jabadabadu

Plaže na Kasandri

489 poruka u ovoj temi

Na ovoj temi se izdvojila kao plaža koja se najčešće pominje plaža ispred mesta Pallouri nekoliko km iza Pefkohorija. Plaža je dugačka 2-3km i nalazi se u uvali. Na delu najbližem Pallouriju se nalazi mol sa koga polaze brodići na izlete oko Kasandre i Sitonije. Za one koji ne idu kolima zamolite vodiče naših agencija da vas povezu kada krene grupa (oko 8h) i pokupe na povratku (16h). Plaža je sitan pesak kao i ulaz u more, plićak je 30m, a zatim normalna dubina za plivanje. Iza plaže se nalazi borova šuma. Na plaži se nalazi nekoliko kafića pa otuda i različiti nazivi ove plaže. Na samom molu je kamp kućica u kojoj možete kupiti piće/ležaljku, Chrousso village je deo plaže bliži molu sa lepim kafićem,wc, ležaljke, odlična muzika i dosta mladih, u blizini je oprema za standardne vodene sportove, a nekako po sredini se nalazi deo plaže Xenia. Tu su takođe ležaljke i već pominjani kreveti sa baldahinima, ima uvek dosta sveta. Između ovih kafića su delovi plaže slobodni za one koji vole svoj suncobran i peškir.

Moji prijatelji su oduševljeni i plažom Sunny beach koja se nalazi na suprotnoj strani poluostrva u odnosu na Polichrono (iza mesta Nea Fokea skreće se desno). Dugačka plaža, najfiniji pesak, kafići sa ležaljkama i sl.

U već nekoliko postova u različitim temama pišem kako je na mene naročito lep utisak ostavilo mesto Afitos (skretanje levo u blizini Lidla). Plaža je sasvim ok, ali ništa specijalno. Ako imate malo avanturističkog duha možete naći male uvalice na kojima ćete biti potpuno sami. Ono što je na mene ostavilo utisak je kada u sumrak sa vrha litice na kojoj se samo mesto nalazi posmatrate more.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na ovako detaljnim opisima!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na ovoj temi se izdvojila kao plaža koja se najčešće pominje plaža ispred mesta Pallouri nekoliko km iza Pefkohorija. Plaža je dugačka 2-3km i nalazi se u uvali. Na delu najbližem Pallouriju se nalazi mol sa koga polaze brodići na izlete oko Kasandre i Sitonije. Za one koji ne idu kolima zamolite vodiče naših agencija da vas povezu kada krene grupa (oko 8h) i pokupe na povratku (16h). Plaža je sitan pesak kao i ulaz u more, plićak je 30m, a zatim normalna dubina za plivanje. Iza plaže se nalazi borova šuma. Na plaži se nalazi nekoliko kafića pa otuda i različiti nazivi ove plaže. Na samom molu je kamp kućica u kojoj možete kupiti piće/ležaljku, Chrousso village je deo plaže bliži molu sa lepim kafićem,wc, ležaljke, odlična muzika i dosta mladih, u blizini je oprema za standardne vodene sportove, a nekako po sredini se nalazi deo plaže Xenia. Tu su takođe ležaljke i već pominjani kreveti sa baldahinima, ima uvek dosta sveta. Između ovih kafića su delovi plaže slobodni za one koji vole svoj suncobran i peškir.

Moji prijatelji su oduševljeni i plažom Sunny beach koja se nalazi na suprotnoj strani poluostrva u odnosu na Polichrono (iza mesta Nea Fokea skreće se desno). Dugačka plaža, najfiniji pesak, kafići sa ležaljkama i sl.

U već nekoliko postova u različitim temama pišem kako je na mene naročito lep utisak ostavilo mesto Afitos (skretanje levo u blizini Lidla). Plaža je sasvim ok, ali ništa specijalno. Ako imate malo avanturističkog duha možete naći male uvalice na kojima ćete biti potpuno sami. Ono što je na mene ostavilo utisak je kada u sumrak sa vrha litice na kojoj se samo mesto nalazi posmatrate more.

Bio sam na plazama ispod Pefkohorija,nakon tri,cetiri metra nakon ulaska u vodu kada je voda otprilike do pojasa,postoje neke ogromne betonske ploce koje vam onemogucuju normalno kupanje.retko gde tih idiotskih ploca nema i upropascuju cele plaze

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za deo plaže ispod hotela Chrousso village mogu da garantujem da u prostoru za plivanje, označenog bovama, a na kraju tog prostora je dubina preko 3m nema ničega krupnijeg od nekoliko milimetara. Ove godine 4. put uzastopno idemo u Hanioti i na ovoj plaži obavezno provedemo nekoliko dana.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moj adut je Palluri i jos par plaz blizu nje,jedino sto nije blizu tj.treba vam neko prevozno sredstvo,pa ako idete kolima ili iznajmite auto ili motorcic isplati se zaista!!!!A za ostle plaze cu se potruditi da nadjem imena.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovde se uglavnom pisalo o centralnom i južnom delu prvog prsta. Da li neko ima neku informaciju o plažama na severu, tj. na samom početku prvog prsta. Idem u Nea Potideu za 5 dana, pa bi mi značilo ako neko zna da li tu u blizini ima nekih lepih plaža, po mogućnosti sa prirodnim hladom koje bi vredelo obići. Idemo sa detetom od 15 meseci i daleko nam je da idemo dole na jug. Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Supruga i ja idemo 02.08. u Perfkohori. Potrebne su nam informacije o najlepšim plažama u okolini Perfkohorija...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jao, super. bas sam htela da otvorim temu sa istim nazivom (a naravno, spremam se i da ponovo procesljavam ogromnu temu o pefkohoriju).

