prilično lepo.

Što se vetra na zapadnoj obali tiče, često duva južno od Posidija, ali bukavalno odamh iza rta, vetra gotovo da nema i more je dosta mirnije na Aegeopelagitici, u Fourki i Siviriju.

E, a zanima me odakle toliko priče o plaži Xenia. Ona, po meni nije ništa posebo, čak je mnogo slabija nego plaže u Pefu (ako ne računamo nenormalnu gužvu u sezoni). Mnogo su bolje plaže Glarokavos (Golden Beach) i Chroussou na 5 i 7km od Pefa gde ima i prirodnog hlada, ljudi tu i tamo a voda perfektna.

glarokavos_plaja_cela.jpg

Glarokavos (Golden Beach)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ Tripco,

Hvala na iscrpnom odgovoru, isli bi na Posidi, pa da li ima neki putm od paliuria ili moramo prema Kalitei, pa da se vracamo?

Da li mozes da nas uputis gde su tacno Mendi Beach i Aegeopelagitika(ovo je bilo copy-paste) i koji je najbolji put do njih?

Glarokavos -Golden Beach, Chroussou- podseti me koje su?

Hvala :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Oleg, postoji nekoliko varijanti za odlazak do posidija sa istočne strane. Ova preko Kalitee je najduža, ali tu je najbolji put (magistrala - Perimetriki Kassandras) i najmanje se vereš preko brda. Može od Paliuria i tu se samo prati magistrala, prvo kroz one brdske zavijutke ka zapadu, a onda ka severu - severozapadu. Može iz Pefkohorija preko brda (malo je teže naći putokaza, ali ide se od male crkve pa iza, uličicama) do Agia Paraskevi, aonda se u Loutra Ag.Paraskevi taj put spaja s magistarlom. Može i iz Haniotija preko brda a na magistralu se izlazi u Nea Skioni. Pokušaću ovih dana da nabacim ovde neku detaljnu mapu s putevima.

Mendi Beach se nalazi između Mola Kalyves (ili Kalyva) i Posidija. Malo je lošije obeleženo, ali nije teško doći do tamo, odmah je uz magistralu.

Do Aegeopelagitike se dolazi kad se sa magistrale isključite kod kalandre, pa se ne skrene u Kalandru, već se produži pravo, i na jednoj maloj raskrsnici se blago ulevo skreće za Posidi, a desno se skreće za kamp Kalandra. E, odmah iza tog kampa se nalazi Aegeopelagitka.

Za Glarokavos i Hrusu: kad se iz Pefkohorija pođe ka Paljuriju prvo ima nekoliko isključenja za plažu Xenia (i za nju i za sledeće plaže isključenja su na zemljane puteve), onda se prođe isključenje za Glarokavos marinu (prirodna marina jako pravilnog oblika, treba videti) i stigne se do jedne nedovršene poveće zgrade sa desne strane, tu ima tabla s natpisom Golden Beach i tu se ide zemljanim putem još nekih 700-800m i dolazi se do mirne uvale na Glarokavosu. Pre toga postoji još jedno isključenje za istu plažu, ali na tom delu su talasi i 2 beach bara, pa tu ima i malo gužve.. Za Hrusu se ide još 2-3 km dalje i tu postoji oznaka za nekadašnji kamp. Tu se skrene ( e tu nije zemljani put, asfaltirano je), i kola mogu da se ostave na poluuređenom parkingu. Ako bi se nastavilo magistarlom nadalje, dolazi se do uspona i posle par kilometara dolazi se u Paljuri.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala hvala hvala na tako brzom, detaljnom i iscrpnom odgovoru. :srce::srce::srce:

Posto sam 4-ti put u Pefkohoriju, obisla skoro celu sitoniju a Kasandru , nista, rado cu se uputiti na ove plaze.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, a zanima me odakle toliko priče o plaži Xenia. Ona, po meni nije ništa posebo, čak je mnogo slabija nego plaže u Pefu (ako ne računamo nenormalnu gužvu u sezoni). Mnogo su bolje plaže Glarokavos (Golden Beach) i Chroussou na 5 i 7km od Pefa gde ima i prirodnog hlada, ljudi tu i tamo a voda perfektna.

Samo da dodam da je plaza Xsenia isto sto i Chrousso, samo je ljudi zovu ili ovako ili onako.Po meni to je naaajlepsa plaza na kojoj sam ikad bila. Ima sve sto je potrebno: prirodnu hladovinu, kafice s lezaljkama, besplatni deo plaze za oni koji nose svoje suncobrane i peskire, pesak, plicak ali i dubinu za plivanje, vodene sportove i sto je najvaznije CISTU VODU!!!

kada jednom odete na Xseniu gradsku plazu u Pefkohoriju i Haniotiju necete vise pozeleti da vidite.

Mi smo bili smesteni u Haniotiju i 2 puta dnevno smo isli na Xseniu da se kupamo.

ali ukusi su razliciti, i znam da ima ljudi koji ne vole pesak(sto ja ne mogu da razumeme).

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka