jabadabadu

Plaže na Kasandri

469 poruka u ovoj temi

Plaže Cocus i Encore bara kod Posidija su odlične. Do Elanija, a pogotovu do Sanija imaš da se voziš.

Sani svakako vredi posetiti.

Elani je po meni lošiji od ovih plaža kod Posidija, ali i dalje može da se poseti. Ok je.

Obisao Posidi i jedino mi se dopao Rt Posidija ali opet vise za fotkanje nego za kupanje. Ima jakih struja i krece odmah dubina, ali stvarno kristalno cista voda. Onu plazu Aigeopalidiku u Posidiju nisam pronasao. Ipak smo pesacili previse da smo na kraju odustali od nje. Mozda je ona na pocetku na ulazu Posidija ali opet nisam siguran. Sto se tice plaze kod Kokos bara Posidi zivi uzas sljunak i sljunak pokajao se sto sam otisao tamo. Do Elanija smo pesacili 10km bukvalno xaxa, navigacija nas vodila i odvela do Elani bay resorta ali je uzas plaza isto kamenjar, sljunak poput vecine plaza na Kasandri. A tu plazu kod Helone beach bara nisam pronasao mada sam cuo da je udaljena od hotela jos nekih 4 km i da je pescana pfff i odustali na kraju. Jbg kad nemas auto sve je teze naci. A Sani je pobegao nazalost :( ostao bez novca....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aigeopalidika je plaža na kojoj je su Cocus i Encore beach bar-ovi.

Stvar ukusa. Ne bih se složio da je plaža šljunkovita. Sama plaža je peskovita. Sitnog šljunka ima baš uz more i na ulazu. Posle nekoliko metara kreće sitan pesak.

Ta plaža se meni dopada. Šljunak uz obalu i na ulazu vodi daje kristalnu čistoću. Naravno ako nema talasa. Tu nije preterana gužva. Klijentela je malo drugačija. Koliko god dobro bili uređeni barovi u Haniotiju i Pefkohoriju, meni se ne dopadaju. Prosto ne volim gužvu. Na nadaleko čuvenoj Kseniji sam uspeo da izdržim jedva dva sata. Iako ima mnogo lepih plaža od Afitosa do Kriopigija, uvek odvojim vremena da odemo jednom ili dva puta do Aigeopalidike.

Dolazi dosta Grka, ima lepih vila uz obalu i na brdu iznad, atmosfera je drugačija od onoga što se najčešć forsira kod naših turista.

Za Elani se slažem. Bili smo jednom. Jedva izašli jer su na putu bili neki radovi. Tačnije bili su u jednosmernoj ulici koja služi za vraćanje iz Elanija. Voda je bila čista, ali plaža dosta mala i po meni nije vredna vraćanja. Ima lepo okruženje. Vile su jako lepe, kao i borova šuma.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

www.youtube.com/watch?v=4wrT07nnur4

Ksenija

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ove godine na Paljuri u beach bar Kursaros naplacaju 4e za cador

mislim da ne je drzi vec onaj cheljavi nego drugi i nema taj red da porodice sa deca budu levo, sve je to izmesano

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Druze, kakva je trenutno situacija na plazama, da li ima guzve i da li je voda topla?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo trenutno u Haniotiju, ali mi se ova plaza ne svidja, previse je ogromnih stena u plicaku, jedva moze nekako da se udje u vodu :( 

Cula sam dve nase zene u restoranu kako pricaju da je jedna bila na nekoj predivnoj peskovitoj plazi, koja je posle Pefkohorija.

bilo mi je glupo da im se mesam u razgovor, je l zna neko mozda koja je plaza u pitanju? 