cula sam dosta o plazi Xenia, koja je kazu 4 km od Pef-a... prema jugu? probala sam da je nadjem preko google earth-a ali nisam uspela. da li ima jos nekih lepih plaza? i da, kakvo je mesto zaliv Glarokavos, isto juzno od Pefkohorija?

hvala unapred :)

Izmenjeno (fion)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Xenia je bash tako nekako :) od Pefkohorija, a pre nje nekih 2km recimo je Golden Beach. Obe posetite super su.

Xenia je kod mesta Paliouri i kamp naselja pa ces lako videti jer je obelezeno.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

xenia-prelepa plaza,voda je kristalno cista,pesak bukvalno milimetarski,na plazi nema puno guzve,do nje se jedino moze stici kolima ili busom

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da podrzim ostale, Xenia, jedina plaza koja je zaista vrhunska na istocnoj strani Kasandre, ostalo je manje vise bzvz. Velika je, pesak je i u vodi i na plazi (dok jednog dana u junu plima nije nabacala dosta kamenja u plicak), jedino sto na par mesta ima kamenja, ali nista strasno. Mane su sto nema prateceg sadrzaja (restorana i sl) i sto moras kolima ili busom do nje. Imaju sportovi na vodi i jedan kafic u kome je pivo ni manje ni vise nego 6e/7e, sada u junu kad smo bili. Vikendom je guzva jer navale Grci iz okoline masovno, radnim danima prilicno prazna. Iz nekog razloga, nasi ljudi iako dolaze kolima u Hanioti/Pefkohori, uopste ne zele da voze do ove plaze pa se zabodu u onaj raspad od gradske plaze u Haniotiju.

Kolima, ima 3 nacina da se udje na plazu, a najbolje je tamo gde pise Camping Paliouri (jedno 3-4km posle Pefkohorija, skrece se levo, pa ispod nekog nadvoznjaka) i tu su neki oronuli, stari i napusteni smestaji i ima dosta hladovine za auto. Moze i jos dalje na sam pocetak plaze, ali tu pristaju brodovi pa ume da zasmrdi.

Ako se dobro secam, kajak na sat vremena je bio 7e (ili 8e), pedolina sa toboganom 13e,...

Nama je neka devojka sto radi u Haniotiju u nekom turistickom centru rekla da svratimo i do divljih plaza koje su izmedju Pefkohorija i Xenie, kako je tamo ultra dobro i kako tamo ima dosta kampera, ovo ono, na kraju plaza je shit i nije bilo nikog tada kad smo mi dolazili. Sta vise, kamioni su nasipali pesak sa leve strane Glarokavosa. Tako da, ubodite Golden beach koji je sa desne strane Glarokavosa, to je simpa plaza, a ima tabla na putu za skretanje, dok za Xeniu nema tabla.

Izmenjeno (bicca)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi, hvala Vam na informacijama... Na osnovu poruka, kapiram da je najbolje juzno od Perfkohorija...

Ukoliko bilo ko ima informacije za jos plaza neka pise :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da dodam da i za Kseniu postoji putokaz, mala tabla sa desne strane puta i na grckom, neposredno posle skretanja za kamp. Svejedno, stize se na isto mesto jer postoji put paralelan sa plazom.

Cene na plazi su razlicite, na plaznom baru koji je blize kampu smo placali pivo i frape po 4, limunadu (mleveni led sa aromom limuna) 5 e - lezaljke ukljucene u cenu pica. na tom delu plaze blize kampu ima i mnogo slobodnog prostora ako nosite svoje suncobrane, stolice...

Ako krenete desno - prema brodicima ima i deo plaze gde se samo placa zakup lezaljki - 2 lezaljke i suncobran od trske 3 e za dan i moze da se koristi vlastito pice a i da se poruci frape 3e, pivo 3.5 e a ima i sanduk sa sladoledom.

Deo plaze jos blize brodicima,gde je iznajmljivanje pedalina, tj plazni bar u sumici je ,,rezervisan,, za mlade.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala na savetima, konacno sam pronasla xeniu na mapi - lakse je kad znas gde treba da trazis :)

znaci, iznajmicjemo neko prevozno sredstvo i krenuti na jug :D koliko razumem, prema severu su hanioti i druga turistička mesta a prema jugu lepse plaze i manje guzve - ako je tako, bicje super, jer bas to trazimo :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka