jabadabadu

Plaže na Kasandri

468 poruka u ovoj temi

Jojj pa Xenija ima vise imena :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zar xenia nije ona plaza koja ima mol (pristaniste) na koje doplovljavaju brodici koji krstare po zalivu i voze do sitonije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pa to i jeste ta plaza samo sto se na ovoj slici ne vidi prvi deo,gde je zapravo mol.

duga je 2km i najbolje se vidi na google earth-u jer ima i desetina slika.ko je bio uvek ide.

U nastavku je golden beach a nakon toga laguna sve do Pefa

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jeste li bili na drugim plazama , osim Xenije ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@talija: Xenia se nalazi sasvim dole ka vrhu Kasandre blizu mesta Paljuri.stvarno je lepa ali je uvek puna ljudi.pesak zut,sitan,cist a voda bistra uvek

Ovako je meni talija objasnio gde se nalazi Xenia,ovaj put moram da je pronadjem do sada nisam ni znao za nju da postoji.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

upravo tako kako si napisao.proslog leta smo se tamo kupali desetak dana i zaista je odlicno.istina postoje delovi plaze gde nema lezaljki i tu je manja guzva.najbitnije je naglasiti da xenija nije samo jedna grupa lezaljki i jedan beach bar vec se proteze na par kilometara sve do pristanista ili ti mola sasvim desno ako gledamo okrenuti ka moru.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na nekom forumu o putovanjima sam pronasla divnu plazu sa baldahinima. Mislim da je bila negde na prvom prstu, ako ne, onda je sigurno na Halkidikiju. Da li neko zna nesto vise o njoj? Gde je tacno? Moze i neka slicica! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na zapadnoj strani Kasandre su netaknute savrsene plaze pocev od Siviri pa preko possidi i mola alive do lutre.A na vrhu poluostrva su bas divlje ispod palluri

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, oko Paliourija ima mnogo divljih uvala, ali su one jako teško dostupne. Najlakše je doći do ovih koje su sa istočne strane, u nastavku od Chroussou/Xenia (mislim, iza rta). Tu je čak jednim delom asfaltiran put, a delom solidan zemljani. Tu je rt Kanistro i sela Ag.Nicholaos i Xina. Ali sa južne i jugozapadne strane je jako loš prilaz, tu su kozje staze, dosta strmih litica i ima lepih plaža, samo kako stići. Postoji jedna mnogo lepa uvala, nisam bio, al sam vido na slici u nekom prospektu, koja se nalazi malo južno od Loutra Ag.Paraskevi. Pretpostavljam da se tu može stići samo brodom, jer je iznad nje prilično okomita litica i na toj slici se ne vidi nikakav prilaz sa brda.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na Xeniji nes i pice po 4e.....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

udaraju po usima ali tako je uvek na palluri plazi.oko Afitosa su odlicne plaze ali pesice se do njih stize i naravno oko Sani rta.Tu ima perverzija.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kod Afitosa?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

uvale kod Afitosa mogu da budu potpuno praznekao i kod Mola Kalive

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E, a zanima me odakle toliko priče o plaži Xenia. Ona, po meni nije ništa posebo, čak je mnogo slabija nego plaže u Pefu (ako ne računamo nenormalnu gužvu u sezoni). Mnogo su bolje plaže Glarokavos (Golden Beach) i Chroussou na 5 i 7km od Pefa gde ima i prirodnog hlada, ljudi tu i tamo a voda perfektna.

Samo da dodam da je plaza Xsenia isto sto i Chrousso, samo je ljudi zovu ili ovako ili onako.Po meni to je naaajlepsa plaza na kojoj sam ikad bila. Ima sve sto je potrebno: prirodnu hladovinu, kafice s lezaljkama, besplatni deo plaze za oni koji nose svoje suncobrane i peskire, pesak, plicak ali i dubinu za plivanje, vodene sportove i sto je najvaznije CISTU VODU!!!

kada jednom odete na Xseniu gradsku plazu u Pefkohoriju i Haniotiju necete vise pozeleti da vidite.

Mi smo bili smesteni u Haniotiju i 2 puta dnevno smo isli na Xseniu da se kupamo.

ali ukusi su razliciti, i znam da ima ljudi koji ne vole pesak(sto ja ne mogu da razumeme).

Prvi put sad u avgustu idem u Halkidiki i bicemo smesteni u Haniotiju, pa bih molila za malu pomoc, interesuje me koliko je udaljena plaza Xsenija od Haniotija, i gde se tacno nalazi? I sta ima zanimljivo da se obidje i vidi u Haniotiju i okolini? Pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nemoj da te mrzi,prelistaj malo prethodne strane, ima dosta postova. Izvini,ali malo je bezveze da se o jednoj stvari vise puta pise.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26312
    Ukupno tema
    877612
    Ukupno poruka