Izmenjeno (Sanja*)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo trenutno u Haniotiju, ali mi se ova plaza ne svidja, previse je ogromnih stena u plicaku, jedva moze nekako da se udje u vodu :( 

Cula sam dve nase zene u restoranu kako pricaju da je jedna bila na nekoj predivnoj peskovitoj plazi, koja je posle Pefkohorija.

bilo mi je glupo da im se mesam u razgovor, je l zna neko mozda koja je plaza u pitanju? 

ksenija...par kilometra iza Pefka...prosle godine su vozili minibusi  ....raspitajte se kod vodica ili gazde smestaja

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala mnogo ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li na plaži Sani ima mesta za nas sa sopstvenim mobilijarom za plažu

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li znaš koliko se blizu može prići kolima tom delu plaže?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema. Parkiras se na velikoj livadi koja je predvidjena za parking, gde svu parkiraju. Do dela plaze, kohi ti je poslao drug.lukic imas 10min laganoh hoda kroz kamp Blue dreams.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vratili smo se u ponedeljak sa Amuljanija. Prethodno smo bili u Afitosu. Probaću da po temama rasporedim utiske.

Pošto sam stekao neki utisak i o plažama na drugom i trećem prstu, kao i na Amuljaniju, mislim da je Kasandra (severni deo poluostrva, iznad Polihrona, jer se južni deo vodi kao Palini), ipak pomalo uređeniji od svega ostalog na Halkidikiju, što prati uređenje plaža i cene pića i ležaljki.

Pošto je tema o plažama, mi smo obišli naše standardne. Kratak izveštaj ide otprilike ovako:

Afitos, ona ˝gradska˝ plaža je malo proširena, zamenjene su ležaljke i sada su stvarno dobre, počeli su sa naplatom ležaljki 10e, dok su ranijih godina išle uz piće. Mi smo kod Liosi bara našli sjajno mesto i parputa bili i tamo. Liosi ne naplaćuje ležaljke ali su cene pića sulude. Mislim da je kafa 6e. Postoji i neki all inclusive paket gde za neku cifru, čini mi se 25-30e možeš da piješ neograničeno, što nije loše ako ostajete ceo dan. Mi smo dolazili jer je bilo poluprazno i komodali smo se po ležaljkama.

Od plaža na potezu od hotela Palini, do Alexander the Great, obišli smo više puta plažu hotela Aegean Melathron (8e komplet ležaljki i pristojna cena pića) i AtheG, gde je komplet 15e i piće na proseku Kasandre (4.5e frape/radler/pivo). Ko nije bio neka poseti zbog pogleda na plažu sa terase gde se čeka lift. Nama više prija Aegean plaža jer se kupamo na delu plaže koja pripada privatnim vilama i gde smo gotovo sami.

Popodne smo znali da odemo do Sanija. Tu ne uzimamo ležaljke jer su mi nabijene i ne dopadaju nam se. Mnogo lepše nam je ispred kampa. Naravno, važi samo za popodnevno kupanje, posle 17h. Za ceo dan uzimamo ležaljke, ali ove godine nismo dolazili tako.

Cocus i Encore barovi (mi idemo uvek u ovaj drugi) kod Posidija, na plaži Aegeapelagitika su nam pod obavezno. Ne plaćaju se ležaljke a cene pića i hrane su prosečne do niže. Tu provodimo dosta vremena jer se vozimo pola sata do Encore-a pa nas mrzi da se vraćamo. Kafa, onaj njihov frape je tu najbolji (po mom ukusu), voćna salata prošle godine bolja, ali možda se tako samo zadesili, klub sendviči, hot-dog isl dosta dobri. Nismo dolazili vikendom jer bude dosta gužve koju naprave grčki vikendaši. Vikend smo proveli na Aegean Melatronu.

Za pet godna jednom sam sišao do Ksenije i Goldena i meni se to ne dopada, tako da nismo ni probali.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

20190709_142958.jpg

20190709_115111.jpg

Aegeapelagitika

Encore bar

20190703_122808.jpg

20190703_122759.jpg

Aegean Melathron, plaza ispred privatnih vila (na slici)

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26375
    Ukupno tema
    881371
    Ukupno poruka